20
Како да посрамотите голман Рикардињо излезе очи в очи со чуварот на мрежата а потоа направи магија

Како да посрамотите голман: Рикардињо излезе очи в очи со чуварот на мрежата, а потоа направи магија!

ново - Дерби - Фудбал

Хаен успеа да направи големо изненадување и го победи Интер Мовистар во финалето на шпанскиот куп со 4:3, но наспроти сензацијата која ја видоа големте футсал фанови во Шпанија, имаа можност да видат уште една неверојатна генијалност на Рикардињо.

Јагањац ја издржа битката со Буторац и стана најдобар стрелец во СЕХА лигата во сезона 2017 18

Јагањац ја издржа битката со Буторац и стана најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18

ново - РК Металург - Ракомет

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац е најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18, со постигнати 100 гола....

Работнички славеше во дербито, со стотка против МЗТ Скопје Аеродром!

пред 6 минути - Спорт365 - Кошарка

 Металургот Јагањац  најдобар стрелец во СЕХА лигата

„Металургот“ Јагањац – најдобар стрелец во СЕХА-лигата

пред 11 минути - Екипа - Спорт

Конте објасни зошто е посебно мотивиран да го освои ФА купот сезонава

Конте објасни зошто е посебно мотивиран да го освои ФА купот сезонава

пред 17 минути - Дерби - Фудбал

Челси е фаворит да го освои ФА купот сезонава откако се пласираше во полуфиналето со победата од 2:1 против Лестер по продолженијата.

Роналдо погоди против Џирона остана само еден тим против кој нема дадено гол во Примера

Роналдо погоди против Џирона, остана само еден тим против кој нема дадено гол во Примера!

пред 22 минути - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид има само 1:1 по 45 минути игра на мечот со Џирона, а погодокот кој го постигна Кристијано Роналдо по додавање на Тони Крос направи Португалецот да го намали бројот на тимови на кои им нема дадено број во Примера на само еден.

Карчев Локомотива беше жртва на судиска кражба ФФМ нека ја разгледа снимката

Карчев: Локомотива беше жртва на судиска кражба, ФФМ нека ја разгледа снимката

пред 28 минути - Екипа - Спорт

Роналдо и даде гол на Џирона остана само еден тим на кој му нема дадено гол во Примера

Роналдо и даде гол на Џирона, остана само еден тим на кој му нема дадено гол во Примера!

пред 28 минути - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид има само 1:1 по 45 минути игра на мечот со Џирона, а погодокот кој го постигна Кристијано Роналдо по додавање на Тони Крос направи Португалецот да го намали бројот на тимови на кои им нема дадено број во Примера на само еден.

Ждреб за ФА Купот Тотенхем оди на Манчестер јунајтед

Ждреб за ФА Купот: Тотенхем оди на Манчестер јунајтед

пред 33 минути - Екипа - Спорт

Ајановски со место на пиедесталот

Ајановски со место на пиедесталот

пред 39 минути - Sportmedia - Спорт

Македонскиот маратонец зарши трет Кокан Ајановски, најдобриот македонски маратонец го освои бронзениот медал на 12. издание на балканскиот шампионат во маратон кој се одржа денеска во градот Лимасол, Кипар.

Металург го оствари ветувањето на Јовиќ Цеље без бодови во Скопје

Металург го оствари ветувањето на Јовиќ, Цеље без бодови во Скопје

пред 43 минути - РК Металург - Ракомет

Александар Јовиќ вети – Металург оствари. Во последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата нашите ракометари остварија победа над екипата на Цеље ПЛ, учесник во плејофот на ова регионално натпреварување.

Соколов Не можете да очекувате победа ако примите 100 поени од Работнички

Соколов: Не можете да очекувате победа ако примите 100 поени од Работнички

пред 47 минути - Екипа - Спорт

Инцидент во Сплит  Боксерот Ноулс буквално го нокаутираше Калајжиќ

Инцидент во Сплит: „Боксерот“ Ноулс буквално го нокаутираше Калајжиќ

пред 48 минути - Дерби - Кошарка

Голем инцидент се случи за време на кошаркарскиот натпревар меѓу екипите на Сплит и Задар одигран во рамките на хрватското првенство.

