притисни ентер »

Извори

Pixel

Несебични дела на добрина ширум Македонија – стотици хумани граѓани забележани како делат млеко на случајни минувачи

Несебични дела на добрина ширум Македонија – стотици хумани граѓани забележани како делат млеко на случајни минувачи

Изминативе неколку дена низ улиците, парковите, маркетите и практично на секакви локации во сите градови низ државата, беа забележани повеќе хумани лица како подаруваат цели пакувања Битолско млеко на случајни минувачи. Се запрашавме дали се работи за некаква промоција, меѓутоа добивме одговор дека тие едноставно прават чин на добро дело. Велат со

„Одмаздници: Војна на Бесконечноста“

„Одмаздници: Војна на Бесконечноста“

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на деветнаесеттиот член на Марвеловиот Универзум „Одмаздници: Војна на Бесконечноста“ На 26ти април во киното Cinеplexx ќе биде премиерата на најисчекуваното продолжение на „Одмаздници„  од Марвеловиот универзум, „Одмаздници: Војна на бесконечноста“,

BRIT FLOYD во Скопје!

BRIT FLOYD во Скопје!

“The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство ве известува дека по настапите пред повеќе од милион фанови низ целиот свет, на 14 ноември со почеток во 20:30h, во ВИП Арена- Борис Трајковски ќе имаме можност да уживаме во нешто што е многу повеќе од

Промовиран проектот BalkanMed INNOVA кој на 5 македонски претприемачи ќе им пружи поддршка од 4.000 евра за започнување сопствен бизнис

Промовиран проектот BalkanMed INNOVA кој на 5 македонски претприемачи ќе им пружи поддршка од 4.000 евра за започнување сопствен бизнис

На 17.04.2018 во Стопанската Комора на Македонија во Скопје се одржа промотивната конференција за медиуми со која се одбележа почетокот на проектот BalkanMed INNOVA – „Балканско-Медитерански Центар за претприемништво и иновации“. Со ова Македонија станува дел од регионалниот проект „Балканско-Медитерански центар за иновации и претприемништво“ кој има

Промотивна конференција на „BalkanMed INNOVA - Балканско-Медитерански Центар за претприемништво и иновации“

Промотивна конференција на „BalkanMed INNOVA - Балканско-Медитерански Центар за претприемништво и иновации“

На 17-ти април со почеток од 12 .00 часот во Стопанската Комора на Македонија (Скопје), 5 кат, Сала 4 ќе се одржи промотивна конференција за медиуми за почеток на проектот BalkanMed INNOVA - Балканско-Медитерански Центар за претприемништво и иновации. Главна цел на проектот BalkanMed INNOVA е низ обука, размена на знаења и искуства, како и трансфер

Symphony Solutions: Најуспешна Агилна Трансформација за 2017

Symphony Solutions: Најуспешна Агилна Трансформација за 2017

Технолошките иновации го менуваат начинот на работење на бизнисите Постојаните промени во технологијата и економските услови, наложуваат компаниите брзо да се приспособат на новонастанатата ситуација или да се соочат со ризикот да ја изгубат својата позиција на пазарот, без разлика колку се големи, моќни или паметни. Компаниите што ја разбираат итноста

ОВА Е АРЕНАМАГЕДОН! Nina, Solomun, Maceo, Tale of Us, Brejcha, Carl Craig, Rødhåd... сите на ЕГЗИТ!

ОВА Е АРЕНАМАГЕДОН! Nina, Solomun, Maceo, Tale of Us, Brejcha, Carl Craig, Rødhåd... сите на ЕГЗИТ!

Со невидената техно екипа, во која се наоѓаат, Richie Hawtin , Adam Beyer , Ida Engberg , Ben Klock , Amelie Lens и Anastasia Kristensen , уште од првата објава па сè досега, јасно е дека на Денс Арената на Exit започнува нова ера! Една од најзначајните и најголемите сцени на целата планета, оваа година е одлучна да ги надмине сите минати максимуми,

Фантастичен концерт на КРАФТВЕРК за отворањето на ТАКСИРАТ 20!

Фантастичен концерт на КРАФТВЕРК за отворањето на ТАКСИРАТ 20!

Синоќа ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ го отвори своето 20-то издание со фантастичен настап на живите легенди на светската музичка сцена КРАФТВЕРК, на кој околу 6000 посетители во арената „Борис Трајковски“ присуствуваа на историски концерт, на првиот 3-Д концерт во Македонија. Германските пионери на електронската музика одржаа беспрекорен концерт кој звучеше и

Дарко Рундек доаѓа на Skopje Calling

Дарко Рундек доаѓа на Skopje Calling

Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека еден од најголемите фаворити на сите времиња од екс југословенските простори на канцеларијата на Авалон Продукција како и на македонската публика, Дарко Рундек, ќе настапи со својот бенд со Greatest hits шоу на 23 јуни и тоа пред настапот на легендарните TEXAS, што значи дека саботната вечер ќе биде вечер