притисни ентер »

Извори

Женски Магазин

Црногорката Ана 9 години живее во Струмица: Љубовта кон уметноста нè спои со Александар

Црногорката Ана 9 години живее во Струмица: Љубовта кон уметноста нè спои со Александар

Ана Филев е по потекло од Црна Гора, но судбината, а пред сè љубовта ја однела „Под Царевите кули“, односно во Струмица. Токму во овој убав македонски град се запознале со нејзиниот сопруг, уметникот Александар Филев. Тоа било пред 13 години, на Меѓународната струмичка ликовна колонија во 2008. Но, нивната љубовна врска започнала 3 години подоцна.

Не е важно кој си или како изгледаш, ако има некој што вистински те сака: Незаборавни цитати од нашите детски книги

Не е важно кој си или како изгледаш, ако има некој што вистински те сака: Незаборавни цитати од нашите детски книги

Во секој дом има библиотека со барем по една книга за деца. Книга што ние, како деца, ја прелистувавме и сега им ја читаме на своите деца. Многумина ретко се потсетуваме на некои одлични цитати од детски книги. Затоа што детето во нас секогаш ќе се потсетува себеси! „Ако обожавате цвет што постои во една единствена инстанца меѓу милиони и милиони sвезди,

Хари и Меган повторно ја шокираа јавноста: Еве што направиле пред да се роди Лилибет и тоа без дозвола на кралицата

Хари и Меган повторно ја шокираа јавноста: Еве што направиле пред да се роди Лилибет и тоа без дозвола на кралицата

Една недела пред да се роди Лилибет Дијана, но и пред да ја замолат кралицата Елизабета за одобрение да ја именуваат својата ќерки по неа, принцот Хари и Меган Маркл купија корисничко име за веб-страница наречена „Лили Дијана“. Имено, четири дена пред да се роди Лилибет, во Калифорнија беше регистриран доменот LiliDiana.com, а на 31 мај беше регистриран

Дневен хороскоп: Овој четврток убави вести од далеку за еден знак

Дневен хороскоп: Овој четврток убави вести од далеку за еден знак

ОВЕН Можно е да можете да ги решите деловните проблеми од претходниот период и да се чувствувате многу добро поради тоа. Вашата љубомора ќе ви донесе немир и криза во бракот. Заштитете го дигестивниот тракт, обрнете внимание на исхраната. БИК Ако очекувавте да започнете нов бизнис, денес е добар ден за вас. Подготвени сте да се посветите на некој близок

Шест години се заедно: Ова е момчето на „Ураганката“ Ксенија Кнежевиќ (ФОТО)

Шест години се заедно: Ова е момчето на „Ураганката“ Ксенија Кнежевиќ (ФОТО)

Заедно се со години, а Ксенија еднаш изјави дека мисли дека ќе се омажи за него. Ксенија Кнежевиќ, заедно со нејзините колешки од групата „Хјурикејн“, е во центарот на вниманието скоро две години. Трите неодамна го освоија високото 15-то место на овогодинешната Евровизија, а истовремено и нивниот приватен живот привлекува големо внимание. И додека

Сања Кужет имала 18 килограми повеќе: Сега водителката откри што престанала да јаде за да добие витка фигура

Сања Кужет имала 18 килограми повеќе: Сега водителката откри што престанала да јаде за да добие витка фигура

Фото насловна:  Инстаграм/Сања Кужет Освен консумирање здрав а храна, водител ката и активно тренира Водителката Сања Кужет е една од оние јавни личности кои можат да се пофалат со совршена линија, но сега призна дека не било секогаш така. Имено, Сања откри дека водела битка со вишок килограми, како и дека била најдебела за време на бременоста. - Елиминирав

Избегнувајте ги овие знаци во Зодијакот: Повеќе уживаат во туѓо страдање отколку во своја среќа

Избегнувајте ги овие знаци во Зодијакот: Повеќе уживаат во туѓо страдање отколку во своја среќа

Во современиот свет, има сè повеќе луди луѓе кои црпат енергија од нас и ја „хранат“ својата душа со фактот дека на другите не им оди добро. Астролозите велат дека таквите луѓе, „енергетски вампири“, најчесто се раѓаат во овие хороскопски знаци: Стрелец На прв поглед, тие изгледаат љубезно, но тоа е само нивна маска. Стрелецот никогаш нема да пропушти

Поранешниот вереник на Маја Волк ги спакувал нејзините работи во ќеси за ѓубре и ги фрлил: Нема неизлечиви болести, само неизлечиви луѓе

Поранешниот вереник на Маја Волк ги спакувал нејзините работи во ќеси за ѓубре и ги фрлил: Нема неизлечиви болести, само неизлечиви луѓе

Фото насловна: Инстаграм/Маја Волк На крајот, сè се покажа добро во емотивна смисла, затоа што тој не сакаше ниту да ме види, па чекајќи пријатно ветре во дворот на црквата на педесетина метри од неговата куќа, бев поштедена од излевање на негативни отровни чувства, откри Маја Српската писателка Маја Волк нема како да го прекине циклусот на горчливи

Внуката на Ламборџини е разгалена, дива богаташка: Лудува во Грција, го крши законот, гола се сонча и се кара со сите

Внуката на Ламборџини е разгалена, дива богаташка: Лудува во Грција, го крши законот, гола се сонча и се кара со сите

Елетра Ламборџини (27) е позната по тоа што е внука на славниот Феручи Ламборџини и живее во класичен живот на богата промискуитетна наследничка. Јавноста дозна за еден од наследниците на империјата Ламборџини дури во 2015 година, кога таа се појави во реалното шоу „MTV's Super Shore“. Внуката на Феручи, Елетра Ламборџини, многу брзо го доби епитетот

Софија е мајка на две деца, ама не работи од 9 до 5: Со сопругот се професионални покераши, а вака изгледа нивниот живот

Софија е мајка на две деца, ама не работи од 9 до 5: Со сопругот се професионални покераши, а вака изгледа нивниот живот

Софија Јаниќ од Белград има 31 година, нејзиниот сопруг има 33 години, а тие се родители на две деца. Сепак, тие се разликуваат од просечното семејство во една работа. И Софија и нејзиниот сопруг се професионални играчи на покер. Тоа е нивниот главен и единствен извор на приход и одлично се снаоѓаат. Покерот на крај ги спои, изјавила Софија за Žena