притисни ентер »

Извори

Пелагонија

Фото: Принцезите знаат да згрешат, Кејт кошулата ја облече наопаку

Фото: Принцезите знаат да згрешат, Кејт кошулата ја облече наопаку

Популарната војвотката повторно го привлече вниманието на модните критичари во Британија. Тие стилот на војвотката Кејт Мидлтон го нарекоа „беспрекорен“, но открија дека војвотката од Кембриџ првпат направила моден гаф, а кошулата ја облекла наопаку. „Свилената виолетова кошула со копчиња со потпис на „Гучи“ се закопчува на грбот, а не напред. Дали

Фото: Толку од убавото време, подгответе се за промена, ова се температурите вечерва

Фото: Толку од убавото време, подгответе се за промена, ова се температурите вечерва

Метеоролизите повторно со временска прогноза, каква што не очекуваме за овој период. До вторник претпладне ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Во вторник во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Во среда ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер,

Фото: Од убава русокоса, Харем Султан со нова промена на изгледот

Фото: Од убава русокоса, Харем Султан со нова промена на изгледот

Со промена на изгледот, актерката Меријем Узерли, позната по улогата на Хурем во серијата „Сулајман Величествениот“, се пофали со новиот изглед. Актерката се пофали со новиот имиџ. Ја скратила својата коса и ја сменила бојата во светло кафена. Актерката , која како Хурем имаше црвена коса , неколку пати од тогаш ги смени боите , така што беше блондинка

Фото: Пронајдени се тајни тунели под Алкатраз

Фото: Пронајдени се тајни тунели под Алкатраз

Во новите археолошки истражувања направени врз познатиот затвор Алкатраз, откриени се тунели и остатоци од воена тврдина од периодот на американската граѓанска војна. Историчарите отсекогаш претпоставувале дека под познатата тврдина која беше озлогласен затвор во Калифорнија, се наоѓаат остатоци од 19ти век, што е потврдено во наодите кои се објавени

Наутро пијте вода со малку сол место кафе, ќе се препороди телото

Наутро пијте вода со малку сол место кафе, ќе се препороди телото

Некој штом отвори очи наутро пие кафе, некој појадува, а ако се решите за солена вода тоа е полн погодок за здравје на телото. Ако во чаша вода ставите малку сол, па ја испиете наутро, комбинацијата ќе ви помогне за детоксикација на телото и да ги исфрлите сите отрови, за слабеење, хидратација и сјај на кожата. Исто така, помага за подобро и побрзо

Сите грешите и ви се троши батеријата: Дали лаптопот треба постојано да биде вклучен на струја

Сите грешите и ви се троши батеријата: Дали лаптопот треба постојано да биде вклучен на струја

Сите ја правиме истата грешка и упорно се прашуваме како е правилно, иако веќе знаеме, пак се греши. Ако користите преносен компјутер (или лаптоп) можеби понекогаш се прашувате колку за вашиот уред е добро доколку постојано е вклучен во струја. Додека некој ќе рече дека не е добро, бидејќи доведува до забрзано трошење на батеријата, друг ќе каже дека

МВР не запира: Уапсени Јакимовски, Пешовски, Маџовски, Јосифовска, земале пари од спец-касата на УБК

МВР не запира: Уапсени Јакимовски, Пешовски, Маџовски, Јосифовска, земале пари од спец-касата на УБК

Четири лица вработени во УБК, меѓу кои и Тони Јакимовски кој е поранешен началник на Прва управа на УБК, се уапсени од полицијата во истрага на обвинителството за организиран криминал и корупција и одделот на МВР за организиран криминал. Според првичните информации до кои дојде Телма станува збор за проневера на пари на УБК која е извршена со трошење

Заев: Ако Стево загуби од Силјановска ќе организираме предвремени Парламентарни избори

Заев: Ако Стево загуби од Силјановска ќе организираме предвремени Парламентарни избори

Премиерот Заев одговарајќи на новинарско прашање во врска со претстојните претседателски избори, најави дека е можно да бидат распишани и предвремени парламентарни избори, но дури по завршувањето на претседателските. Ако кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски, загуби на претстојните претседателски избори од кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска,

Катица Јанева во интервју: Знам дека ме следат, но имам обезбедување

Катица Јанева во интервју: Знам дека ме следат, но имам обезбедување

Катица Јанева Специјалната јавна обвинителка повторно е во центар на вниманието. Таа во вечерашното интервју на 1ТВ рече дека таа е свесна дека одредени лица ја следат. -Јас знам дека ме следат, тоа е многу приметно. Но, тоа не ме оптеретува, имам обезбедување. А, што се однесува до прислушувањето мислам дека е многу намалено, бидејќи манипулации со

Фото: Тие се познати јатрви во светот кои со еден потег открија во каков однос се, запознајте ги Меган и Кејт

Фото: Тие се познати јатрви во светот кои со еден потег открија во каков однос се, запознајте ги Меган и Кејт

Познатите јатрви Меган и Кејт се повторно во центар на вниманието. Членовите на кралското семејство се собраа по повод празникот, а сите очи вперени кон трудната Меган и Кејт. И додека во медиумите се пишува како тие две не се во добри одоси, се почесто се појавуваат заедно на настани. Така и овојпат, откако се сретнаа на црвениот тепих следеше прегратка