20
Вака звучи симфониски гонг од 24 000 евра

Вака звучи симфониски гонг од 24.000 евра

пред 26 минути - Мотика - Забава

На гонгот свири музичарот Џере Фридман, а не го удира силно затоа што ќе пукне од вибрациите бидејќи е многу голем. Звукот е навистина импресивен.

Јутуберот од Амазон си нарачал камера од 6000 долари и добил камења Втор пат ја нарачал истата камера и еве што доби

Јутуберот од Амазон си нарачал камера од 6000 долари и добил камења. Втор пат ја нарачал истата камера и еве што доби

пред 31 минути - Мотика - Забава

Проблемот е што за квалитетот на овој продавач Амазон ги давал сите гаранции. А штом Амазон гарантира, купуваш слободно :).

Вулгарен Хумор 252 58 фото

Вулгарен Хумор 252 (58 фото)

пред 56 минути - Мотика - Забава

Смешни ситуации со еротски елементи. 1 2 3

Смешни слики #1426

Смешни слики #1426

пред еден час - Мотика - Забава

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1426-ти дел. 1 2 3

Македонско решение на проблемот Кога климата не е инвертер и не работи на минус температури

Македонско решение на проблемот: Кога климата не е инвертер и не работи на минус температури

пред 9 часа - Мотика - Забава

Автор: Никола Никола Света вода од Ќустендил, Бугарија

Емотивна приказна Свекрва и три снаи  Вреди да се прочита

Емотивна приказна: Свекрва и три снаи – Вреди да се прочита

пред 10 часа - Денешен - Забава

Родив три сина, сите пораснаа, училиште завршија, се вработија па подоцна се оженија. Основаа семејство и живеат заедно со жените одвоено од мене.

ЦЕЛА НА ТАТКА СИ Запознајте ја преубавата ќерка на Марк од Брза кујна

ЦЕЛА НА ТАТКА СИ: Запознајте ја преубавата ќерка на Марк од „Брза кујна„

пред 10 часа - Денешен - Забава

Шеф Марк од брза кујна, заврши со снимањето на вторатата сезона од „Брза кујна„ па слободното време сега го посветува на своето семејство.

Жените полудеа по таткото на светски познатата пејачка од Косово

Жените полудеа по таткото на светски познатата пејачка од Косово

пред 10 часа - Скопје24 - Забава

За 22 годишната Дуа Липа која влече косовски корени не треба да додаваме ништо посебно, бидејќи таа успешно се докажува како музичка ѕвезда.

 Сфатив нешто чудно  Спонзоруша открива какви се богаташите кога треба да го одврзат ќесето

„Сфатив нешто чудно“: Спонзоруша открива какви се богаташите кога треба „да го одврзат ќесето“

пред 10 часа - Скопје24 - Забава

Австралиска студентка која се претставува едноставно како Саманта, тврди дека своите студии и раскошниот животи си ги финансира исклучиво како спонзоруша која три пати месечно спие со директорот на една технолошка компанија.

Најголема опасност на Фејсбук Ако ги имате овие 5 работи на профилот избришете ги веднаш

Најголема опасност на Фејсбук: Ако ги имате овие 5 работи на профилот, избришете ги веднаш

пред 10 часа - Скопје24 - Забава

Фејсбук е една од највлијателните друштвени мрежи. Но, со неа мора да се биде внимателен. Постојат одредени информации кои би било подобро да ги нема на вашиот приватен профил, бидејќи лесно може да се искористат против вас.

Три мисирки заглавија во трка околу дрво

Три мисирки заглавија во трка околу дрво

пред 11 часа - A1on - Забава

Јутјуберот Трент Томас на неговиот канал објави видео на кое што „синхронизира“ три мисирки кои кружат околу едно дрво. Тој не открива зошто мисирките решиле да се бркаат околу дрвото, но видеото предизвика смеа кај неговите фанови.

Братот на Кемал од Карасевда во разголено секси издание

Братот на Кемал од „Карасевда“ во разголено секси издание

пред 11 часа - Денешен - Забава

Од содржините на Вистина.мк досега имавте можност да ги запознаете неколкумина од актерите во актуелната турска серија „Карасевда“ која се емитува на телевизија Сител.

Бил Гејтс се обидува да погоди колку чинат секојдневните производи во супермаркет

Бил Гејтс се обидува да погоди колку чинат секојдневните производи во супермаркет

пред 11 часа - A1on - Забава

Основачот на Мајкрсофт, Бил Гејтс при неговото гостување во ток-шоуто „Елен шоу“ доби задача да погодува колку чинат секојдневните предмети.

Заработува до 6 илјади долари месечно дилајќи дрога во видео игра

Заработува до 6 илјади долари месечно „дилајќи“ дрога во видео-игра

пред 11 часа - A1on - Забава

Во четвртото продолжение на играта Симс, може да правите што сакате со вашите ликови, а нови опции се додаваат константно.

