СП ракомет: Македонија загуби од Русија, ќе игра за 15.место

Нова Македонија | пред 18 минути

Кире го изремети рускиот голман од пенал

Off.net | ново

Федерер задржан на Австралија опен зашто не ја носел акредитацијата

A1on | пред еден час

Пораз на нашите ракометари од Русија

За Се | пред 18 минути

Лазаров: Се чудам од каде Хрватите ги „вадат“ ракометарите, Лино е гениј

Макфакс | пред 43 минути

Халеп ја „среди“ едната сестра Вилијамс, сега ја чека другата!

Макфакс | пред 43 минути

Лазаров по поразот: Не смееме ова да им го правиме на нашите Македонци

Курир | пред 13 минути

Зибенхофер со втора победа во два дена (видео)

Макфакс | пред 43 минути

Ништо и од 13-тата позиција, Русија покажа поголема желба – четврт пораз за нас на СП

Спортски | пред 28 минути

Против Русите можевме само на почеток!

Макфакс | пред 43 минути

Шпанците имаат „златна“ резерва – Штербик повикан во репрезентацијата!

Точка | пред 8 минути

Талески: Најтешко е кога цел натпревар бркаш резултат

Екипа | ново

Лазаров после Русија: Да најдеме тренер кој ќе не научи да не промашуваме зицери

Спортски | пред 8 минути

Кире Лазаров: Ни треба тренер кој ќе не научи да не промашуваме „зицери“

Екипа | пред 23 минути

Русија не надигра во Келн, утре ќе играме за 15. место на СП

Дерби | пред 43 минути

Тасевски: Новите засилувања ќе треба добро да ги воиграмеv

A1on | пред еден час

Се чека потегот на „Кралевите“: Челси ја одреди цената за Еден Азар…

Супер спорт | пред 53 минути

Ванда Нара испрати нова порака околу иднината на Икарди во Интер

Дерби | пред 53 минути

Фотографија од милион лајкови: Овие три момчиња се клонови на својот легендарен татко

Точка | пред 13 минути

Агим Ибраими се врати во Шкендија

Спорт М | пред еден час

КРСТЕВСКИ: Искрено можевме подобро, млади сме, грешиме...!

Sportmedia | ново

Лазаров: Потребен ни е специјален тренер за „зицери“

Дерби | пред 8 минути

Раул: По поразот од Исланд, никако не можевме да бидеме 100% за „Президент купот“

Екипа | пред 8 минути

ЛАЗАРОВ: Мора да бидеме трпеливи и да веруваме во ова што го правиме... Верувам во Крстевски, Танкоски, Серафимов

Sportmedia | пред 8 минути

Анчелоти воодушевен: Во Наполи пристигнува еден од најбараните напаѓачи во Европа!

Супер спорт | пред 13 минути

Митревски: Тоа е реалноста…, ни недостасуваше одлучност во нападот

Екипа | пред 13 минути

СП 2019: Нов пораз - Русија поуспешна од Македонија

Сител | пред 28 минути

Македонија ЃП го врати Михајло Јакимоски

Гол | пред 53 минути

Нокаут фазата од Лигата на шампионите ќе се игра со нова топка (ФОТО)

Спортски | пред еден час

Вориорс со голема победа во дебито на Казинс

Точка | пред 2 часа

Крихмаер го „крал“ на легендарниот спуст во Венген (видео)

Top Sport | пред 33 минути

Челси тргнува по Косовецот Зенељи

Top Sport | пред еден час

На поразите им нема крај: Немоќни и против Русија

Екипа | пред 43 минути

Албански Кукс се интересира за Дамјан Шишковски

Гол | пред 53 минути

Реал Мадрид успеа да приспособи голман за денеска: Се враќа најкритикуваниот во составот!

Спорт Клуб | пред 53 минути

Одлични вести за навивачите Ливерпул – на „Енфилд“ падна уште еден важен потпис

Спортски | пред 2 часа

Одлично почнавме, лошо ќе завршиме – Русија ни го зеде скалпот

Спорт Клуб | пред 48 минути

КОНТАКТОТ Е НАПРАВЕН: Мурињо може да се врати на местото на најголемиот успех!

Спортски | пред 53 минути

Повторно еден куп промашени зицери, Македонија во негатива против Русија

Гол | пред 53 минути

Сега, на утешното мени следува „зборнаја“ во Келн

Макфакс | пред 2 часа

Германците се фанатици за ракомет – над 8.000 фанови на Македонија – Русија

Екипа | пред еден час

ВИДЕО: Големата Серена – ја декласираше младата тенисерка па реши да ја утеши со јасна порака

Спорт Клуб | пред еден час

Португалецот е неповторлив: Кварезма си поигра со судијата и изнуди овации и аплаузи од публиката (Видео)

Дерби | пред еден час

Поранешен фудбалер на Арсенал со совет до Емери: Треба да ги продадеш овие тројца играчи

Точка | пред еден час

Червар: Може да ме мразат, ама каков и да сум јас сум најтрофејниот тренер во светот

Екипа | пред 2 часа

Дојде моето време: Денес ќе „го ставам во џебот“ Мохаме Салах…

Супер спорт | пред еден час

Манчестер Сити полека ја добива битката против големиот Реал: На „Итхад“ пристигнува фудбалерот од редовите на големиот ривал?!

Супер спорт | пред еден час

Кедира може да го напушти Јувентус на крајот од сезоната

A1on | пред 3 часа

Ван Анхолт со храбра изјава пред средбата со Ливерпул: Дојде време да го замолчам Мо Салах

Точка | пред еден час

Кошмарни „седум на шест“ со Русија, краток блесок, па „минус три“ на полувреме

Екипа | пред еден час

Познати условите за трансферот на Игуаин во Челзи

A1on | пред 4 часа

Покетино нема да купува нов напаѓач по повредата на Кејн и истакна дека ќе бара нова ѕвезда во младинскиот погон

Точка | пред еден час

Метју Апсон посочи еден играч кој ќе има блескава иднина во Манчестер Јунајтед

Точка | пред еден час

Солскјер го издвои човекот кој има посебна важност во препородбата на Јунајтед: Тој е неверојатен

Точка | пред еден час

Коња победува на крилата на македонските деца

Sportmedia | пред еден час

УЕФА: Реал е првиот тим кој потрошил 400 милиони евра на плати!

Денар | пред еден час

Серена ја расплака, па ја тешеше Јастремска: Ти си фантастична, немој да плачеш…(Видео)

Дерби | пред еден час

Клоп не застанува оваа зима: Нов потпис на „Енфилд“…

Супер спорт | пред еден час

ЈОВАНОВСКИ: Втор круг на ЕП, за нова историска одбојкарска страница

Sportmedia | пред еден час

Маки со срце за Македонија (ФОТО)

Sportmedia | пред еден час

„Смешно е Дончиќ да има повеќе гласови за „Ол-стар“ натпреварот од Кари и Харден“

Гол | пред еден час

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Закажани прегледите на Пијатек, Ибраими се врати во „дома“!

Спортски | пред еден час

Инфантино: Блиску сме до договор СП во Катар да се игра со 48 репрезентации

Гол | пред еден час

Уште еден трансфер на релација Мадрид – Торино: Играчот на Реал во јули доаѓа во Јувентус!

Спорт Клуб | пред еден час

Џенсон Батон ќе стане татко

Локално | пред 2 часа

Нашите ракометари во 13 часот на мегдан со Русија

За Се | пред 2 часа

Рикардо преговарал со Мекларен пред да потпише за Рено

Курир | пред 5 часа

И тоа (ќе) се случи: Србин потпишува со Динамо Загреб!

