притисни ентер »

Извори

Убавина за сите

Ново мирисно издание збогатено со Дамаск роза! Gucci Bloom Ambrosia di Fiori

Ново мирисно издание збогатено со Дамаск роза! Gucci Bloom Ambrosia di Fiori

Gucci Bloom – интензивен цветен мирис со тубероза и ноти од кинеската билка орлови нокти е еден од најпродаваните мириси на брендот Gucci. Мирисната композиција е креирана од парфимерот Alberto Morillas во 2017 година, а низ годините лансирани беа изданијата Acqua di Fiori и Nettare Di Fiori во 2018 година и Gocce di Fiori во почетокот на 2019 година

Зошто серумот е најдобро решение за вашето лице!

Зошто серумот е најдобро решение за вашето лице!

Доколку досега не сте користеле серум за лице, а веќе сте навлезени во вашите 30-ти години, време е да направите промена и да почнете да употребувате. Се прашувате зошто? Причината е следна! Серумот има молекуларна структура која што дозволува да навлезе подлабоко во кожата. Доколку користите само крем , без серум, создавате бариера на надворешниот

Нова колекција на кармини каде ќе ја пронајдете совршената нијанса за себе!

Нова колекција на кармини каде ќе ја пронајдете совршената нијанса за себе!

Есента секогаш значи новитети што ни ги носат брендовите за убавина, а зборувајќи за новитети, нови кармини во козметичкиот несесер никогаш доволно. За тоа се свесни во козметичкиот бренд MAC и оваа есен ја разубавија во свој стил – доаѓа нова колекција на MAC кармини под името „Love Me Lipstick“. MAC Love Me Lipstick – хидратација со лесна, сатенска

Производ кој обезбедува 96 часовна хидратација! Clinique Moisture Surge

Производ кој обезбедува 96 часовна хидратација! Clinique Moisture Surge

Дали на кожата на лицето секогаш и треба константна и интензивна хидратација? Благодарение на Clinique , кожата на вашето лице може да биде здрава, сјајна и што е најважно хидратизирана со Clinique Moisture Surge Sheertint Hydrator SPF 25 и Clinique Moisture Surge Eye 96-Hour Hydro-Filler Concentrate. Clinique Moisture Surge Sheertint Hydrator SPF

Мирис кој ги задева сетилата со величествена арома! CK Women Intense

Мирис кој ги задева сетилата со величествена арома! CK Women Intense

За сите љубители на Calvin Klein парфемите, пристигна најново поглавје на Calvin Klein Women мирисната колекција , со лансирање на Intense верзија која носи впечатлива комбинација на моќ и сензуалност. Три смели креации создадени како ода на женственоста! Под слоганот „ I Am Women “, првата верзија на Calvin Klein Women во парфимериите беше лансирана

Постигнете wow ефект на усните со Glam Glow Poutmud Wet Lip Balm

Постигнете wow ефект на усните со Glam Glow Poutmud Wet Lip Balm

Негувани усни кои изгледаат фантастично! Тоа е ефектот со Poutmud Wet Lip Balm на Glam Glow. Создадени за супер хидратација на усните со бадемово масло, путер од какао, шеа путер, таману масло како и масло од бабасу. Целата формула е подобрена со екстракти од комбуха и Teaoxi, марокански минт лист. Хидрирани и прекрасни усни! Се аплицира лесно и едноставно

Врска помеѓу природата и градот на урбаниот човек! Bvlgari Man Wood Neroli

Врска помеѓу природата и градот на урбаниот човек! Bvlgari Man Wood Neroli

„ Таму каде што е светлината, таму е животот. Таму каде што е сонцето, таму е енергијата “. Bvlgari Man ги поместува границите и не носи на мирисно патување со Bvlgari Man Wood Neroli . Со колекцијата Bvlgari Man, брендот раскажува приказна за поврзаноста на човекот со светот, создавајќи сензорно искуство околу инстинктите и суптилната рамнотежа меѓу

Коректор или пудра? Што прво да нанесете? Ви ги откривам тајните на мејкап артистите!

Коректор или пудра? Што прво да нанесете? Ви ги откривам тајните на мејкап артистите!

Тајната на речиси секој беспрекорен мејкап изглед , без разлика дали се работи за едноставен и минимален или гламурозен и драматичен изглед, лежи на самиот почеток – во подлогата . Со цел да ги прикриете сите мали несовршености и да создадете изедначен тен, секогаш ќе посегнете за омиленото моќно дуо – пудрата и коректорот . Комбинирани заедно, пудрата

РЕЦЕНЗИЈА: „Оружје“ за вечна борба на пол, страст и љубов! Vanilla Vibes

РЕЦЕНЗИЈА: „Оружје“ за вечна борба на пол, страст и љубов! Vanilla Vibes

Сигурно се прашувате која е приказната на мирисите од брендот Juliette Has a Gun? И јас се прашував и долго размислував… После првото прскање се оддадов на мирисните ароми кои кај мене развија типична ренесансна романтична приказна што поприма карактер од модерно време. Модерна, Шекспирова Јулија која е „вооружена“, но романтична исто како порано

Производ поради кој секој мејкап изглед ќе изгледа беспрекорно!

Производ поради кој секој мејкап изглед ќе изгледа беспрекорно!

Зборувајќи за квалитетна шминка, сè започнува од подлогата . Секако, во позадина се подразбира соодветна нега на лицето и редовна рутина за убавина, но кога станува збор за декоративни производи, прајмерот е мејкап производ поради кој шминката на вашето лице ќе трае долго и ќе изгледа беспрекорно . Првично, прајмерите имаа за цел само да ја продолжат