ФА Куп Челзи доби лесен плен Тотенхем ќе ги пречека Ѓаволите на Вембли

ФА Куп: Челзи доби лесен плен, Тотенхем ќе ги пречека „Ѓаволите“ на Вембли

пред еден час - Спортски - Спорт

ФА куп ждрепката за полуфиналињата најмногу му се насмевна на Челси

ФА куп ждрепката за полуфиналињата најмногу му се насмевна на Челси

пред еден час - Дерби - Фудбал

Челси после продолженија успеа да го победи Лестер и практично беше последниот патник во полуфиналето на ФА купот, а набрзо...

Прво па Индијан Велс  Осака го крена трофејот

Прво па Индијан Велс – Осака го крена трофејот

пред еден час - Top Sport - Спорт

Јапонката Наоми Осака со 6:3/6:2 ја збриша Дарја Касаткина во финалето на Индијан Велс, добивајќи ја битката меѓу двете тенисерки од кои ќе се очекува многу во иднината, и го крена својот прв ВТА трофеј.

Ширер Кога Вилијан ќе направи една работа невозможно е да се запре

Ширер: Кога Вилијан ќе направи една работа, невозможно е да се запре

пред еден час - Дерби - Фудбал

Вилијан сезонава е несомнено најдобриот играч на Челси и на денешниот дуел против Лестер во ФА купот уште еднаш го докажа тоа.

ТОП најкреативни ММА моменти

ТОП најкреативни ММА моменти

пред еден час - Top Sport - Спорт

Борбата во кафезот носи интересни решенија.

Гатузо без грам дилема го исфрлува од тимот Или ќе тренираш или дома

Гатузо без грам дилема, го исфрлува од тимот: Или ќе тренираш, или дома!

пред еден час - Спортски - Спорт

Гатузо му даде шанса на заборавениот дефанзивец Комплетно ме импресионираше тоа е таа јужноамериканска крв

Гатузо му даде шанса на заборавениот дефанзивец: Комплетно ме импресионираше, тоа е таа јужноамериканска крв!

пред еден час - Дерби - Фудбал

Милан успеа да направи пресврт на денешниот дуел со Киево и победи со 3:2, епилог кој секако го израдува темпераментниот Џенаро Гатузо кој беше доста активен крај аут линијата во текот на сите 90 минути.

Антиќ даде пет поени Звезда убедлива против Морнар

Антиќ даде пет поени, Звезда убедлива против Морнар

пред еден час - Sportmedia - Кошарка

Фаворизираниот тим на свој терен убедливо со 91:63 го победи гостинот од Црна Гора Црвена Звезда не дозволи никакво изненадување во дуелот со Морнар и поведе со 1:0 во полуфиналната серија од плеј-офот во АБА лигата.

Челси по продолжение го нокаутираше Лестер

Челси по продолжение го нокаутираше Лестер

пред еден час - Top Sport - Фудбал

Педро со голот во финишот на првото продолжение му донесе на Челси полуфинале од ФА купот со тесната 1:2 победа на гостувањето на „Кингс Пауер“ во Лестер.

Агим Ибраими со прв гол за Домжале

Агим Ибраими со прв гол за Домжале

пред еден час - Екипа - Спорт

АБА полуфинале Црвена звезда е пресилна за Морнар

АБА-полуфинале: Црвена звезда е пресилна за Морнар

пред еден час - Екипа - Спорт

Унал го шокираше Атлетико

Унал го шокираше Атлетико!

пред еден час - Top Sport - Фудбал

20-годишниот турски напаѓач на  Вилјареал, Енес Унал е човекот кој можеби ги урна надежите на Атлетико Мадрид за титула од Ла лига, откако постигна два гола во финишот на натпреварот за 2:1 победа во неделниот натпревар.

Гол и асистенција за Ибраими Домжале во серија од осум победи

Гол и асистенција за Ибраими, Домжале во серија од осум победи

пред еден час - Sportmedia - Фудбал

Екипата со најдобра форма во првенството, убедливо со 6:1 го победи Алуминиј Агим Ибраими и неговиот Домжале продолжуваат со победничката серија во првенството на Словенија.