Спорт 1 | пред 2 часа

ФОТО – „БИДИ ОСМИ ИГРАЧ“: Македонските фанови во фокусот!

Екипа | пред 2 часа

Барселона ја најде замената за Суарез во Лондон, изборот е навистина изненадувачки

Спорт Клуб | пред 2 часа

Убиен новинар кој ја истражувал корупција во африканскиот фудбал

Sportmedia | пред 2 часа

За него се „очекува“ да се заинтересираат големи клубови

За Се | пред 2 часа

Столе, Дибиров, Шишкарев си подадоа рака, подобриот нека победи (ФОТО)

Sportmedia | пред 2 часа

Анри и Монако заинтересирани за Фелаини

Top Sport | пред 2 часа

МАКЕДОНСКИОТ ТИГАР КОЈ ГО НОKАУТИРАШЕ ФРАНЦУЗИНОТ ЗА 12 СЕКУНДИ ПОТПИША ДОГОВОР ЗА УФЦ: Непоразениот Амедовски го оствари сонот

Infomax | пред 2 часа

Металург денеска го отвара турнирот “Мастер Гренобл“

РК Металург | пред 3 часа

Менаџерот на Ипсвич им ги плаќа патните трошоци на навичите (ФОТО)

Спорт 1 | пред 2 часа

Голацо со неверојатен коментар во индсиската фудбалска лига (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 часа

Унгарија без двајца клучни ракометари, се повредија Бодо и Балог

Гол | пред 3 часа

Зверев конечно обезбеди четврто коло на АО, Чориќ преку Крајиновиќ до осминафинале

Гол | пред 3 часа

Официјално: Штербик дојде во Келн, ќе брани против Франција!

Екипа | пред 3 часа

Можеби е еден од најмоќните суперхерои во универзумот, но за фудбал не го бива (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 3 часа

Барселона извиси за Френки де Јонг: Холанѓанецот одбра друг клуб

Спорт 1 | пред 4 часа

Житников: Разочарани сме, но мора со сите сили да го одиграме Мундијалот до крај

Екипа | пред 3 часа

Гвардиола ги расипува плановите на Реал: На „Етихад“ пристигнува фудбалерот на големиот ривал?

Спорт Клуб | пред 3 часа

БетАдриа викенд типови: Во последните шест натпревари, Арсенал има само еден пораз од Челси

24 фудбал | пред 3 часа

(Фото) Металург 2 ги заврши подготовките во Пампорово

РК Металург | пред 3 часа

ГОТОВО: Закажани прегледите на Пијатек во Милано!

Спортски | пред 3 часа

Можат ли ракометарите до триумф над Русија, за крај на серијата порази?

Екипа | пред 3 часа

Бујчевски: Задоволен сум во Кит-Го, напролет ќе дојдат головите и резултатите

Гол | пред 4 часа

Серена без милост за Јастремска, рутински триумфи на Осака, Свитолина и Кејс

Гол | пред 4 часа

Мугуруза и Конта играа до зори, елиминирана Вознијацки

Нова Македонија | пред 4 часа

Анчелоти: Зидан ми ја смени претставата за тоа што е фудбалот

Top Sport | пред 4 часа

Македонија продолжува со нови мотиви и кон нови цели

Нова Македонија | пред 4 часа

Котевски: Да играме ракомет и да уживаме во тоа што го работиме

Нова Македонија | пред 4 часа

Меч со пријателски лица: Македонија ќе ги лечи раните против Дибиров, Шишкарев...

Спорт 1 | пред 4 часа

Шуми Јуниор може да тестира за Заубер или Хас оваа сезона?

Top Sport | пред 4 часа

Македонија денеска против Русија за 13 место на Мундијалот

Ако | пред 5 часа

Јуве се доктори за преговори: Игуаин оди во Челзи, а во договорот има неверојатни клаузули

Спорт Клуб | пред 5 часа

Челзи сака продажба, Французите „нудат“ позајмица: За вишокот во таборот на „сините“ има само една опција

Спортски | пред 5 часа

Руни контра Солскјер: Јунајтед мораат да го донесат Почетино!

Top Sport | пред 5 часа

Барселона го избегна Реал во четвртфиналето на Шпанскиот Куп

Кајгана | пред 6 часа

Пелистер донесе екс-играч на Металург

Sportmedia | пред 5 часа

Шварцман го „глумеше“ сонародникот Меси и изведе фудбалска магија со тениско топче (ВИДЕО)

Спортски | пред 5 часа

„Ел команданте“ против екс-директорот: Кој ќе биде поуспешен…

Екипа | пред 5 часа

Ништо од продажбата во јануари: За играчот на Челзи е заинтересиран само еден клуб

Спорт Клуб | пред 5 часа

Клоп има „анти-шпионско“ решение за кое зборува цела Англија: За што мислите дека ми користат завесите (Видео)

Дерби | пред 5 часа

ВИДОЕ: Контра на Баерн како од фудбалските учебници!

Спортски | пред 5 часа

Бундеслигата е најефикасниот шампионат оваа сезона (статистика)

Опсервер | пред 5 часа

Реал Мадрид планира масовна чистка во текот на летото

Опсервер | пред 5 часа

Меси има нова мисија – да го надмине великанот Пеле!

Спорт 1 | пред 5 часа

Клоп: „Сочувствувам“ со тие сакаат Ливерпул да ја загуби титулата

Top Sport | пред 5 часа

Го одби Реал, но остави можност за мега трансфер – Порто решен да го задржи својот играч, но…

Спорт Клуб | пред 5 часа

Мурињо откри како го натерал Абрамович да го купи Дрогба

Опсервер | пред 6 часа

Ибра добива партнер во нападот на Галакси – најдобриот фудбалер на Бока јуниорс!

Спорт 1 | пред 6 часа

Солари за најголемата дилема која ја има како тренер на „кралевите“: Реал Мадрид има голема среќа!

Дерби | пред 6 часа

Шведска без најдобриот ракометар до крајот на Европското првенство

Гол | пред 6 часа

Бешикташ доведе голема ѕвезда: Конопљанка се согласи да дојде во Истанбул

Гол | пред 6 часа

Македонија - Русија пред десет години и денес: Пет актери играат и во Вараждин и во Келн

Гол | пред 6 часа

ВРАЌАЊЕ НА ШАМПИОНИТЕ: Кога Столе го подигна пехарот, а Циндриќ, Дибиров, Раул во неверување славеа

Sportmedia | пред 6 часа

Трката на таткото и синот со 5 милиони прегледи

Off.net | пред 6 часа

Како Русите влегоа во војна со Принцот на Монако?

Bold | пред 6 часа

Баерн го возврати ударот и испрати понуда која не се одбива: 85.000 неделно за 18-годишниот играч

Спорт Клуб | пред 6 часа

Тренерот Раде Цицмиловиќ се враќа во „Беласица“

СтрумицаНет | пред 6 часа

Коментар на денот

Off.net | пред 6 часа

Клоп има план со 280 милиони да го направи Ливерпул - спектакуларен

Спорт 1 | пред 6 часа

Dakar 2019 Финални резултати / ФОТО+ВИДЕО

Додај гас | пред 6 часа

Овен го прогнозираше новото коло во ПЛ: Фаворитите според планот, дербито на „Емирејтс“…

Дерби | пред 7 часа

Ѓуроски и Уеска надиграни од лидерот Бетис

Дерби | пред 7 часа

Петровиќ се врати во Работнички

Опсервер | пред 7 часа

Будуќност го нокаутираше европскиот шампион во Подгорица (Видео)

Дерби | пред 7 часа

Виери објави слика за „десетгодишен предизвик“ и – сите ги победи (ФОТО)

Спорт 1 | пред 7 часа

Објавени номинациите за Laureus World Sports Awards

Bold | пред 7 часа

Марко Шварц ја освои првата алпска комбинација за сезоната

Опсервер | пред 8 часа

Манчестер Ј: Санчез се опорави, Фелаини се повреди, нов договор за Марсијал

Нова ТВ | пред 14 часа

Мареј не може глава да крене, ќе мора на нова операција на колкот

Гол | пред 14 часа

Де Хеа со 400.000 фунти неделна плата останува во Јунајтед, нов договор и за Рашфорд!?

