Хамилтон: Ќе биде тешко да спречам прва титула на Верстапен

Макс Верстапен успеа да слави на патеката во Остин за Големата награда на Соединетите Американски Држави и со тоа ја зголеми предноста пред големиот ривал Луис Хамилтон. Бранителот на трофејот во Формула 1 шампионатот по трката изјави дека ќе биде тешко да се застане на патот на Ред Бул до крајот на тековната сезона. „Следуваат две патеки кои се многу