притисни ентер »

Извори

Струмица Денес

Трајче СЕРАФИМОВКИ го ФАТИ СВЕТИОТ КРСТ во Струмица!

Трајче СЕРАФИМОВКИ го ФАТИ СВЕТИОТ КРСТ во Струмица!

Православните христијани во Македонија денеска го слават празникот Богојавление – Водици. Во храмовите на Македонската Православна Црква се одржуваат литургии, а денеска традиционално се фрла крстот во македонските реки и езера. Годинава, најбрзиот во водите на Струмица беше Трајче Серафимовски. Трајче доби голем број честитки од присутните, како и

ИСЧЕЗНА 16 ГОДИШНА ДЕВОЈКА од струмичко, ПОЛИЦИЈАТА ПРЕЗЕМА МЕРКИ за НЕЈЗИНО НАОЃАЊЕ!

ИСЧЕЗНА 16 ГОДИШНА ДЕВОЈКА од струмичко, ПОЛИЦИЈАТА ПРЕЗЕМА МЕРКИ за НЕЈЗИНО НАОЃАЊЕ!

На 18.01.2020 во 00:30 часот во СВР Струмица, С.Р.(45) од с. Висока Маала, струмичко, пријавил дека неговата ќерка Ѓ.Р.(16) се оддалечила од домот. Се преземаат мepки за пронаоѓање на лицeтo. The post ИСЧЕЗНА 16 ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД СТРУМИЧКО, ПОЛИЦИЈАТА ПРЕЗЕМА МЕРКИ ЗА НЕЈЗИНО НАОЃАЊЕ! appeared first on Струмица Денес .

Дечиња од Струмица и Штип СО Наставниците Билјана Гунова и Дарко Митев, ОРГАНИЗИРАА ПЕТДНЕВЕН ЗИМСКИ камп во Крушево!

Дечиња од Струмица и Штип СО Наставниците Билјана Гунова и Дарко Митев, ОРГАНИЗИРАА ПЕТДНЕВЕН ЗИМСКИ камп во Крушево!

Наставниците Билјана Гунова од Струмица и Дарко Митев од Штип уште еднаш направија успешна соработка и незаборавни спомени за повеќе од 50 дечиња во Крушево. Тие направија ски-камп од 5 дена, поминат во забава, дружење, едукација и успешно совладување на зимскиот спорт – скијање. The post ДЕЧИЊА ОД СТРУМИЦА И ШТИП СО НАСТАВНИЦИТЕ БИЛЈАНА ГУНОВА И ДАРКО

Ново во Струмица: „ГРАНД“ казино вработува касиерки и слот атендантки-УСЛОВИТЕ ОДЛИЧНИ!

Ново во Струмица: „ГРАНД“ казино вработува касиерки и слот атендантки-УСЛОВИТЕ ОДЛИЧНИ!

Наскоро ново казино под име „ГРАНД“ во Струмица! „ГРАНД“ вработува касиерки и слот атендантки! Доколку сакате стабилна работна средина и стимулативна плата, аплицирајте на: 070/253-177. The post НОВО ВО СТРУМИЦА: „ГРАНД“ КАЗИНО ВРАБОТУВА КАСИЕРКИ И СЛОТ АТЕНДАНТКИ-УСЛОВИТЕ ОДЛИЧНИ! appeared first on Струмица Денес .

ИНТЕРЕСНО видео: Бојан Велевски ги подбра извршителите!

ИНТЕРЕСНО видео: Бојан Велевски ги подбра извршителите!

Актерот и комичар Бојан Велевски во своето најново видео на You Tube ги подбра извршителите кои пред Нова година се жалеа дека цитираме: “Едвај врзувале крај со крај”. Бојан на маестрален начин со многу иронија и сарказам им плесна во лице многу вистини на извршителите, но истовремено изрази голема поддршка за сите семејства кои се борат со овој проблем

(ФОТО) ПАЛАЧИНКИТЕ и ВАФЛИТЕ на Алекс Ајс,  СТАНАА ВИСТИНСКИ ТРЕНД ВО СТРУМИЧКО!