Гол | пред 14 часа

Одбојкарите го дознаа распоредот, Македонија почнува со Финска а завршува со Словенија

МКД | пред 16 часа

Судијата процени дека Трајковски симулира, Салернитана го шокираше Палермо во 93. минута

Дерби | пред 15 часа

Лил со пресврт до победа над Амјен

Нетпрес | пред 14 часа

Среќа во несреќа на СП: ЛЕД реклама падна врз голманот Коралес и му одра нога

Нова ТВ | пред 15 часа

Лино Червар го прати Јагањац дома, на негово место Беќири!

Top Sport | пред 16 часа

Балотели се спакувал и си заминал, ама останува на Азурниот брег

Спорт Клуб | пред 15 часа

Германците презадоволни од ВАР: Технологијата поправила 40 судиски грешки!

Спорт 1 | пред 15 часа

ВИДЕО: Хетафе го прегази Алавес и ја разжешти битката за Европа

Гол | пред 15 часа

ВИДЕО: Лил во финишот запиша три планирани бода против Амиен

Гол | пред 15 часа

Сари: Не се занимавам со тоа кој ќе дојде во тимот, се фокусирам на натпреварите

Нова Македонија | пред 16 часа

Имаа гол за пласман во следна фаза, но во 99 минута уништија сè поради - жолт картон!

Спорт 1 | пред 16 часа

ЕХФ го казни Вардар со 15 илјади евра

ТВ 21 | пред 18 часа

Се раѓа ли нова легенда на Реал: Познато е кој ќе брани против Севиља

Спорт Клуб | пред 16 часа

Ми влезе дома во еден по полноќ за да ме убеди да дојдам во неговиот клуб

Sportmedia | пред 16 часа

Марадона по новата неуспешна љубовна авантура: Не удирам жени, но оваа заслужи да и ја откорнам….

Дерби | пред 16 часа

Балотели иако уште не направи трансфер, веќе се пресели во Марсеј

Top Sport | пред 16 часа

Лудница во Мелбурн – тенисер се соблече на теренот и го имитираше Ле Брон (ВИДЕО)

Канал 5 | пред 16 часа

Американски кошаркар најден мртов во својот стан

Канал 5 | пред 16 часа

Мадрид на нозе – се враќа Кристијано Роналдо!

Спорт Клуб | пред 16 часа

Пјатек ќе почека неколку дена за трансфер во Милан, во преговорите влегоа уште двајца играчи

24 фудбал | пред 17 часа

„Бејби-бум“ на „Олд Трафорд“ (галерија)

Top Sport | пред 16 часа

Мирчевски се врати во Беласица, струмичани од денеска во Дојран

Екипа | пред 18 часа

Висел Кобе обедини тројца светски шампиони!

Sportmedia | пред 16 часа

ТОП 50 најхеројски одбрани

Top Sport | пред 18 часа

Ирвинг му се јавил на Леброн за да му се извини: Бев млад, направив грешка

Гол | пред 16 часа

Јаневски го запиша вториот пораз во африканската ЛШ

Спорт 1 | пред 19 часа

Меси ќе собори многу рекорди, ама за еден нема шанси

Спорт Клуб | пред 16 часа

Јокиќ со само едно додавање си ги „легна на паркет“ соиграчот и тренерот… (ВИДЕО)

Екипа | пред 17 часа

Во Морача пoтона и европскиот првак!!!

Sportmedia | пред 17 часа

Паредес се разбра со Пари Сен Жермен

Makpress | пред 18 часа

Незадоволната ѕвезда под водство на Мурињо ја прифати најновата понуда од Јунајтед

Дерби | пред 17 часа

Тасевски се договори со Славија Софија, од утре се приклучува на тимот

Екипа | пред 19 часа

Шок за европскиот првак во Подгорица, Будуќност го урна Реал Мадрид

Екипа | пред 17 часа

Мата покажа зошто е великан: Посети детенце кое го загуби таткото и се дружеше со цел тим

Гол | пред 17 часа

МекГреди смета дека тоа што Дончиќ е пред Кари, Дурент и Харден е неверојатна глупост и „лудост“

Спорт Клуб | пред 17 часа

Исаевски од Победа продолжува во Бугарија, потпиша со Дунав Русе

Гол | пред 18 часа

Сепи изрежира несекојдневна џентлменска сцена на Австралија опен, неговата сопруга се најде во фокусот (Видео)

Дерби | пред 19 часа

„Мирор“: Солшер на состанок со Јунајтед - добива нов договор?!

Спорт 1 | пред 18 часа

Голманот на Шпанија заработи бизарна повреда на тренингот, „фуријата“ испрати важно известување до Штербик

Дерби | пред 18 часа

Гимнастичката атракција што го воодушеви светот (ВИДЕО)

Екипа | пред 18 часа

Реал остана и без Навас

Денешен | пред 19 часа

Тенисер призна дека наместил преку 30 мечеви

Sportmedia | пред 18 часа

Реал донел конечна одлука за активностите во овој преоден рок

Точка | пред 18 часа

Готово: Унаи Емери го добива посакуваното засилување!

Спортски | пред 18 часа

Барселона доби конкуренција: Англиски гигант нуди примамлива понуда за Нејмар!?

Супер спорт | пред 18 часа

Додека трае скандалот со Карлеуша, нејзиниот сопруг доби астрономска понуда!

Спортски | пред 18 часа

Нехар Садики на проба во Слован Братислава!

Sportmedia | пред 19 часа

Јунајтед потпишува петгодишен договор со еден од најважните фудбалери (ФОТО)

Спорт 1 | пред 18 часа

ВИДЕО: Камерите уловија дел од тајм-аутот на Лино: Не смееме вака, ќе се одмарате ли на терен?!

Спорт Клуб | пред 18 часа

Бојиќ најдобар стрелец, Магдевски прв „крадец“ на колото во АБА-2 лигата

Гол | пред 18 часа

Кличко преговара за враќање и мечеви со Џошуа и Фјури?

Top Sport | пред 18 часа

Анадолу Ефес лесно до триумф против Дарушафака

Екипа | пред 19 часа

Вардар се засили со тројца нови кошаркари

Опсервер | пред 21 часа

Мексикански напаѓач се сели во Барселона

Супер спорт | пред 19 часа

Трагедија во Франција: Кошаркар пронајден мртов во својот апартман!

Спорт 1 | пред 20 часа

Додека беше Мурињо сакаше да си оди, а со Солскјер би соработувал уште пет години!

Спорт Клуб | пред 19 часа

Исланѓаните насмеани до „уши“ (ФОТО)

Sportmedia | пред 19 часа

Славје на „Олд Трафорд“: Марсијал кажа ДА!

Спортски | пред 19 часа

Гвангжу во преговори со Вест Хем околу Марко Арнаутовиќ

Супер спорт | пред 20 часа

Одмазда за „одметникот“: Рабио меѓу резервите на ПСЖ

Спорт Клуб | пред 19 часа

КУПУВАА РЕАЛ, ЧЕЛЗИ, МИЛАН: Најскапата екипа во зимскиот преоден рок! (ФОТО)

Sportmedia | пред 19 часа

На Италијанците им дојде преку глава, му објавија војна на Јувентус!

