притисни ентер »

Извори

Нетпрес

Столе Димитриевски позитивен на коронавирусот

Столе Димитриевски позитивен на коронавирусот

Столе Димитриевски објави дека има позитиве тест на корона вирус, но веднаш ги информираше своите фанови дека се чувствува добро и дека наскоро очекува кам-бек на фудбалските терени. -Во одлична кондиција сум и ги почитувам протоколите во домашен карантин. Ви благодарам на сите за поддршката и се гледаме наскоро на терен, објави голманот на Рајо Валјекано

home МАКЕДОНИЈАВЕСТИ На Голем Крчин и годинава ќе се отслужи боженствена утринска литургија со запазување на здравствените мерки

home МАКЕДОНИЈАВЕСТИ На Голем Крчин и годинава ќе се отслужи боженствена утринска литургија со запазување на здравствените мерки

Братството од Бигорскиот манастир и сестринството на манастирот „Свети Георгиј Побдоносец“ од дебарското село Рајчица и оваа година го организираат најатрактивното искачување на врвот Голем Крчин, над долнореканското село Битуше, што се наоѓа на надморска височина од 2.341 метри, каде ќе се отслужи боженствена утринска литургија. -Настанот „Искачување

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев, ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите кон претседателот на државата

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев, ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите кон претседателот на државата

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес конференција токму тоа и го кажавме и побаравме средба со Претседателот Пендаровски, која што се случи. После час и половина дискусија и разговор внатре заедно со Претседателот Пендаровски заклучивме дека денеска пратеникот

Банкарски гигант застанува позади Европскиот првак Вардар

Банкарски гигант застанува позади Европскиот првак Вардар

Актуелниот европски првак Вардар влегува во новата сезона со големи амбиции. Утре ,,новиот” Вардар ќе го има првиот натпревар пред домашната јавност, а по тој повод денеска од РК Вардар го промовираа и дресот за оваа натпреварувачка сезона. Дресот уште оваа сезона ќе биде од компанијата „Хумел“ со традиционалните ,,црвено-црни” ленти, но на него сега

20 милиони евра ќе останат необештетени, имаме втор ТАТ и втор „министер во тренерки“

20 милиони евра ќе останат необештетени, имаме втор ТАТ и втор „министер во тренерки“

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската влада. За кус период се покачи цената на струјата, се потроши еврообврзница од 800 милиони евра на непродуктивни трошења, ниту една буџетска дупка не се затвори, а денес под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои примаат пензии и социјална помош

Арсовски: Преку универзалниот снабдувач и државата, струмичка агенција за обезбедување земала над 21 милион евра

Арсовски: Преку универзалниот снабдувач и државата, струмичка агенција за обезбедување земала над 21 милион евра

Вчера отворивме случај каде што приватна компанија за обезбедување од Струмица има сомнеж дека испумпува пари преку државни институции за семејството Заеви, за што всушност е и зголемена и цената на електричната енергија, и сето ова го плаќаат граѓаните, рече на денешната прес-конференција портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. -Покрај

Арсовски: Преку универзалниот снабдувач и државата, струмичката агенција за обезбедување земала над 21 милион евра

Арсовски: Преку универзалниот снабдувач и државата, струмичката агенција за обезбедување земала над 21 милион евра

Вчера отворивме случај каде што приватна компанија за обезбедување од Струмица има сомнеж дека испумпува пари преку државни институции за семејството Заеви, за што всушност е и зголемена и цената на електричната енергија, и сето ова го плаќаат граѓаните, рече на денешната прес-конференција портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. -Покрај

На Асад му се слоши сред говор во Парламентот

На Асад му се слоши сред говор во Парламентот

Претседателот на Сирија, Башар ал Асад денеска го прекина говорот во Парламентот откако му се слоши поради нискиот крвен притисок, соопшти неговиот кабинет. -Асад на неколку минути го прекина говорот поради нискиот крвен притисок, а потоа продолжи со говорот, се наведува во соопштението од Кабинетот на сирискиот претседател. Дел од странските медиуми

Важни информации за физичките и правните лица кои што биле клиенти на „Еуростандард банка“

Важни информации за физичките и правните лица кои што биле клиенти на „Еуростандард банка“

Информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“ ад Скопје објави НБРМ: Од причина што на „Еуростандард банка“ АД Скопје ѝ е укината дозволата за основање и работење и е исклучена од платниот промет во земјата и странство, нема да бидете во можност да ја користите вашата трансакциска сметка во Банката. Ако покрај