(ФОТО) ПАЛАЧИНКИТЕ и ВАФЛИТЕ на Алекс Ајс, СТАНАА ВИСТИНСКИ ТРЕНД ВО СТРУМИЧКО!

Алекс Ајс Ви ги претставува најновите, најдобрите и највкусните десерти на нашиот пазар. Голем избор на американски , вафли и нутела палачинки. Еднинственото место каде може да си ги остварите вашите потреби за десерт. Секој ден нова иновација и декорација за нашите клиенти.Кој пробал знае. Локација Ново Село, стара чаршија. Тел за контакт-078820795

Со таква младина можеме многу: МЛАДИТЕ ОД Црвен крст-Струмица ги собираа отпадоците КАЈ СПОМЕН „КОСТУРНИЦАТА“ и крстот!

Со таква младина можеме многу: МЛАДИТЕ ОД Црвен крст-Струмица ги собираа отпадоците КАЈ СПОМЕН „КОСТУРНИЦАТА“ и крстот!

Денес волонтерите на клубот на млади на Црвен крст Струмица имаа еколошка акција при што заедничко ги собираа отпадоците на локацијата на споменикот Костурница и крстот над градот Струмица. Со таква младина дефинитивно можеме многу! Браво. The post СО ТАКВА МЛАДИНА МОЖЕМЕ МНОГУ: МЛАДИТЕ ОД ЦРВЕН КРСТ-СТРУМИЦА ГИ СОБИРАА ОТПАДОЦИТЕ КАЈ СПОМЕН „КОСТУРНИЦАТА“

(ФОТО) од 21 до 23 ФЕВРУАРИ ќе се одржи ДЕСЕТТИОТ „Wedding Weekend“ или Саем за венчавки!

(ФОТО) од 21 до 23 ФЕВРУАРИ ќе се одржи ДЕСЕТТИОТ „Wedding Weekend“ или Саем за венчавки!

Јубилејниот 10ти “Wedding Weekend” “Wedding Expo” или Саем за венчавки и оваа година традиционално ќе се одржи во хотел Александар Палас од 21 до 23 Февруар. Традицијата продолжува што значи дека и оваа година отворањето ќе биде вистински спектакл. За отворањето организаторот подготви специјална програма модна ревија на венчаници и машки костуми ,

УБАВИ ВЕСТИ: СТРУМИЧАНЕЦОТ Томе Јанев ЗАМИНА на ЛЕКУВАЊЕ во РУСИЈА, на ФЕЈСБУК се ЗАБЛАГОДАРИ на сите!

УБАВИ ВЕСТИ: СТРУМИЧАНЕЦОТ Томе Јанев ЗАМИНА на ЛЕКУВАЊЕ во РУСИЈА, на ФЕЈСБУК се ЗАБЛАГОДАРИ на сите!

Томе Јанев: Драги пријатели, роднини,сограѓани, познаници и сите кои ме поддржувавте и ме поддржувате најнапред сакам да ви се заблагодарам од срце што поради вас сите сум тука каде што сум и имам шанса да се лекувам со надеж за подобро утре. Оваа е една од многуте битки пред која ми предстои многу борба и труд,но со ваша помош верба и поддршка мислам

СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА во АКЦИЈА: ќе се ПРЕЗИМААТ мерки за гласната музика и за точењето АЛКОХОЛ на малолетници во ЛОКАЛИТЕ!

СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА во АКЦИЈА: ќе се ПРЕЗИМААТ мерки за гласната музика и за точењето АЛКОХОЛ на малолетници во ЛОКАЛИТЕ!

Секторот за внатрешни работи-Струмица, во рамките на своите надлежности во претстојниот период ќе превзема интензивни мерки и активности во угостителските објекти на подрачјето, имајќи ја во предвид зголемената бучава (гласната музика), раздвиженоста во угостителските објекти, пред се во кафулињата, дискотеките и ноќните барови во кои се позабележително