Спорт Клуб | пред 19 часа

Турците бараат екстрадиција на НБА ѕвезда – тој бара помош од Трамп

Канал 5 | пред 19 часа

Погба: Солскјер е како Фергусон, тој е…

Точка | пред 20 часа

Маурисио Сари откри дека Мората веројатно нема да игра со Арсенал и истакна дека ова е тежок период за него

Супер спорт | пред 20 часа

ОД МОЈ АГОЛ – Горан Андоновски: Ова е неуспех! Македонија од ова СП не доби буквално ништо!

Екипа | пред 20 часа

Гвардиола откри како ќе го прослави роденденот и ги насмеа новинарите (Видео)

Дерби | пред 20 часа

Покетино се огласи по наводниот интерес за Џузепе Роси

Супер спорт | пред 20 часа

Шок на „Бернабеу“: Се повреди и Кејлор Навас

Спортски | пред 20 часа

Одбиена жалбата на Наполи за казната на Кулибали

Makpress | пред 20 часа

Ситуацијата излегува од контрола, почнаа заканите: Врањеш поради секс скандалот ангажирал обезбедување

Курир | пред 21 часа

Доскорешниот вардарец Јуфо заврши во Индонезија како еден од најплатените играчи

Спорт 1 | пред 22 часа

Тото Волф се премисли за Хало

Точка | пред 20 часа

Милан го договори трансферот на Пјатек, но сега следи потешката задача…

Екипа | пред 20 часа

Мурињо направил несолена шега на сметка на Де Геа – соиграчите останале запрепастени!

Спорт Клуб | пред 21 часа

НОВ СПЕКТАКЛ: Вардар-Веспрем прогласен за меч на колото во ЛШ!

Sportmedia | пред 21 часа

Кралски Куп: Минатогодишните финалисти се соочуваат во четвртфиналето

Спорт Клуб | пред 20 часа

Два милиони евра стојат на патот на Ристовски од Спортинг во Лацио

Off.net | пред 23 часа

Солскјер спреми 25 милиони за засилување во нападот

Спортски | пред 21 часа

НБА Топ 10: Спектакуларни атрактивни „летови“ на Дан и Бриџис, Торонто го слави Сиакам (Видео)

Дерби | пред 21 часа

Нема „Ел Класико“ во Купот: Барса против Севиља во четвртфиналето!

Спортски | пред 21 часа

Стоилов се враќа на местото на најголемиот успех во кариерата

Екипа | пред 21 часа

Познати се двојките за четвртфиналето во Копа Дел Реј, Барселона и Реал се избегнаа (ФОТО)

Дерби | пред 21 часа

Македонија го добива првиот „вистински“ претставник во УФЦ!

Спорт 1 | пред 21 часа

Марадона за својата поранешна девојка: Не удирам жени, но сакав да ѝ ја скинам главата (галерија)

Top Sport | пред 21 часа

Амстердам арена распродадена пред мечот со Реал – Ајакс закупиле и друг простор за 17.000 навивачи

Спорт Клуб | пред 22 часа

Лазаров е најкорисниот играч по првата фаза на Светското првенство

Точка | пред еден ден

Вардар уште го чека Битанг!?

Sportmedia | пред 21 часа

Навивачите на Џенова на протест: „Понеделник - смрт за фудбалот!“

Sportmedia | пред 21 часа

Официјално: Отфрлена жалбата против Барселона – но се уште не е крај!

Спортски | пред 21 часа

Заборавете на Мурињо, тренерот на Жељо направи поголем урнебес на прес-конференција (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 22 часа

Дибиров: Мислам дека ќе играме со резервите против Македонија

Екипа | пред 22 часа

Кожув ангажираше и центар од Србија (Видео)

Дерби | пред 23 часа

Јубилејна 250. победа за Надал на Грен слем турнирите

+Инфо | пред еден ден

Покетино добива 50 милиони за трансфери – ова се метите!

Спортски | пред 22 часа

Џон Тери го уценувал Челси само за да добие подобар договор!?

Спорт 1 | пред 22 часа

Хамес Родригез пристигнува во Серија А!?

Спортски | пред 23 часа

И ова се случува во НБА: Играч на Лејкерс се појави на теренот со погрешен шорц, па мораше да замине во соблекувалната (Видео)

Дерби | пред 22 часа

Седмо засилување во Дебар Маало: Екс-репрезентативец повторно ќе игра за Работнички!

Спорт 1 | пред 22 часа

Роналдиња

Off.net | пред 22 часа

„ЈувеАут“ – Бесните Италијани му објавуваат „војна“ на Јувентус!

Спортски | пред 22 часа

Италијанците збеснаа: Сакаат бојкот на дуелите на Јувентус!

Спорт 1 | пред 22 часа

Работнички официјално го промовираше Мики Петровиќ (ФОТО)

Екипа | пред 22 часа

Индира Кастратовиќ открива кој и бил најтешкиот натпревар во кариерата (ВИДЕО)

Либертас | пред 23 часа

Ништо од трансферот: Порто ја одби понудата на Реал Мадрид

Спортски | пред 23 часа

Федерер со интересна констатација околу тоа кои термини ги заслужил да ги игра на Австралија Опен

Спорт Клуб | пред 22 часа

Dakar 2019 ПРЕГЛЕД – Ден 9 (Pisco / Pisco) / ВИДЕО

Додај гас | пред 23 часа

Салихамиџиќ: Нереално е да потпишеме со Ернандез во јануари

Локално | пред еден ден

Вајгл ќе заврши во ПСЖ

Top Sport | пред еден ден

И Дејвид Бекам е воодушевен од Мбапе

Top Sport | пред 23 часа

Ривалдо стана технички директор на марокански третолигаш!

Top Sport | пред 23 часа

Легендарниот тенисер нема дилеми: Федерер е најдобриот на сите времиња

Спортски | пред 23 часа

АНТИЌ СО ПОДДРШКА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ: Главата горе момци!

Infomax | пред еден ден

Станојевиќ е новиот десен бек на Пелистер

Sportmedia | пред 23 часа

Интер го заврши трансферот и си обезбеди големо засилување!

Спорт Клуб | пред 23 часа

Манасков: Да најдеме мотив за последните две средби

Екипа | пред 23 часа

Лејкерси по продолжение ја победија Оклахима

Сител | пред еден ден

Кербер и Квитова експресно го минаа третото коло

Top Sport | пред еден ден

Остана Мурињо со „поткусени ракави“: Ниту во Реал за него нема место…

Супер спорт | пред 23 часа

Австралија опен ќе добие нова шампионка

Спорт М | пред еден ден

Перез смета дека сезона без Формула 1 ќе му штети на Окон

Точка | пред 23 часа

Дембеле како Роналдињо: Французинот со магичен дриблинг ги воодушеви навивачите на Барселона

Точка | пред еден ден

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Спорт Клуб | пред еден ден

Еве како се прости Игуаин со своите „Росонери“…

Супер спорт | пред еден ден

Пелистер може да остане без најдобриот ракометар: Поповиќ има понуди од Шпанија и Унгарија

Гол | пред еден ден

Шпанците ликуваат: Антонио Конте ја испрати најскапата СМС порака на светот!

Спорт Клуб | пред еден ден

Премиерлигашки дуел за Гаљардини

Спорт М | пред еден ден

СП 2019: Македонските ракометари Минхен го заменија со Келн во борба за Президент купот

Сител | пред еден ден

Салах беше изгубено дете во Лондон

Спорт М | пред еден ден

СЕ Е СПРЕМНО ЗА ГОЛЕМА ЗДЕЛКА: Милано го чека Пијатек!

