притисни ентер »

Извори

Reporter

(Видео) Жена тепа маж на плажа во Црна Гора

(Видео) Жена тепа маж на плажа во Црна Гора

Видеото на кое жена со патика тепа маж на плажа во Црна Гора е хит на социјалните мрежи. Снимката е објавена на фејсбук-страницата „Црногорски времеплов“ со коментар „Еве нешто криминално од Улцињ“. На почетокот друга жена пробува да ги раздвои мажот и жената што се тепаат, а потоа се вмешува уште еден маж. Гледајте го видеото. Evo nesto kriminalno

(Видео) Оливија Њутн Џон насмеана, првпат во јавноста откако ѝ се врати ракот

(Видео) Оливија Њутн Џон насмеана, првпат во јавноста откако ѝ се врати ракот

Пејачката и глумица, Оливија Њутн Џон, првпат се појави во јавноста откако пред десетина дена откри дека ракот со кој се бори 15 години повторно се вратил. Таа се појави на Dance Awards & Cancer Benefit Show во Холивуд, хуманитарен концерт за болните од рак. Според американските медиуми, ги изненадила сите со позитивната енергија. „Сакам сите да знаат,

Ќерката Шајло ја напушти Анџелина за да живее со Бред Пит

Ќерката Шајло ја напушти Анџелина за да живее со Бред Пит

Најстарото биолошко дете на Анџелина Џоли и Бред Пит, Шајло, си отиде од куќата на мајка си за да живее со нејзиниот татко. На 13-годишно девојче, кое се однесува и се облекува како момче, не му се допаѓа начинот на кој Анџелина се сменила за време на разводот, пишуваат американските медиуми. Ова, наводно, ја скршило Анџелина, која прави се за своите

(Видео) ЦИА ја бара арката на Ное

(Видео) ЦИА ја бара арката на Ное

Американската агенција за разузнавање ЦИА, поттикната од приказната за арката на Ное, ги бара остатоците од бродот опишан во Библијата. Тие користат шпионски сателит кој го поставиле над планината Арарат, каде што, според Библијата, се наоѓал бродот на Ное по потопот. Експертите на ЦИА го пребаруваат теренот, а има истражувачи кои тврдат дека пронашле

Снежана Ѓуришиќ: Лага е дека сум мажена!

Снежана Ѓуришиќ: Лага е дека сум мажена!

Откако српските медиуми изминативе денови пишуваа дека пејачката Снежана Ѓуришиќ тајно се омажила за гинекологот Вања Милошевиќ, таа демантира дека се венчале. Таа вчера изјавила дека веста за свадбата е лага. Додала и дека пријавила во полиција дека некој лажно се претставува како Вања на „Фејсбук“ и шири дезинформации за нејзиниот приватен живот

Работи што може да го расплачат секој хороскопски знак

Работи што може да го расплачат секој хороскопски знак

Според астролозите, секој хороскопски знак реагира различно на многу ситуации. Ова се работите кои најчесто можат да ве расплачат, според зодијакот. Овен Тие плачат кога некој ги остава или изневерува. Насилството врз децата исто така длабоко ги повредува. Бик Сеќавањето на љубовта која никогаш не можеле да ја остварат создава солзи во нивните очи

(Видео) Ниту изненадувањето од илјадници фанови не ја расположи Карлеуша за роденденот

(Видео) Ниту изненадувањето од илјадници фанови не ја расположи Карлеуша за роденденот

Српската пејачка Јелена Карлеуша со настап во Врњачка Бања вчера го дочека својот 41. роденден. Точно на полноќ, неколку илјадници фанови на Карлеуша почнаа да ѝ пеат „Среќен роденден“ во дискотеката каде што настапуваше, а таа се расплака и ја наведна главата надолу. По ова, организаторите на концертот на сцената ѝ донесоа торта, а пејачката им се

(Видео) Карлеуша скршена од болка – Прв роденден без мајка ѝ Дивна

(Видео) Карлеуша скршена од болка – Прв роденден без мајка ѝ Дивна

Српската пејачка Јелена Карлеуша со настап во Врњачка Бања вчера го дочека својот 41. роденден. Точно на полноќ, неколку илјадници фанови на Карлеуша почнаа да ѝ пеат „Среќен роденден“ во дискотеката кафе што настапуваше, а таа се расплака и ја наведна главата надолу. По ова, организаторите на концертот на сцената ѝ донесоа торта, а пејачката им се

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“, Алекса Перовиќ, чека второ дете

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“, Алекса Перовиќ, чека второ дете

Пејачот Алекса Перовиќ, кој пред 3 години победи во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, наскоро ќе стане татко. Тој и неговата сопруга, Милица Перовиќ чекаат да им се роди втората ќерка, која ќе се вика Срна. Веста за бременоста на Милица, некогашниот миленик на тинејџерките, ја сподели на социјалните мрежи. „Моите три принцези“, напиша тој покрај сликата

Парфеми со мирис на портокал и ванила се хит оваа сезона

Парфеми со мирис на портокал и ванила се хит оваа сезона

Парфемите со цитрусни ноти, во чија основа е мирисот на горчлив портокал и ванила се вистински хит ова лето. Овие парфеми, и за жените и за мажите, се дел од најновата колекција на „Авон“ ТТА Celebrate – Today, Tomorrow, Always. Инспириран од вљубените што ги гледал на улиците на Париз, познатиот парфимер Оливие Креспе го создаде најновиот мирис за