Две деца се обиделе да влезат во кино користејќи трик од цртаните филмови

Две деца се обиделе да влезат во кино користејќи трик од цртаните филмови

пред 11 часа - A1on - Забава

Две деца се обиделе да влезат во кино за да го гледаат новиот филм „Црниот пантер“, користејќи трик од цртаните филмови. We tried getting the two for one special at black panther.

Трамп призна дека ја крие ќелавоста

Трамп призна дека ја крие ќелавоста

пред 11 часа - A1on - Забава

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска призна дека ја крие својата ќелавост, што е ретка изјава на претседателот чија фризура е центар на внимание на многумина низ светот.

На оваа Германка градите и пукаат  а струкот и е толку тенок што изгледа страшно

На оваа Германка градите и „пукаат“, а струкот и е толку тенок што изгледа страшно

пред 12 часа - Денешен - Забава

Софиа Вегас е германска старлета која некогаш беше позната како  заштитно лице на берлинскиот саем за еротика. За да изгледа како Шер и Брижит Бардо, извадила четири ребра, па сега изгледа нереално.

Сестрите Маријана и Росана на насловна страна од списание пред 30 години

Сестрите Маријана и Росана на насловна страна од списание пред 30 години

пред 12 часа - Прес 24 - Забава

Македонските пејачки и сестри Маријана и Росана, на фестивалот „Макфест“ во 1987 година, на Македонија ѝ подарија еден од најголемите хитови, кој и ден денес се пее, а тоа е песната „Признавам“.

Српската премиерка Брнабиќ со својата девојка на ФЕСТ

Српската премиерка Брнабиќ со својата девојка на ФЕСТ

пред 12 часа - Канал 5 - Забава

На свеченото отворање на 46. Издание на филмскиот фестивал ФЕСТ во Белград , премиерката дојде со нејзината девојка. По црвениот...

Срушена вредноста на Снепчет за 1 3 милиони долари За се е виновен само еден твит на моќната Кајли

Срушена вредноста на Снепчет за 1,3 милиони долари: За се е виновен само еден твит на моќната Кајли

пред 12 часа - Прес 24 - Забава

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за социјалната мрежа „Снепчет“ предизвика пад од 1,3 милијарди долари или осум отсто од вредноста на акциите на оваа компанија.

СЕКСОТ МОЖЕ ДА Ви ПРЕСЕДНЕ Многу жени не знаат за оваа честа повреда за време на интимниот однос

СЕКСОТ МОЖЕ ДА Ви ПРЕСЕДНЕ: Многу жени не знаат за оваа честа повреда за време на интимниот однос!

пред 12 часа - Скопје24 - Забава

За време на сексуалниот однос можат да се случат најразлични повреди, а освен оние опасните и трајни, често кај жените можат да се појават модринки на цервикусот – грлото на матката.

Ја силувале и ја малтретирале зошто е дебела  Отидов на операција за да ослабам па од животот си направив пекол

Ја силувале и ја малтретирале зошто е дебела: „Отидов на операција за да ослабам, па од животот си направив пекол“

пред 12 часа - Скопје24 - Забава

Лиа Кини раскажува како после борбата со вишокот на килограми, се одлучила да оди на операција која не и ја вратила самодовербата.

Среќа со парите ќе имаат овие 4 хороскопски знаци во месец Март

Среќа со парите ќе имаат овие 4 хороскопски знаци во месец Март

пред 12 часа - Скопје24 - Забава

Уште неколку дена не делат до крајот на најкраткоит месец во годината и почетокот на месец Март па погледнете за кои хроскопски...

Газдата во затвор поради келнерките облечени само во престилки ФОТО ВИДЕО

Газдата во затвор поради келнерките облечени само во престилки (ФОТО+ВИДЕО)

пред 13 часа - Канал 5 - Забава

Педесетгодишниот сопственик на ресотран објави на фејсбук фотографии и видеа од вработените келнерки во неговиот ресторан , кои се облечени само во престилки .

Тоше на 15 години пеел во филмот на Џорџ Клуни и Никол Кидман

Тоше на 15 години пеел во филмот на Џорџ Клуни и Никол Кидман

пред 14 часа - Прес 24 - Забава

Малкумина се оние кои се сеќаваат, но нашиот Тоше Проески уште на 15-годишна возраст се појави во сцена од холивудски филм, во кој главни актери се Никол Кидман и Џорџ Клуни.

Одберете ја вашата омилена месечина и прочитајте ја моќната порака што ви ја носи

Одберете ја вашата омилена месечина и прочитајте ја моќната порака што ви ја носи

пред 14 часа - Кафе пауза - Забава

Месечината е волшебен и мистериозен. Тој може да дефинира некои аспекти од вашиот живот и карактер. Погледнете ја сликата,...