Спортски | пред еден ден

МЗТ со бесплатен влез за дербито со Блокотехна: Да му се реваншираме на должникот!

Екипа | пред еден ден

Една искрена молба до Борко Ристовски од млад фан (ФОТО)

Sportmedia | пред еден ден

Во игра е и Санабрија

Спорт М | пред еден ден

Интер го договори најголемиот италијански талент!

Спортски | пред еден ден

Многу трансфер рекорди се урнати во последните години, ама еден тешко деќа ќе биде надминат

Спорт 1 | пред еден ден

Имобиле партнер на Игуаин

Спорт М | пред еден ден

Солари ги израдува фановите на Реал Мадрид

Спортски | пред еден ден

Дембеле го шекна и Барди и другарите

Off.net | пред еден ден

Фенер се прошена на Канарските Острови

Спорт М | пред еден ден

Гатузо е суспендиран поради агресивно однесување

Кајгана | пред еден ден

Шкринијар останува во Интер – доби трипати поголема плата!

Спорт 1 | пред еден ден

Карабатиќ се врати и веднаш има ТОП асистенција (ВИДЕО)

Sportmedia | пред еден ден

Дембеле се претвори во „Роналдињо“: Магичните потези против Леванте (ВИДЕО)

Спортски | пред еден ден

Победа се засилува со Албанец кој играл и за – аматери од Сан Марино!?

Спорт 1 | пред еден ден

Реал (М) бега од Роналдо како ѓавол од крст

Спорт М | пред еден ден

Бев клинец, сакав да бидам главен!

Спорт М | пред еден ден

Рибарот си уловил огромна риба, ја ставил во ранец, но рибата уште не се дава

Мотика | пред еден ден

Челси се збогува со Шпанецот: Мората ги договорил личните услови!?

Супер спорт | пред еден ден

Јунајтед се бори пртив Реал и Барселона: Подготвен и нов договор само да ги „избркаат“

Супер спорт | пред еден ден

Многумина со микроскоп ги бараа моите грешки, но навивачите секогаш ме поддржуваа

Спорт М | пред еден ден

Шпанско-македонска љубов во Минхен (ФОТО)

Sportmedia | пред еден ден

По крвничките тупаници од сопругот, Рејчел се враќа во октагонот

Спорт М | пред еден ден

Махер и малер на колото

Off.net | пред еден ден

ИНТЕРВЈУ – Карлос Касилјас Санчез: Вредностите на Реал Мадрид Фондација се животно училиште

Екипа | пред еден ден

ФОТО: „10 Year’s Challenge“ – Герет Бејл е хит на интернет

Спортски | пред еден ден

Мајсториите на Данецот: Хансен и неговите 14. проектили за потоп на Норвешка (Видео)

Дерби | пред еден ден

Кај Челси нема предавање, следува битката со Германците?!

Супер спорт | пред еден ден

Лауда ја напушти болницата

Спорт М | пред еден ден

Кардиф го привлече Ниасе од Евертон, го чека и Сала од Нант

Локално | пред еден ден

Кошаркар на Лејкерс се посрамоти: Сакаше да влезе во игра, но забележа дека има погрешна опрема (ВИДЕО)

Супер спорт | пред еден ден

„Црни“ мисли ја „јадат“ македонската спортска јавност – ШТО КОГА ЌЕ ГО НЕМА КИРЕ?

Спортски | пред еден ден

Порто купи талент за четири милиони, а сега му го продава на Реал за – 50 милиони евра!

Супер спорт | пред еден ден

Арсенал во трка по фудбалер од втората лига, но во игра е и Јувентус…?!

Супер спорт | пред еден ден

О‘Саливен против Динг за финале

Спорт М | пред еден ден

Реал Мадрид го капарисал Ериксен за следното лето

Екипа | пред еден ден

Еурофарм Работник загуби на „тестот" со Пик Сегед

Sportmedia | пред еден ден

Пресврт: Ма каква Барселона – познато каде сака да се пресели Нејмар

Спорт Клуб | пред еден ден

Парижаните се отворија: Тухел ќе ја исполни својата најголема желба!

Супер спорт | пред еден ден

Федерер: Мислам дека против Џиципас ме очекува занимлив меч

Супер спорт | пред еден ден

Шкупи го одработи првиот тренинг во Анталија, ќе тестира неколку фудбалери

Гол | пред еден ден

Видео: Се „зачукаа“ заради еден стегач

За Се | пред еден ден

Мурињо откри кој е најсилниот тим со кој што работел во неговата кариера

Точка | пред еден ден

ВИДЕО: Радосни вести за фановите – сепак ќе дојде до дуел помеѓу двете најсекси боксерки

Спорт Клуб | пред еден ден

ДОГОВОРЕНО: Втора голема зделка на Бепе Марота – навивачите презадоволни!

Спортски | пред еден ден

Голот на Манасков кроз уши вреди да се види уште еднаш

Off.net | пред еден ден

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Карлос Вела пред потпис со Барселона!

Спортски | пред еден ден

Преку очајот, до возвишување?

Слободен Печат | пред еден ден

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – денес е супер интересно: Пијатек пред Милано, Барса изненади, Скриниар и Интер…

Спортски | пред еден ден

Валверде: Барселона нема да биде исфрлена од Кралскиот куп

Локално | пред еден ден

Великани, отстапете: Интер многу близу до голем потпис

Супер спорт | пред еден ден

Кире Лазаров и Тимур Дибиров рамо до рамо – бројките се јаси

Спорт Клуб | пред еден ден

Фелаини надвор од терените четири недели

Супер спорт | пред еден ден

Кои прваци се и натпросечни чувари на топката?

Нова Македонија | пред еден ден

Поранешниот вардарец објави видео од автобусот: Хрватите славеа со хитот на Мишо Ковач! (ВИДЕО)

Спортски | пред еден ден

Се чини на повидок е првото заминување зимава од Јунајтед – но на позајмица

Спорт Клуб | пред еден ден

ИХФ со Фејсбук челинџ до македонската ракометна репрезентација

Off.net | пред еден ден

Ловрен им се сити на Шпанците: Повторно сте потопени

Top Sport | пред еден ден

Роналдо е „специјалист“ за голови во финалиња

Нова Македонија | пред еден ден

Повреден навивач на Барселона: Се срушил дел од кровот на „Камп Ноу“

Спорт 1 | пред еден ден

ФИНА дозволи пливачите да се натпреваруваат на независни митинзи

Нова Македонија | пред еден ден

СП 2019 поставува рекорди во гледаност

Нова Македонија | пред еден ден

Капитенот ја губи битката и кај стрелците

Sportmedia | пред еден ден

КОМИЧНО: Јокиќ го имаше „додавањето на сезоната“ – цела сала „прсна“ од смеење! (ВИДЕО)

Спортски | пред еден ден

Стела Мекартни и Адидас имаат нова колекција од рециклирани материјали

Локално | пред еден ден

Австралија опен добива нова шампионка: Шарапова ја елиминираше Вожњацки

Спорт 1 | пред еден ден

Неверојатен подвиг: Јасмин Парис победи на трката на 431 километар

Top Sport | пред еден ден

Сопругата ја изгуби пред 10 години, а сега му се случи уште една семејна трагедија ФОТО

Слободен Печат | пред еден ден

(ФОТО) Бејби бум во Јунајтед – трет фудбалер доби дете!

