притисни ентер »

Извори

Убавина и здравје

Катарина Ивановска премина во русокоси – Манекенката со промена на имиџот

Катарина Ивановска премина во русокоси – Манекенката со промена на имиџот

Манекенката Катарина Ивановска премина во русокоси! Убавицата реши да екпериментира малку со изгледот и да направи промена на себе која што никој не ја очекуваше, па така сега е дел од семејството на русокоси дами за кои се зборува дека најдобро знаат да се забавуваат. Убавицата со новиот имиџ се пофали на Иннстаграм каде објави видео на кое заводливо

Шерон Стоун: „Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?“

Шерон Стоун: „Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?“

Шерон Стоун е можеби најсреќната актерка во Холивуд. Фаталната русокоса признава дека успеала да ја избегне смртта трипати: по удар на гром, асфиксија и по мозочен удар. Кога имав 14 години си го пресеков вратот до југуларната вена на жица за закажување перени алишта. Потоа ме удри гром и тоа многу силен. Бев дома, имавме и свој бунар. Ја полнев пеглата

Нов кул тренд кој го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете

Нов кул тренд кој го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете

Нагласувањето на струкот, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси кои се користат веќе со векови. Но, ова лето дизајнерите повикуваат да ги нагласите – зглобовите! Современите модерни жени на почеток беа изненадени од овој тренд. Овој мини тренд не настана на социјалните мрежи, туку на модните писти. Новиот стилски трик беше

Вистинското лице на Селма Хајек: Актерката ги покажа сите неправилности!

Вистинското лице на Селма Хајек: Актерката ги покажа сите неправилности!

Селма Хајек не се плаши од своите неправилности, напротив, храбро ги покажува на Инстаграм. Имено, таа направила „ пред и потоа“ фотографија во која објаснила дека дури на пауза од снимање имала време да го исфарба коренот на косата, а сето тоа го направила без грам шминка. Убавицата со својот потег успеала да ги распамети фановите поради природниот

Поради пандемијата со Ковид -19 :„Охрид- фест 2020“ во знак на Фолк вечер

Поради пандемијата со Ковид -19 :„Охрид- фест 2020“ во знак на Фолк вечер

Музичкиот летен фестивал, „Охрид- фест 2020“, годинава ќе ја одржи традицијата и контунтинуитет долг 27 години без Интернационална вечер, на 11 септември, со одржување на Фолк вечер. Причината е позната: општата неизвесност предизвикана со пандемијата на Ковид 19, а идеен творец на фестивалот, композиторот Глигор Копров вели дека се ќе се надомести

Ѕирнете во вилата на плажа која е во сопственост на Џенифер Лопез и Алекс Родригез!

Ѕирнете во вилата на плажа која е во сопственост на Џенифер Лопез и Алекс Родригез!

Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез имаат неколку домови ширум САД, а поради својата прекрасна локација особено се истакнува оној во Малибу кој парот неодамна одлучил да го продаде. Трокатницата на славниот пар се наоѓа на песочна плажа покрај Тихиот Океан, а се простира на 400-тини квадратни метри. Домот има 5 спални соби, 4,5 купатила

Лесен летен ручек: Рецепт за кремаста супа од тиквички

Лесен летен ручек: Рецепт за кремаста супа од тиквички

Тиквичките се многу сестрана и едноставна намирница за подготовка. Тие се исто така нискокалорични, но во истовреме и богати со разни нутритиенти. Младите тиквички се идеални и за консумација во сиров облик, но денеска ви претставуваме рецепт за припрема на превкусна густа супа во која ќе ужива целото семејство. Потребни состојки: – 4 млади тиквички

Пиеле дезинфекциски средства, јаделе големи количини на лук: Околу 800 луѓе починаа поради дезинформации во врска со Ковид-19

Пиеле дезинфекциски средства, јаделе големи количини на лук: Околу 800 луѓе починаа поради дезинформации во врска со Ковид-19

Најмалку 800 луѓе починаа ширум светот како последица на дезинформации поврзани со коронавирусот во првите три месеци од оваа година, откриваат научниците. Според студијата објавена во Американскиот магазин за тропска медицина и хигиена, околу 5,800 луѓе биле примени во болниците како резултат на лажни информации поврзани со коронавирусот, а пласирани

Како почна љубовната приказна на Северина и Игор Којиќ?! – Овој менаџер е виновник за нивното запознавање

Како почна љубовната приказна на Северина и Игор Којиќ?! – Овој менаџер е виновник за нивното запознавање

Пејачката Северина Којиќ и синот на фолкерот Драган Којиќ-Кеба, Игор Којиќ,  со години уживаат во љубовта, и покрај тоа што многумина не веруваа дека врската на популарнатата брачна двојка ќе опстане. Иако често се пишуваше дека не се во добри односи и наскоро ќе се разведат, тие ги игнорираа тие приказни и продолжија да ги живеат своите животи. Сепак,

Јелена Карлеуша: „Јас сум асоцијална куч*а родена во август!“

Јелена Карлеуша: „Јас сум асоцијална куч*а родена во август!“

Нов ден – нов шок од белградската „скандал дама“. Додека нејзините следбеници уште од претходниот „ не собрале душа“, Карлеуша веќе им приредила ново изненадување. Секако и ова е за радување, и тоа на општо задоволство не само на оние што ја обожуваат, туку на сите вистински мажи што со нејзините разголени секси фотографии секојдневно се „насладуваат“