притисни ентер »

Извори

За Се

ФОТО: Од коронавирус почина актерот од популарната серија на „Нетфликс“

ФОТО: Од коронавирус почина актерот од популарната серија на „Нетфликс“

Aктерот Марк Блум, познат по своето театарско работење, филмот „Крокодилот Данди“и серијата на „Нетфликс“ серија „Ти“, почина на 69-годишна возраст од компликации од коронавирус. Сопругата на Блум, Џенет Зариш, го потврди ова за „Фокс њуз“. „Мојот сопруг почина вчера, 25 март, од компликации предизвикани од коронавирус. Тој почина во болницата во Њујорк-Презбитеријан“,

Неодамна новинар ја запраша Емина доколку би имала корона, а сега во живо им се обрати на фановите

Неодамна новинар ја запраша Емина доколку би имала корона, а сега во живо им се обрати на фановите

Пејачката Емина Јаховиќ денеска преку својот Инстаграм профил во живо со фановите сподели неколку работи поврзани со неа и коронавирусот кој хара низ целиот свет. -Ова се моите стари фармерки ги облекувам секој ден како би проверила дали сум претерала со јадењето секојдневно. Доколку ми се тесни значи дека дошло до задржување на течностите и дека сум

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ како од мајка родена – мажите паѓаат во несвест!

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ како од мајка родена – мажите паѓаат во несвест!

Ќерката на балканската дива, Светлана Цеца Ражњатовиќ, пејачката Анастасија Ражњатовиќ одлучила да ги израдува своите обожаватели и следбеници на социјалната мрежа на Инстаграм. Имено убвата пејачка, имала прилика да се фотографира за едно познато списание, па една од сетот фотографии решила да сподели на Инстаграм со своите следбеници. На оваа фотографија

Карлеуша упати јавна поддршка за брзо опоравување на својот колега

Карлеуша упати јавна поддршка за брзо опоравување на својот колега

Јелена Карлеуша од својот Инстаграм профил упати јавна поддршка и посака брзо опоравување на својот колега Ѓорѓе Давид кој заболе од коронавирусот. Јелена на „стори“ објави нивна заедничка фотографија која ја направиле на снимањето на популарното музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, каде двајцата се дел од жири-комисијата. – Повторно вака да

Фото: Таа е гордоста на Јоксимовиќ

Фото: Таа е гордоста на Јоксимовиќ

Мина Јоксимовиќ е ќерка на Жељко Јоксимовиќ  од првиот брак, важи за вистинска убавица, иако слабо се истакнува во јавноста. Мина неодамна објави слика на својот Инстаграм профил на која напиша: – Долго време не сме се виделе. View this post on Instagram #istayhome for my parents, my grandparents and everyone else. & because it’s cool ❤️ quarantine

Грција со честитка за приемот во НАТО

Грција со честитка за приемот во НАТО

Министерството за надворешни работи на Грција упати честитки за нашето членство во НАТО. „Ѝ честитаме на Република Северна Македонија за нејзиното членство во НАТО како 30-ти член на Алијансата“, се наведува во честитката упатена преку профилот на грчкото МНР на „Твитер“. We congratulate the Republic of #NorthMacedonia that joins @NATO as the 30th

ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Почина 14 годишниот Кристијан Минчола, еден од поголемите таленти во академијата

ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Почина 14 годишниот Кристијан Минчола, еден од поголемите таленти во академијата

Атлетико Мадрид попладнево соопшти тажни вести, животот го загубил 14 годишниот Кристијан Минчола, еден од поперспективните фудбалери во школата. Знамето на Атлетико ќе стои на половина копје. Ова ќе биде во чест на сите „колчонероси“ кои починале поради коронавирус, но и во чест на младиот Кристијан Минчола. 14 годишното момче, кое важело за еден

Летното сметање на времето почнува од 2 часот по полноќ

Летното сметање на времето почнува од 2 часот по полноќ

Летното сметање на времето ќе почне в недела, на 29 март, во 2 часот наутро, со тоа што часовникот ќе се помести еден час напред на 3 часот. Летното сметање ќе заврши на 25 октомври во 3 часот, со поместување на стрелките еден час наназад. Од 2021 година треба да стапи во сила предлогот за укинување на задолжителното поместување на часовникот за еден

Кире Лазаров со донација за Здравствениот дом во Свети Николе

Кире Лазаров со донација за Здравствениот дом во Свети Николе

Младите во Свети Николе организираат акција за помош на светиниколчани во борбата против корона вирусот. Тие нагласуваат дека најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров донирал средства за набавка на маски со филтри и скафандери за здравствениот дом во неговиот роден град. Од денес, започна со работа волонтерска група на граѓани од Свети Николе

Фото: не може да издржи сама  во карантин

Фото: не може да издржи сама во карантин

Изминатиов период  пандемијата COVID-19 се шири драстично,  а луѓето бараат различни начини да го поминат времето во изолација. Така и руската манекенка Марија Лиман, која за разлика од другите, има малку чудна желба. Таа на социјалната мрежа Инстаграм достави интересно барање до своите следбеници барајќи партнер за да остане со нејзе во изолација