Спорт Клуб | пред еден ден

Излези и диши во недела на Пржар

Скопје Инфо | пред еден ден

Потег на голманот на Иран кој го обиколи светот

Супер спорт | пред еден ден

(ВИДЕО) Еве што пие Новак Ѓоковиќ секое утро

Бриф | пред еден ден

Играчите ги одбирам според големината на нивниот пенис

Sportmedia | пред еден ден

Петте фудбалери кои Арсенал може да ги донесе во драматичниот јануарски преоден рок

Спорт Клуб | пред еден ден

Федерер лесно до 1/8-финалето во Мелбурн

Локално | пред еден ден

„Мундо Депортиво“: Зидан доаѓа во Јувентус и со себе носи свој миленик

Спортски | пред еден ден

Лејкерси поуспешни од Оклахома во дербито од НБА

Нетпрес | пред еден ден

Кабиб се огласи за можниот реванш со Мекгрегор!

Спортски | пред еден ден

(ФОТО) Како Маркус Рашфорд стана Маркус КЕШФОРД…

Спорт Клуб | пред еден ден

Штипското собрание закажано во Скопје!

Слободен Печат | пред еден ден

Пеналот на ракометарот на Ангола, Едуардо Фереира, кој никој голман не може да го одбрани

Мотика | пред еден ден

Ешли Кол не вели збогум, после пет години се враќа на Островот?

Спортски | пред еден ден

Уште не е згаснат сонот за ОИ 2020 во Токио!

Спорт 1 | пред еден ден

Историја во шпанската лига: Првпат ќе се игра асиметрично првенство

Спорт Клуб | пред еден ден

Новата цел на Мо: Салах на два гола од рекордот на Торес

Спорт Клуб | пред еден ден

Јаја Туре не се пензионира, доби понуда што не се одбива од Шкотска

Гол | пред еден ден

Столе: Кога Кире е тука се е добро, кога го нема не оди – така не се игра на Светско пвенство

Спортски | пред еден ден

Меси и Дембеле го победија Леванте и ја однесоа Барса во четврт-финале (видео)

Макфакс | пред еден ден

Манасков по поразот од Исланд: Ова е реалноста во моментов за оваа репрезентација

Makpress | пред еден ден

Карачиќ во неверица за страшното издание на Хрватска: Не знаеме каде играме….

Дерби | пред еден ден

„Гиневме еден за друг, се фрлавме на под и сега време е да прославиме со пиво“

Гол | пред еден ден

„Ние не играме за пари, ова е голем успех за една мала Хрватска без никакви услови“

Спорт 1 | пред еден ден

Македонија поразена од Исланд на СП

Опсервер | пред еден ден

Хрватска ја победи Шпанија и со максимални бодови оди во Келн

МКД | пред еден ден

Хрватска ја уништи Шпанија за прво место во групата

Спорт Клуб | пред еден ден

ФОТО: Мејведер се приклучи на прославата на Роналдо и Јувентус во Саудиска Арабија

Гол | пред еден ден

ВИДЕО: Жесток старт на Елиф Елмас – директен црвен по реакција на ВАР системот

Екипа | пред еден ден

Талески: Самите сме виновни за поразот

Екипа | пред еден ден

Ќе биде тешко в сабота: Русите несреќно загубија од Франција

Екипа | пред еден ден

Комплетни резултати од 5. коло на СП во Германија и во Данска. Конечни табели

РК Металург | пред еден ден

Циркус во Шпанија: Ло Селсо бегаше од судијата во обид да се спаси од црвен картон (Видео)

Дерби | пред еден ден

Познато е кои репрезентации обезбедија настап во главната фаза на СП во Германија и во Данска

РК Металург | пред еден ден

Карачиќ: Се сетивме на стравовите од Полска, но денес едноставно бевме перфектни!

Гол | пред еден ден

Лидс го претстави новото засилување од Реал, Биелса му го помеша презимето и направи гаф на пресот (Видео)

Дерби | пред еден ден

Ќе се бориме за пласман од 13 до 16 позиција: Македонија поразена од Исланд

Курир | пред еден ден

Чави го издвои играчот кој би бил перфектно засилување за Барселона: Тој може да игра на секоја позиција

Точка | пред еден ден

Толку беше од Светското

Off.net | пред еден ден

Борко “распали“ по младите играчи: Ставете прст на чело

Прес 24 | пред еден ден

Барселона декласирана, триумфи за ЦСКА Москва и за Олимпијакос

Екипа | пред еден ден

Џејмс Варди преправен како Спајдермен го извади од памет тренерот Пуел (видео)

Макфакс | пред еден ден

Лекција од Червар за европскиот првак, Хрватска максимална патува во Келн

Гол | пред еден ден

ВИДЕО: Бетис ја преживеа „Аноета“ и обезбеди четвртфинале во Купот на Кралот

Гол | пред еден ден

Ова ретко се гледа: Голманот на Исланд го нокаутира Георгиевски, а судиите останаа – неми! (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден ден

Данците ги „преслушаа“ соседите од Норвешка

Sportmedia | пред еден ден

Панчевски е нов голман на Динамо Врање

Sportmedia | пред еден ден

Исланд ја доби драмата во Минхен, Македонија ќе се бори за 13. место на мундијалот

Точка | пред еден ден

Палмарсон: Не сакавме да си играме со оган

Дерби | пред еден ден

Како да не си пукнеш (ФОТО)

Sportmedia | пред еден ден

По доаѓањето на Оле, Рашфорд игра во врвна форма а клубот сега го наградува

Спорт Клуб | пред еден ден

Стоилов: Барем ќе биде интересно со Тимур и останатите!

Спорт 1 | пред еден ден

Капитенот во одбрана на Раул: Доста со критиките, имаме тренер од ТОП 3 во светот!

Екипа | пред еден ден

ЦСКА во финишот избегна нов срам и го среди германски Баерн

Гол | пред еден ден

Кире Лазаров: Дојдовме тука со детска градинка…, но сето ова не треба да не обесхрабри!

Екипа | пред еден ден

Што е следно за Македонија – дуел со „братска“ Русија

Спорт Клуб | пред еден ден

Елисон ликува по клучниот триумф: Знаевме дека ќе им се случи ова на Македонците

Дерби | пред еден ден

Македонија поразена од Исланд на СП

Слободен Печат | пред еден ден

По вчерашното беснеење – Гатузо ја дозна казната од федерацијата

Спорт Клуб | пред еден ден

Грешките на Раул...

Sportmedia | пред еден ден

Стоилов: Кога сме со Кире можеме со секого, но без него имаме проблеми

Спорт Клуб | пред еден ден

Лицата на Борко и Кире кажуваат сѐ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спорт 1 | пред еден ден

Барса има план како да го врати Нејмар – му нуди трампа на ПСЖ

Спортски | пред еден ден

Лазаров: Тука не е крајот, треба да им се даде ветар во грб на младите ракометари!

Супер спорт | пред еден ден

РИСТОВСКИ: Борбата не изостана, но недостасува квалитетот!

Sportmedia | пред еден ден

Јоновски стана тренер на Ратинген и потпиша договор до 2022 година!

Гол | пред еден ден

Раул: Како и секогаш уморот не стигна – прво полувреме супер а второ лошо,

Спорт Клуб | пред еден ден

Нема крај за проблемите во Атлетико Мадрид

Makpress | пред еден ден

ФОТО: За „влакно“ ни побегна елитата, Исланд подобар во минхенскиот инфаркт меч

Гол | пред еден ден

Поповски: Мора да останеме сплотени и во иднина да не губиме вакви мечеви!

Гол | пред еден ден

Германија одигра моќно против Србија за трета победа на СП

Гол | пред еден ден

ЛАЗАРОВ: Најлоша комбинација е сега сите да дигнеме раце...!

