притисни ентер »

Извори

Спортски

Наполи против Фиорентина доби скандалозен пенал! (ВИДЕО)

Наполи против Фиорентина доби скандалозен пенал! (ВИДЕО)

Денес во дербито на првото коло од Серија А Наполи ја победи Фиорентина со резултат 3:4. Во овој натпревар големо внимание прилече скандалозниот пенал кој го доби Наполи во првото полувреме за водство од 1:2. Ќе потсетиме во Италија се користи ВАР. En wij maar zeuren over de #VAR in Nederland. Dit is de #SerieA , #fionap als onze #driesmertens dit

Алиоски го постигна првиот гол во сезоната (ВИДЕО)

Алиоски го постигна првиот гол во сезоната (ВИДЕО)

Тимот на Лидс денес победи со 3:0 против Стоук, а во овој натпревар првиот гол во сезоната го постигна нашиот Алиоски. Алиоски беше егзектур на одличната акција која ја изработија фудбалерите на Лидс. Останатите два гола беа дело на Далас и Бамфорд. YES Alioski! Great team goal. Sexy football! #LUFC 👏🏻👏🏻 pic.twitter.com/oKpOSCoz0g — Andrew Dowbiggin

Солслкјер има полни раце работа: Кристал Палас го шокираше Јунајтед средe „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Солслкјер има полни раце работа: Кристал Палас го шокираше Јунајтед средe „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед и Кристал Палас во терминот од 16:00 часот го одиграа својот натпревар од третото коло и во него видовме изненадување – победи Кристал Палас. Јунајтед добро започна и создаваше прилики пред голот на гостите, меѓутоа недостасуваше реализацијата, па казната стигна во 32-та минута кога Ајев погоди за 0:1. Тоа беше единствениот гол во

Јувентус плати 80 милиони за Де Лихт за да – седи на клупа?!

Јувентус плати 80 милиони за Де Лихт за да – седи на клупа?!

Денес стартува сезоната во Серија А и таа ќе биде отворена со натпреварот помеѓу Парма и Јувентус. Она што пред натпреварот привлече внимание е составот на Јувентус: Шчесни, Сандро-Киелини- Бонучи-Де Шиљо, Пјаниќ-Матуиди-Кедира, Роналдо, Игуаин, Даглас Коста. Вниманиет привлекува отсуството од првиот тим на Де Лихт кој дојде како големо засилување

Шоу на Заха во одбраната на Јунајтед, „настрада“ Ешли Јанг (ВИДЕО)

Шоу на Заха во одбраната на Јунајтед, „настрада“ Ешли Јанг (ВИДЕО)

Вилфред Заха си поигра со искусниот фудбалер. Кристал Палас после првото полувреме имаше предност против Манчестер Јунајтед. Вилфред Заха не беше стрелец, но игра одличен натпревар. Заха во финишот од полувреме во една ситуација си поигра со Ешли Јанг кој во игра влезе неколку минути претходно на местото на повредениот Лук Шо. Wilfried Zaha just murdered

Надежите до 18 години завршија како трети на турнирот во Чешка

Надежите до 18 години завршија како трети на турнирот во Чешка

Репрезентацијатана Македонија до 18 години запиша убедлива победа на Унгарија со 3:0 о од Чешка се враќа со третото место на силниот турнир. Турнирот го започнавме со пораз од Унгарија, потоа славевме против Словачка со 3:2, за денес против Унгарија македонските надежи да го одиграат најдобриот натпревар и да слават победа од 3:0. Головите ги постигнавме

Студен туш на „Олд Трафорд“: Вакви голови Јунајтед не смее да прима!

Студен туш на „Олд Трафорд“: Вакви голови Јунајтед не смее да прима!

Студен туш на „Олд Трафорд“! Манчестер Јунајтед денес го игра натпреварот против Кристал Палас на свој терне. Јунајтед добро го отвори натпревар и создаваше прлики, меѓутоа после една невнимателност во одбраната гостите преку Ајев стигнаа до предност. Jordan Ayew goal Crystal palace vs Manchester United 1-0 #MUNCRY pic.twitter.com/uUOjWuZsGZ — Zwode

Помирување помеѓу Нејмар и ПСЖ?

Помирување помеѓу Нејмар и ПСЖ?

„Војната“ која започна пред неколку месеци помеѓу Нејмар и ПСЖ е завршена, тврди францускиот „Л’Екип“. Бразилецот влезе во конфликт со управата на клубот од Париз и го искажа своето нездоволство. Нејмар правеше напори клубот да му дозволи трансфер во Барселона. Во текот на целото лето се пишуваше за интерес од Барселона и Реал Мадрид за Нејмар, а каталонскиот

Ван Дајк го избра играчот против кого му е најтешко да игра

Ван Дајк го избра играчот против кого му е најтешко да игра

Со одличните настапи во дресот на Ливерпул Вирџил Ван Дајк прерасна во еден од најдобрите стопери на денешницата, многумина ќе кажат и најдобар. Претходната сезона Холанѓанецот никој не успеа да го издрибла, а со Ливерпул ја освои Лигата на шампионите и така влезе во конкуренција за најдобар играч во светот. Сепак, иако на теренот изгледа како некој

Понудата на Интер за Савиќ ќе вклучува двајца играчи, плус пари?

Понудата на Интер за Савиќ ќе вклучува двајца играчи, плус пари?

Преодниот рок во Англија е завршен, а Манчестер Јунајтед не успеа да го реализира трансферот на Милинковиќ-Савиќ од Лацио. Иако наводно постоел договор помеѓу Манечстер Јунајтед, Лацио и Савиќ, Погба остана на „Олд Трафорд“ и „црвените ѓаволи“ не беа во можност да го реализираат трансферот на српскиот репрезентативец. Меѓутоа Савиќ би можел да го напушти