притисни ентер »

Извори

Република

Дознајте повеќе за сексуалноста од својот хороскопски знак

Дознајте повеќе за сексуалноста од својот хороскопски знак

Дали знаете дека хороскопскиот знак ја открива вашата сексуалност? Еве што велат ѕвездите за сексуалната природа за секој од знаците на Зодијакот… Овен За вас сексот е важна работа во животот. Сакате директен секс и многу сте страсни. Во сексот понекогаш ви е тешко да се воздржите, па можете да станете и насилни. Ако на вашиот партнер тоа му одговара,

Доналд Трамп и уште четворица поранешни претседатели на САД го испратија претседателот Буш постариот

Доналд Трамп и уште четворица поранешни претседатели на САД го испратија претседателот Буш постариот

Претседателот Доналд Трамп и четворица негови претходници во Белата куќа присуствува во средата на државната церемонија на простување од 41-от американски претседател Џорџ Х.В. Бупс, одавајќи слика на единство во поделените Соединети држави. Доналд и Меланија Трамп, во првиот ред во Националната катедрала во Вашингтон, присуствуваа на двочасовната

Елиминирајте ги токсините после прејадување

Елиминирајте ги токсините после прејадување

Диета, детоксикација и забрзување на метаболизимот – 3 во 1, би можело да биде името на дводневниот режим на исхрана со кој после само 48 часа ќе почувствувате позитивни физички промени. Главните состојки на оваа детоксикација се 2 моќни напитоци кои ќе ви помогнат да го прочистите организмот од насобраните токсини и маснотии. Исто така, во текот на

Ван Дајк бил близу смртта во 2012 година

Ван Дајк бил близу смртта во 2012 година

Холанѓанецот Вирџил ван Дијк се смета за еден од најдобрите централни дефанзивци во светот. Откако се приклучи од Саутемптон кон Ливерпул за 75 милиони фунти на почетокот на годината, тој е и најскапиот дефанизец. Меѓутоа, и тој, како многу негови колеги кои стигнале до врвот, имал непријатни ситуации во животот. Една таква, му се случува во 2012 година,

Полицијата влезе во слаткарници и кафулиња – акција против мафијата ширум Европа

Полицијата влезе во слаткарници и кафулиња – акција против мафијата ширум Европа

Околу 90 членови на италијанската мафија Ндрангета беа уапсени за време на голема меѓународна операција во неколку европски држави и Латинска Америка. 100 полицајци претресувале слаткарници и кафулиња, како и ресторани. – Очигледно дека мафијата не е победена со оваа операција. Ндрангета е навистина моќна и многу богата – изјави јавен обвинител Федерико

Ова се најлудите суеверија кои мора да ги знаете пред да отпатувате во овие земји

Ова се најлудите суеверија кои мора да ги знаете пред да отпатувате во овие земји

Најдоброто искуство при патувањето го стекнувате кога се запознавате со културата на една земја и со нејзините локални обичаи, ритуали но и суеверија. Во продолжение, погледнете што мора да знаете пред да отпатувате во некои од наведените земји. Индија Во Индија никако не смеете да викнете некој кој веќе излегол од домот во случај да сте заборавиле

Храна за мозокот: Овој појадок ја подобрува меморијата

Храна за мозокот: Овој појадок ја подобрува меморијата

Не секоја битка е физичка, постојат и ментални конфликти, а потоа на вашето тело му е потребно нешто за да го подигне. За секој човек приоритет е менталната чистота и брзото размислување кога е на работа. Затоа започнете го денот со мрсна риба бидејќи се верува дека е добра за меморијата. Студиите од неврологија велат дека ако јадете мрсна риба три

„Паднаа“ првите затворски казни за ,,Жолтите елеци”

„Паднаа“ првите затворски казни за ,,Жолтите елеци”

Двајца демонстранти, кои во неделата учествуваа во насилните протести, се првите на кои им е изречена затворска казна. На казна затвор од шест и осум месеци се осудени едно 19 и едно 22 годишно момче, кои за време на протестите во саботата во гратчето Тур фрлале со камења кон полицијата, како и шишиња со киселина. Двајцата се гонат кривично поради

Казните се ригорозни: Пријавете ако работодавецот бара да му го вратите К15

Казните се ригорозни: Пријавете ако работодавецот бара да му го вратите К15

Вработените во приватниот сектор, до крајот на годината ќе добијат регрес за годишен одмор попознат како К-15 во износ од минимални 9.610 денари. Според податоците за движењето на нето/бруто платата по вработен, К-15 за оваа година ќе се движи од 9.610 денари (40 отсто од износот на просечната нето плата во последните три месеци) до 14.090 денари (40

Се расипа новиот мамограф во поликлиниката „Букурешт“

Се расипа новиот мамограф во поликлиниката „Букурешт“

Новиот дигитален мамограф во поликлиниката „Букурешт“ е во дефект веќе две недели и се чека сервисот да го отстрани дефектот. Состојбата во останатите поликлиники е следна, до крајот на годината нема слободен термин. преку системот „мој термин“ во градската општа болница „8 Септември“ зафатени се и термините за снимање и во јануари. Овој месец слободни