Sportmedia | пред еден ден

Гонзалес: Се обидовме, не успеавме…

Екипа | пред еден ден

Борко: Во моментот толку ни е квалитетот – тоа е реалноста иако тоа боли

Спорт Клуб | пред еден ден

ВИДЕО: Кире не промашува – голот во последните секунди за позитивно прво полувреме

Екипа | пред еден ден

У-17: Реми со Турција Б за крај на „Мерцедес бенц купот“

Екипа | пред еден ден

ФОТО : Возбудливо на трибините во Минхен , на крај се радуваа навивачите на Исланд

Ако | пред еден ден

ФОТО : Македонија – Исланд 22-24

Ако | пред еден ден

Одиме во Келн, ама на „Президент куп“: Прв меч против Русите

Екипа | пред еден ден

ВИДЕО: Борко не одржува во живот – брани пенали, зицери…

Екипа | пред еден ден

Кире Лазаров до Дејан Манасков ииии цепелин – втор најубав потег на колото (видео)

Макфакс | пред еден ден

Борко Ристовски испрати моќна порака – Да го направиме тоа! (фото)

Макфакс | пред еден ден

Гасли: Не сум тука да бидам втор возач

Точка | пред еден ден

ВИДЕО: Талески со бомба од 111км/ч ја „искина“ исландската мрежа

Гол | пред еден ден

Муса Дембеле заминува во Кина за 12,5 милиони евра

Кајгана | пред еден ден

Бразил и Египет со победи се чекираа во наредната фаза на Мундијалот

Гол | пред еден ден

Луиз и Жиру го „предизвикаа" Марио, и останаа шокирани (ВИДЕО)

Sportmedia | пред еден ден

ВИДЕО: Мурињо: Можеби ќе речат дека сум луд, но тоа што го остварив со Јунајтед…

Спорт Клуб | пред еден ден

„Се договоривме со Батшуаи и Валенсија, ама Челси прави проблеми“

Спорт 1 | пред еден ден

НБА Топ 10: Ѕверот Грин го „нокаутираше“ Иљасова со брутално забивање (Видео)

Дерби | пред еден ден

ФОТО: Баланс на трибините, изедначеност на теренот – кој ќе замине во Келн со крената глава?

Гол | пред еден ден

Била олимписка надеж, а потоа започнале да се “редат” повредите: Настапот на оваа гимнастичарка го остави целиот свет без здив

Точка | пред еден ден

Интер го продава Перишиќ за цена меѓу 40 и 50 милиони евра!?

Макфакс | пред еден ден

Порака до Македонците: Не го гаѓајте „лудиот Исланѓанец“ во глава (ВИДЕО)

365 | пред еден ден

Прославата на Роналдо: Најгласното „Si“ во историјата на фудбалот

Точка | пред еден ден

Стефан Далма откако е пензионер, има животни драми во кои – едвај преживеал

Спорт 1 | пред еден ден

Рамзи стави потпис на договорот со Јувентус

Супер спорт | пред еден ден

ФОТО: Ма какво ривалство – навивачите на Исланд и Македонија како први другари

Спорт Клуб | пред еден ден

Манџо откри колку време ќе паузира

Sportmedia | пред еден ден

Вест Хем добил „корпа“ од Џенова за услугите на Пиатек

Супер спорт | пред еден ден

Премиерлигашите се „тепаат“ за новата холандска ѕвезда!

Спортски | пред еден ден

Историски успех за Бразил – првпат во „топ 12“ на ракометно СП!

Спорт 1 | пред еден ден

Гисласон: Знаеме дека ќе играте „седум на шест“ и спремни сме за тоа

Екипа | пред еден ден

ФОТО: Дали е ова најдобриот тим во историјата на англиската Премиер лига?

Гол | пред еден ден

Тотенхем започна преговори со Барселона

Спортски | пред еден ден

Официјално: Манчестер Јунајтед им го „грабна“ играчот на ПСЖ и Јувентус пред нос

Спорт Клуб | пред еден ден

Хулкенберг свесен дека ќе му треба „друга брзина“

Точка | пред еден ден

(ВИДЕО) Не сакате да сте во кожата на камерманот- Гатузо го нападна додека снимаше

Спорт Клуб | пред еден ден

Julius

РК Металург | пред еден ден

Од својот до противничкиот шестнаесетник: Ирански голман со рака ја префрли топката преку целиот терен (Видео)

Дерби | пред еден ден

Вака беше во Мец: Реми за радост на Македонија (видео)

Екипа | пред еден ден

Одиме на победа против Исланд, но историјата не ни е сјајна: Ова се резултатите на досегашните средби меѓу двете репрезентации

Курир | пред 2 дена

Само Ќато и Чеде меѓу најдобрите 1.000 тренери во светот!

Sportmedia | пред еден ден

Хрватите не се нормални: Го нуди својот брат во замена за билети за мечот со Шпанија!? (ФОТО)

Спорт 1 | пред еден ден

Незаборавно фудбалско доживување за „мадридистите“ во Охрид (ФОТО+ВИДЕО)

Екипа | пред еден ден

Зошто Венгер беше отпуштен ако Арсенал не сака да направи промена?

Кајгана | пред еден ден

Модриќ доби кадифена играчка: Ова е мини Лука! Си личиме ли? (ФОТО)

Супер спорт | пред еден ден

Одличен гест на Хуан Мата

Off.net | пред еден ден

УМИТ КАРАН: Во Македонија има квалитетни клубови!

Sportmedia | пред еден ден

Прв тест за македонските атлетичари

Спортски | пред еден ден

Тојота му понуди на Алонсо да вози на Дакар 2020

+Инфо | пред 2 дена

Ванда и Марота утре ќе преговараат за иднината на Икарди!?

Супер спорт | пред еден ден

Бартомеу како „Робин Худ“ – ќе зема од богатите и ќе дава на сиромашните клубови во Евролигата!

Супер спорт | пред еден ден

Лерој Сане е „рудникот“ на Шалке: И две години откако си замина уште им носи пари

Спорт Клуб | пред еден ден

Батшуаи е резервна опција

Спорт М | пред еден ден

Гол за кој сите зборуваат: Репрезентативец на Ангола изведе магија и го воодушеви целиот ракометен свет (Видео)

Дерби | пред еден ден

Не го чепкај Гатузо кога е нервозен, сега мораш да купиш нов телефон! (ВИДЕО)

Sportmedia | пред 2 дена

Каква чест: Тренерот на Алиоски доби сопствена верзија на „Бохемиска рапсодија“ од Квин! (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден ден

Русија повторно на удар на ВАДА

Спорт М | пред еден ден

Јунајтед во акција: Некогашниот фудбалер на Ливерпул на влезната врата на „Олд Трафорд“?!

Супер спорт | пред 2 дена

„Граѓаните" се „непослушни", не го почитуваат финансискиот фер-плеј

Sportmedia | пред 2 дена

НБА-ѕвездата прифати предизвик: Како изгледаше Дончиќ пред 10 години?

Гол | пред 2 дена

Традицијата е против нас, но време е Исланд да падне!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Сити купува фудбалер од Сплит: Хајдук добива осум милиони евра за тинејџер!

Супер спорт | пред 2 дена

Ќе биде лошо ако го налутиме Густавсон – брани сè живо со глава! (ВИДЕО)

Супер спорт | пред 2 дена

Австралија Опен: Ѓоковиќ падна и ја исплаши публиката (ВИДЕО)

Спортски | пред 2 дена

Стоилов пред клучниот дуел со Исланд: Има енергија, борбеност, ама мора да…

Дерби | пред 2 дена

Мекларен ќе замеша прсти во борбата за титулата

Спорт М | пред 2 дена

Доказ зошто тренерот на Лидс, Биелса го викаат „Лудакот“

Off.net | пред 2 дена

Лидс го претстави едно од најголемите засилувања во последните неколку години

Супер спорт | пред 2 дена

Балотели постигнал договор со екипата на Марсеј!

