притисни ентер »

Извори

Вистина

Како ќе изгледаат свадбите во 2021 година?

Како ќе изгледаат свадбите во 2021 година?

Како ќе изгледаат свадбите оваа година? Иако сè уште не знаеме дали ќе биде можно да се одржуваат и со колку гости, новите времиња секако наметнаа нови трендови. Помалку луѓе, свадби на отворено – пандемијата секако влијаеше на светот на свадбите. Покрај свртувањето кон природата во секојдневниот живот, како и здравјето, органската и локалната храна,

Златно правило за сите заљубени – научете ја формулата 2/2/2

Златно правило за сите заљубени – научете ја формулата 2/2/2

Во ова брзо време, се потешко е да се одвојат скапоцени моменти кои ќе си ги посветите само себеси и на својот партнер. Според психолозите, за успешна, среќна и цврста врска, потребно е да се придржувате до едноставната формула на трите двојки. Правилото 2/2/2, кое треба да го почитуваат сите кои се во врска или брак, вели: – Секоја втора недела излезете

Топ 5 зимски стајлинзи: Доколку сакате да изгледате моќно, облечете се вака

Топ 5 зимски стајлинзи: Доколку сакате да изгледате моќно, облечете се вака

Доколку инспирацијата оваа недела не ви е на високо ниво, ние сме тука да ви помогнеме. Пронајдовме 5 одлични зимски стајлинзи кои сигурно ќе посакате да ги ископирате, а вака облечена секоја жена изгледа моќно. Ова е нашиот избор: Црната боја е секогаш добар избор – освен што секогаш е во тренд, таа прави фигурата да изгледа визуелно послабо. Токму

Јоце Панов во кафеанско тамбурашки елемент под светлата на – „Мојот град“ (ВИДЕО)

Јоце Панов во кафеанско тамбурашки елемент под светлата на – „Мојот град“ (ВИДЕО)

Одбележувањето на новогодишните и постновогодишните празници дополнително го надополни  новата песна на Јоце Панов насловена „Мојот град“ , која има и српска верзија под името: „Светла мог града“. Ова е вистинска мелем увертира за самиот почеток на Новата 2021 година, во која се поставуваат големи надежи и големи желби за посреќна и поубава иднина

Дневен хороскоп за понеделник, 18 јануари 2021

Дневен хороскоп за понеделник, 18 јануари 2021

ОВЕН Работа: Фокусирани сте на комуникацијата, состаноци, разработки на идеи. Сите планови се врзани за иднината. Моменталната ситуација не ве интересира. Љубов: Односот со брачниот партнер не е најдобар. Двајцата сте раздразливи, но се трудите да не „експлодирате“. Здравје: Ве очекува висок притисок. БИК Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа

Јелена Розга за прошетка се облече во комбинација од 6 000 евра (фото)

Јелена Розга за прошетка се облече во комбинација од 6 000 евра (фото)

фото: принтскрибн/инстаграм/јелена розга Хрватската пејачка Јелена Розга неодамна на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која позира во близина на Јадранско Море, а за таа прилика облече скапа модна комбинација. Имено, хрватската пејачка се шеташе во родниот Сплит и на носеше облека која чини повеќе од 6 000 евра. Јелена облече капут кој чини

Џенифер Лопез тврди дека не користи ботокс, но затегнатото чело и е како на тинејџерка (фото)

Џенифер Лопез тврди дека не користи ботокс, но затегнатото чело и е како на тинејџерка (фото)

фото:џеј ло/инстаграм Џенифер Лопез во последно време споделува информации за нејзината рутина за убавина – дава совети, позира без шминка… Па, таа сподели видео во кое се обиде да негира употреба на ботокс и да промовира нова маска за лице од нејзината нова колекција, но беше критикувана. „Може ли само да напоменам дека веѓите и челото не ви се помрднуваа

Старлетата и бивша ријалити учесничка во „Задруга“ настрада во сообраќајна несреќа: „Жива сум, но боли… многу боли“ (ФОТО)

Старлетата и бивша ријалити учесничка во „Задруга“ настрада во сообраќајна несреќа: „Жива сум, но боли… многу боли“ (ФОТО)

На социјалната мрежа Инстаграм, старлетата Наташа – Москва ги вознемири своите следбеници сликајќи се како лежи и носи таканаречена „шанцова јака“ околу вратот. Популарната натпреварувачка во втората сезона на реалното шоу „Задруга“ преживеала сообраќајна несреќа. „Жива сум, но боли… многу ме боли“ – изјавила  ријалити вездата. Москва објаснила дека

Сакат да си ја обезбедат иднината: Брена и Боба почнуваат бизнис на Малдивите?

Сакат да си ја обезбедат иднината: Брена и Боба почнуваат бизнис на Малдивите?

фото: инстаграм Лепа Брена и Боба Живојиновиќ наводно започнуваат нов бизнис на Малдивите. Пејачката и познатиот спортис отпатуваа на овој остров и наводно добиле идеја за нов бизнис. Имено, наводно тие сакаат да купат неколку апартмани и да ги издаваат. „Боба е човек кој само размислува за бизнис, па дури и кога е на одмор. Тој видел две куќи на вода

„Ѕвездата на Гранд“ се омажи тајно, а на церемоинијата присуствувале само најблиските

„Ѕвездата на Гранд“ се омажи тајно, а на церемоинијата присуствувале само најблиските

фото:нина јовановиќ95/инстаграм Пејачката Кристина Нина Јовановиќ, поранешна учесничка на „Ѕвездите на Гранд“, му рече судбоносно „да“ на своето момче Филип меѓу најблиските. Имено, пејачката од Ниш и нејзиниот избраник организираа скромна венчавка, а убавата Нина наместо во венчаница, блескаше во долг цветен фустан. View this post on Instagram A post