Уште една жешка недела на социјалните мрежи

Уште една жешка недела на социјалните мрежи

пред 14 часа - Friday - Забава

Познати и помалку познати, едноставно убави жени кои и оваа недела ја направија жешка на социјалните мрежи. Секако, мислиме на Инстаграм.

Тоше Проески на 15 години се појави во филм со Џорџ Клуни и Никол Кидман  Фото

Тоше Проески на 15 години се појави во филм со Џорџ Клуни и Никол Кидман – Фото

пред 14 часа - Скопје24 - Забава

Можеби малкумина се сеќаваат, но легендата Тоше Проески уште како петнаесет годишно момче се појави во сцена од холивудски филм, во кој главни актери се Никол Кидман и Џорџ Клуни.

Не е ниту шеќер ниту сол Ова е најголемиот отров со кој речиси секојдневно се храниме

Не е ниту шеќер ниту сол: Ова е најголемиот отров со кој речиси секојдневно се храниме

пред 14 часа - Скопје24 - Забава

Натриум нитратот е на прво место во списокот со најопасни додатоци, а кој се користи при производството на продукти од месо – сувомеснати и конзервирани месни продукти.

Една од најубавите жени на светот го запросила своето момче а тој и рекол НЕ

Една од најубавите жени на светот го запросила своето момче, а тој и рекол „НЕ“

пред 15 часа - Прес 24 - Забава

За разлика од многу жени кои со години чекаат партнерот да ги запроси, англиската актерка Кели Брук решила “да ги земе работите во свои раце“.

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

пред 15 часа - A1on - Забава

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде чајник за 650 илјади евра. Чајникот со скршена дршка и без капак бил купен...

Полскиот Краков под магла

Полскиот Краков под магла

пред 15 часа - Divian Arts - Забава

Magda Chudzik направи прекрасен серијал од Краков во Полска каде живее веќе три години и резултатите од магливиот град се...

Нема секоја професија undo

Нема секоја професија „undo“

пред 16 часа - Off.net.mk - Забава

Нијансите во „кој работи, тој греши“ е што еден дел од тие што работат имаат CTRL+S, CTRL+Z или „edit“ па можат да замачкаат или поправат секакви трагови од грешење.

Лекарите во шок 14 годишно дете снесло 2 јајца во ординација и признал дека тоа не му е прв пат

Лекарите во шок: 14-годишно дете снесло 2 јајца во ординација и признал дека тоа не му е прв пат!

пред 16 часа - Бркај работа - Забава

Акмал вели дека редовно снесува јајца од 2016. година. Последните две јајца ги снесол пред очите на шокираните лекари, кои и натаму не можат да веруваат дека ваквo нешто е можно.

 Невеста од милион долари  Торта направена од 1 000 јајца 20 килограми чоколадо бисери дијаманти

„Невеста од милион долари“: Торта направена од 1.000 јајца, 20 килограми чоколадо, бисери, дијаманти...

пред 17 часа - Канал 5 - Забава

„Невестата“ е накитена со 5 бели дијаманти, а секој од нив чини по 200.000 долари, заради што тортата го добила името „Невеста од милион долари“.

Неодолива мачка со две лица ќе ви го освои срцето

Неодолива мачка со „две лица“ ќе ви го освои срцето

пред 18 часа - Кафе пауза - Забава

Никој не сака дволични луѓе, но кога станува збор за мачиња со крзно во две нијанси, особено кога тоа е точно на средината, едноставно не можеме да не се заљубиме.

Пребројување по дебели

Пребројување по дебели

пред 18 часа - Off.net.mk - Забава

По логика „Слога тепа Вардар, Вардар тепа Ѕвезда, Слога шампион“ и методологија строго насочена во наша полза, доаѓаме до крајно ненаучен заклучок дека - чварка, сланина, ребра, кајмак и слично, само можат да те слабеат.

Десет факти за парите што не сте ги знаеле

Десет факти за парите што не сте ги знаеле

пред 18 часа - Бизнис инфо - Забава

Фото:Pixabay Ги користиме секој ден, ги заработуваме, ги трошиме, ги штедиме. Но, што знаеме за нив? Во продолжение прочитајте 12 интересни факти за парите.

Трогателна исповед на Сања Боризовска Сексуалното злоставување е како обид за убиство на телото и умот

Трогателна исповед на Сања Боризовска: Сексуалното злоставување е како обид за убиство на телото и умот

пред 18 часа - Кафе пауза - Забава

Замислете си мало 4-годишно девојче кое расте во среќно семејство исполнето со родителска љубов и грижа. Тоа девојче се смее и си игра како и сите останати деца на таа возраст.

Ски шоу од ски центарот Маврово емитувано на американска ТВ

Ски шоу од ски центарот Маврово емитувано на американска ТВ

пред 18 часа - Канал 5 - Забава

Видеото од ова ски шоуто , американските водители го нарекоа величествено.