Ова ли е шампион МЗТ е со одбрана швајцарско сирење  осми пат сезонава прими 100 поени

Ова ли е шампион? МЗТ е со одбрана „швајцарско сирење“, осми пат сезонава прими 100 поени

пред еден час - Sportmedia - Кошарка

„Штрковите“ седум пати добија „стотка“ во АБА лигата, а сега и во домашното првенство покажаа дека одбраната им е најслабата страна Кога ќе се примат 100 поени, речиси сигурно е дека следува пораз.

Ајановски со бронза на Балканскиот шампионат во Лимасол

Ајановски со бронза на Балканскиот шампионат во Лимасол

пред еден час - Македонски Спорт - Спорт

Македонскиот маратонец зарши трет на балканскиот шампионат кој оваа година се одржа на Кипар Кокан Ајановски, најдобриот македонски маратонец го освои бронзениот медал на 12.

Металург со триумф над Целје се одјави од СЕХА

Металург со триумф над Целје се одјави од СЕХА

пред еден час - Македонски Спорт - Ракомет

„Металурзите“ во последниот регионален меч сезонава славеа над словенечкиот првак и учесник на Ф4, 28:26 (17:13) Најавија...

Варди секогаш добро се носи со секој предизвик Фантастична статистика на напаѓачот на Лестер

Варди секогаш добро се носи со секој предизвик: Фантастична статистика на напаѓачот на Лестер

пред еден час - Спортски - Спорт

Металург со победа против Цеље ја заврши сезоната во СЕХА лигата

Металург со победа против Цеље ја заврши сезоната во СЕХА лигата

пред еден час - +Инфо - Спорт

Ракометарите на Металург забележаа победа на крајот на нивните настапи во регионалната СЕХА лига (18. коло). Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, тимот од Автокоманда го победи словенечкиот претставник со 28:26.

Сензација Наоми Осака го освои Индијан Велс

Сензација: Наоми Осака го освои Индијан Велс

пред еден час - Екипа - Спорт

Ибраими со маестрален погодок ја запечати победата на Домжале

Ибраими со маестрален погодок ја запечати победата на Домжале

пред еден час - Дерби - Фудбал

Домжале денеска го прегази тимот на Алуминиј победувајќи го со убедливи 6:1, а својот прв погодок во дресот на овој словенечки тим го постигна и Агим Ибраими.

Каков пресврт  Жолтата подморница го потопи Атлетико Мадрид

Каков пресврт: „Жолтата подморница“ го потопи Атлетико Мадрид

пред еден час - Екипа - Спорт

Лукаку гарантира дека следната сезона ќе дојдат многу добри играчи во Јунајтед

Лукаку гарантира дека следната сезона ќе дојдат многу добри играчи во Јунајтед

пред 2 часа - Дерби - Фудбал

Ромелу Лукаку ги уверува навивачите на Манчестер Јунајтед дека клубот ќе донесе многу добри играчи во летниот преоден рок по тешката недела за англискито гигант.

Металург со победа против Цеље ја заврши сезоната во СЕХА лигата

Металург со победа против Цеље ја заврши сезоната во СЕХА лигата

пред 2 часа - A1on - Ракомет

Ракометарите на Металург забележаа победа на крајот на нивните настапи во регионалната СЕХА лига (18. коло). Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, тимот од Автокоманда го победи словенечкиот претставник со 28:26.

Докузовски Сите сакаат да го победат Работнички се надевам тоа нема да се случи во скоро време

Докузовски: Сите сакаат да го победат Работнички, се надевам тоа нема да се случи во скоро време

пред 2 часа - Sportmedia - Кошарка

„Работнички секогаш победувал со помалку примени кошеви и со помалку дадени. Меѓутоа на овој меч игравме феноменално во нападот“,...

 Плавите по продолженија се последните патници во полуфиналето во ФА Купот

„Плавите“ по продолженија се последните патници во полуфиналето во ФА Купот

пред 2 часа - Спортски - Спорт

Работнички ја заврши работата против МЗТ

пред 2 часа - Нетпрес - Спорт

Челси со гол на Педро во продолженијата го помина Лестер за пласман во полуфинале

Челси со гол на Педро во продолженијата го помина Лестер за пласман во полуфинале

пред 2 часа - 24 фудбал - Фудбал

Челси е последниот полуфиналист во ФА Купот откако во продолжението го совлада Лестер со 2-1. Челси поведе пред крајот на...