притисни ентер »

Извори

Попара

Среќа во несреќа Семејството на Анџелина Џоли е повторно на куп

Среќа во несреќа Семејството на Анџелина Џоли е повторно на куп

Една од најпопуларните актерки во светот, 44-годишната Анџелина Џоли и нејзиниот најстар син, Мадокс – се повторно заедно. Имено, Мадокс, кој студира во Јужна Кореја, непланирано пристигна дома во Лос Анџелес, откако сите негови часови беа откажани поради пандемија што го зафати целиот свет, пренесува списанието „People“. Со оглед на тоа дека корејскиот

„Ти благодарам Кајли, ти си мојот херој“: Познатата докторка се расплака поради донацијата на најмладата милијардерка

„Ти благодарам Кајли, ти си мојот херој“: Познатата докторка се расплака поради донацијата на најмладата милијардерка

Кајли Џенер, дел од семејството Кардашијан и најмладата светска милијардерка, донираше 1.000.000 американски долари за време на пандемијата на коронарна вирус. Џенер донираше пари за заштитни маски, како и дополнителна медицинска опрема за лекарите кои лекуваат пациенти со корорна. Оваа вест ја потврди докторката која ја донесе на свет ќерката Кајли

Намирници кои го поттекнуваат растот на косата: Секојдневно ги користите, а не знаете каков е нивниот ефект

Намирници кои го поттекнуваат растот на косата: Секојдневно ги користите, а не знаете каков е нивниот ефект

Покрај тоа што го поттикнуваат растот на косата, тие се одлични и за кожата Дали некогаш имате чувство како вашата коса воопшто да не расте? Сакате по природен пат да добиете здрава коса? Кога и да можете, вклучете дел од намирниците од оваа листа во вашите оброци. Пилешко Пилешкото и други намирници богати со протеини се важни за здрава коса и нејзиниот

Таа е кралица на социјалните мрежи: Кортни Кардашијан не му дозволува на синот да користи Инстаграм, еве зошто

Таа е кралица на социјалните мрежи: Кортни Кардашијан не му дозволува на синот да користи Инстаграм, еве зошто

Иако социјалните мрежи се нејзина дневна рутина и ја следат огромен број деца од целиот свет, најстарата од сестрите Кардашијан не сака нејзиниот син да биде ниту корисник на Инстаграм. Штом Кортни Кардашијан откри дека нејзиниот син Мејсон Дисик (10) направил профил на Инстаграм, нејзиниот поранешен партнер Скот и таа го избришалe. – Тој вчера oтвори

Сцената од местото на несреќата е застрашувачка: Познатиот рапер е повреден во сообраќајна несреќа

Сцената од местото на несреќата е застрашувачка: Познатиот рапер е повреден во сообраќајна несреќа

Шокантната снимка го обиколи светот, а на една од нив се гледа дека младиот рапер е во лоша состојба. Британецот Арон Дејвис (29), попознат како Багзи Малон, доживеа сообраќајна несреќа вечерва додека возеше мотор во Манчестер. Тој, наводно, се судрил со автомобил, соопштија порталите. Медиумите во оваа земја го оценија сериозно, а минувачите ги фотографираа

Дали знаете како правилно да го консумирате авокадото?

Дали знаете како правилно да го консумирате авокадото?

Покрај тоа што е кремаст и одличн за секој оброк, авокадото честопати се нарекува супер храна поради здравите масти. Сепак, експертите велат дека најздравиот дел се наоѓа… добро, веројатно во вашата корпа за отпадоци. Без разлика дали подготвувате салата од авокадо или гуакамоле сос, овошјето го користите на ист начин – го преполовувате, ја вадиде

Лекарите се едногласни: Имунитетот најдобро се зајакнува со внес на овие 3 витамини!

Лекарите се едногласни: Имунитетот најдобро се зајакнува со внес на овие 3 витамини!

Силниот имунитет е важен во борбата против коронавирусот. Само силен организам може да се спротистави на оваа болест која не бира кого напаѓа. Правилниот избор на храна е многу важен, а особено е важно да се внесат овие 3 витамини. Збогатете ја вашата исхрана со овие витамини и немате причина за страв. Еве за кои витамини станува збор: Витамин Ц Досега

Бруклин предизвика хаос во семејството Бекам

Бруклин предизвика хаос во семејството Бекам

Иако неодамна го прослави својот 20-ти роденден, синот на фудбалерот Дејвид Бекам, Бруклин Бекам, наводно, размислува да стапи во брак. Поточно, перспективниот фотограф е „заљубен до уши“ во 25-годишната актерка Никол Пелц, со која е во врска изминативе пет месеци. Иако ова е добра вест, овој развој донесе немири во домот на семејството Бекам, пренесува

Драма во дворецот! Кралицата му нареди на Чарлс: „Мораш да се разведеш од Камила“

Драма во дворецот! Кралицата му нареди на Чарлс: „Мораш да се разведеш од Камила“

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила наскоро ќе ја прослават 15-годишнината од нивниот брак, кој, барем од надвор, е стабилен и среќен. Но, ако веруваме во пишувањето на таблоидот Globe , работите не се како што изгледаат. Имено, споменатиот таблоид истакнува дека во нивниот брак вмешала прсти ни помалку ни повеќе – кралицата Елизабета, која сака

Познатиот актер мораше да сними видео порака, за да го вразуми светот: Роберт Де Ниро укажа на сериозноста на ситуацијата!

Познатиот актер мораше да сними видео порака, за да го вразуми светот: Роберт Де Ниро укажа на сериозноста на ситуацијата!

Познатиот актер Роберт Де Ниро реши да даде соопштение за непредвидливата состојба што го зафати целиот свет. Тој сакаше да апелира, сите луѓе да ја разберат тежината на ситуацијата и смртоносниот вирус кој секојдневно зима многу животи. Со видео-пораката ја воодушеви публиката и никој не остана рамнодушен на неговите зборови. “Здраво, овде е Роберт