притисни ентер »

Извори

Прес 24

Синот на Хашим Тачи повреден во тешка сообраќајна несреќа

Синот на Хашим Тачи повреден во тешка сообраќајна несреќа

Ендрит Тачи, синот на косовскиот претседател Хашим Тачи, преживеал сообраќајна несреќа што се случи утрово. Полицијата потврдила дека несреќата се случила утрово, а во неа биле вклучени три автомобили, пренесуваат медиумите. -Денес во 05:25 часот на патот Приштина – Урошевац , на кружниот тек кај Јужната полициска станица, се случи несреќа во која

Берлускони не знае за доста: Гордо ја прошета новата девојка која е помлада од него 53 години (ФОТО)

Берлускони не знае за доста: Гордо ја прошета новата девојка која е помлада од него 53 години (ФОТО)

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (83) има нова девојка, која е дури 53 години помлада од него. Се работи за Марта Фашини, негова колешка од партијата Форца Италија. Двајцата беа снимени како се држат раце, а тоа го објави таблоидот „Чи“. “Ehi ehi, dove vai con quella scarpetta, è sua, l’ha persa ieri sera al ballo” pic.twitter.com/aWqy91Dqnu

Нова „пресметка“ на небото: Американски ловец „Посејдон“ се доближи до руската граница, Руски  МиГ- 31 веднаш полета (ВИДЕО)

Нова „пресметка“ на небото: Американски ловец „Посејдон“ се доближи до руската граница, Руски МиГ- 31 веднаш полета (ВИДЕО)

Руски МиГ-31 пресретнал американски извидувачки авион над неутралните води на Барентското Море, објави Националниот центар за управување со одбраната на Русија. Според изјавата, радарите откриле дека мета се приближува кон државните граници на Русија. Екипажот на ловецот од дежурната сила на противвоздушната одбрана на Северната флота го идентификуваше

Адеми: До трето одделение со физичко присуство – другите ученици ќе учат од дома

Адеми: До трето одделение со физичко присуство – другите ученици ќе учат од дома

Министерот за здравство, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се одвива со физичко присуство, со почитување на мерките за заштита од Ковид-19. „Овој предлог треба да добие зелено светло од Владата. Било каква одлука да се донесе, потребно е да се направат законски

Природни третмани против опаѓање и поттикнување раст на коса

Природни третмани против опаѓање и поттикнување раст на коса

На пазарот постојано се појавуваат производи за кои се тврди дека го спрфечуват опаѓањето на косата, и ако го имате овој проблем, многу често купувањето на овие производи само ќе го изпразни вашиот џеб, и нема да ви бидат од никаква корист. Прочитајте за овие домашни лекови кои навистина ќе ви помогнат да си ја зачувате косата на главата. Третман на

Се зголемува бројот на случаи со Ковид-19 во Берово

Се зголемува бројот на случаи со Ковид-19 во Берово

Се зголемува бројот на случаи со Ковид-19 во Берово. Здравствените надлежни денеска соопштија за нов пациент кој имал позитивен тест на коронавирус со што бројката на заразени лица од вирусот во Берово од почетокот на пандемијата сега изнесува 10 лица. – Со денешниот нов случај активни се седум лица. Најновите информации велат дека најголем дел од

Димковски ги повика винариите на коректен однос кон земјоделците: „Да се цени трудот на земјоделецот“

Димковски ги повика винариите на коректен однос кон земјоделците: „Да се цени трудот на земјоделецот“

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска во Кавадарци оствари средба со градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев, градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, градоначалникит на Демир Капија Лазар Петров, пратениците Панчо Минов, Даниела Колева и Лолита Ристова, како и претставници на здруженија

Српски епидемиолог предупредува: Лечење дома е опасна пракса и може да има страшни последици

Српски епидемиолог предупредува: Лечење дома е опасна пракса и може да има страшни последици

Потенцијалните жаришта на коронавирусот има насекаде, на територијата на целата земја“, рече српскиот епидемиологот Бранислав Тиодоровиќ. Тој посочи „дека имаме постабилна состојба и благ тренд на опаѓање, особено ако ги погледнеме податоците од Ковид амбулантите, каде што бројот на први прегледи е помал“. Исклучоци, сепак, се Бујановац и Прешево.

Рекорден број на новозаразени и во Ирак- Застарена опрема и недостаток на персонал

Рекорден број на новозаразени и во Ирак- Застарена опрема и недостаток на персонал

Министерството за здравство во Ирак соопшти дека во последните 24 часа со новиот коронавирус се заразиле 3.841 лица, најмногу од почетокот на пандемијата. Досега се заразени вкупно 164.227 лица во Ирак, од кои 5.641 починале, а 117.208 се опоравени, според официјалните податоци на Министерството. Без оглед на преземените мерки за ограничување на движењето,

Само за натпросечно интелигентни: Во една минута пронајдете повеќе од 10 разлики на фотографијата

Само за натпросечно интелигентни: Во една минута пронајдете повеќе од 10 разлики на фотографијата

Концетрирајте се добро и пробајте да ги пронајдете сите разлики на овие две слики. А во една минута воочите повеќе од 10 разлики, имате одлична моќ на запазување на разлики како еден Херкул Парота или Шерлок Холмс... Имате натпросечен мозок кој е остар како жилет и око соколово. Затоа фокусирајте се на сликата и тестирајте ја својата перцепција!