За забава | пред 2 дена

Клубот од Лондон во акција: Тотенхем во офанзива за напаѓач на Барселона

Дерби | пред 2 дена

Притворени двајца тенисери заради местење натпревари

Спорт М | пред 2 дена

Ремзи потпишал пет годишен договор со Јувентус

Top Sport | пред 2 дена

Најдобриот голман во Минхен (ФОТО)

Sportmedia | пред 2 дена

Серена Вилијамс лесно до третото коло на отворениот турнир во Австралија

Супер спорт | пред 2 дена

Голови за победа, голови за радост!

Курир | пред 2 дена

Од 400 гола во Ла Лига, Меси откри кој му е најубав

Off.net | пред 2 дена

Рекламни цени за футсал претквалификациите, Македонија голем фаворит на домашен терен

Гол | пред 2 дена

Реал добива конкуренција: Челси сака фудбалер на Тотнем!?

Супер спорт | пред 2 дена

ФОТО: Охриѓани почнаа со тренинзи, градските власти ветија континуирана поддршка

Гол | пред 2 дена

Чудо на повидок – Ибрахимовиќ повторно во Премиер лигата!?

Спорт Клуб | пред 2 дена

Игуаин на позајмица со задолжителна позајмица?! Милан за шест месеци загуби 17.000.000 евра

Спорт Клуб | пред 2 дена

Објавен составот: Со овој тим ќе „бркаме“ победа и пласман во следната фаза!

Спортски | пред 2 дена

Касемиро: Дали сме уморни од победување? Тоа е…

Дерби | пред 2 дена

Дончиќ е неверојатен: Словенецот направи нешто што му успеа само на Мело пред 15 години (ФОТО)

Супер спорт | пред 2 дена

Сеќавање на маестралниот гол на Ѕола за Челси

Off.net | пред 2 дена

Купот ќе се игра во Гевгелија

Спорт М | пред 2 дена

Андоновски: Да беше Раул Македонец ќе го сменевте на полувреме

Макфакс | пред 2 дена

ВИДЕО: Играчите на ПСЖ одржаа луди трки со камили

A1on | пред 2 дена

Роналдо: Ова е само почеток

A1on | пред 2 дена

Алекс Душебаев ги спушти на земја Хрватите: Балиќ беше одличен играч, но татко ми е најдобар

Спорт М | пред 2 дена

Иско не го ни погледна Солари при излегувањето од теренот (ВИДЕО)

24 фудбал | пред 2 дена

Гасол изгледаше како мало дете: Дончиќ со монструозно забивање покрај Шпанецот

Точка | пред 2 дена

Тензии по враќањето во Милано: Гатузо турна новинар кој го снимаше со својот мобилен телефон

Точка | пред 2 дена

Ги измами сите во Рома, а сега сака да си оди од Барселона

Top Sport | пред 2 дена

Барселона во последен обид: Каталонците ќе се обидат да ангажираат млада ѕвезда

Супер спорт | пред 2 дена

Нишикори ги преживеа „бомбите“ на Карловиќ, Раониќ го доби Вавринка

Точка | пред 2 дена

Секулов со пораз дебитираше за У19 италијанската репрезентација

Гол | пред 2 дена

Шпекулациите започнаа: Ибрахимовиќ се враќа во ПРЕМИЕР ЛИГАТА!

Спортски | пред 2 дена

ГАСИ ИНТЕРНЕТ: Во скандалот со Карлеуша, ова е човекот што ќе ве насмее до солзи (ФОТО)

Весник | пред 2 дена

УЕФА сама си го бараше, сега ќе води војна со Сити

Спорт Клуб | пред 2 дена

Челзи го блокира трансферот на Батшуи во Монако, сакаат да оди во Милан

Локално | пред 2 дена

Коментар: Срце на терен и мечти недомечтаени

Точка | пред 2 дена

Тоа е Роналдо – Најгласно во историјата на фудбалот! (ВИДЕО)

Супер спорт | пред 2 дена

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – 17ти јануари: Се чека трансферот на Игуаин!

Спортски | пред 2 дена

Исланд е силна репрезентација: Еве на кого и на што најмногу треба да внимаваме

Спортски | пред 2 дена

Кејн ќе се лечи со технологија на НАСА (ФОТО)

Локално | пред 2 дена

Мората го менува клубот, ќе им се освети ли на Јувентус?

Супер спорт | пред 2 дена

Кузмановски: Овде сме дојдени за победа над Исланд

Екипа | пред 2 дена

Фејсбук челинџот на Рома, Тотенхем, Ливерпул и Вардар

Off.net | пред 2 дена

Легендарната Венус во третото коло на АО, таму ја чека Симона Халеп

Супер спорт | пред 2 дена

Анализа: Јави се, Џомба

Екипа | пред 2 дена

Најдолгата пауза во кариерата: Леброн во „аут“ уште два меча!

Спорт 1 | пред 2 дена

Митревски: Бев оставен како на „стрелба“ во вториот дел, дуелот со Исланд е како финале

Курир | пред 2 дена

Игуаин повторно во конфликт со играчите на Јувентус

Точка | пред 2 дена

Севиља го купи и Дабур од Салцбург за 15 милиони евра!

Sportmedia | пред 2 дена

(ФОТО) Урнебес: Десетгодишен предизвик или како се трансформираа фановите на Роналдо

Спорт Клуб | пред 2 дена

Од каде ли никнаа? Скандинавци ќе ни судат против „викинзите“!

Спорт 1 | пред 2 дена

Симеоне по шокот од Жирона: Преферирам да играме лошо, а да победиме

24 фудбал | пред 2 дена

Од Милан се жалат: Јувентус со помош на судиите стигна до трофејот – нудат и докази (ФОТО+ВИДЕО)

Спортски | пред 2 дена

Чех со нетрпение очекува да види што ќе му донесе животот надвор од теренот

Нова Македонија | пред 2 дена

На Австралија опен има нова топлотна политика

Нова Македонија | пред 2 дена

Шифрин е на четири победи до рекордот на Шнајдер

Нова Македонија | пред 2 дена

Циркузантски пенал од буткање на двајца соиграчи

Off.net | пред 2 дена

Фантастичниот Перез де Варгас по победата над Македонија: Точно знаевме дека ќе се случи ова

Точка | пред 2 дена

Солари по поразот од Леганес: Немаме длабочина на составот

Локално | пред 2 дена

Тргај се од Гатузо кога е нервозен (Видео)

Top Sport | пред 2 дена

Патиштата им се споија во Минхен (ФОТО)

Sportmedia | пред 2 дена

Кралска мизерија: Реал шест години не претрпел толку порази

Спорт Клуб | пред 2 дена

Карловиќ со 59 асови, но изгуби од Нишикори во епски дуел

Локално | пред 2 дена

Осака и Винус Вилијамс продолжуваат напред во Мелбурн

Локално | пред 2 дена

Милан украден? ВАР системот не вроди со плод за Росонерите

Супер спорт | пред 2 дена

Колку стомачни на ден му требаат на Фичо?

Off.net | пред 2 дена

Ова е брутално и генијално: Погледнете како Борусија го „нападна“ големиот ривал

Точка | пред 2 дена

Раул синоќа имал специјална тактика за Шпанија!

Спорт 1 | пред 2 дена

Раул мерка нов бек: Вид Кавтичник доаѓа во ПСЖ?

Гол | пред 2 дена

Скромниот херој на СП 2019: Данскиот голман засега е најдобар играч на првенството

24 Инфо | пред 2 дена

Мораше да се мењава цела постава после 3 минути игра?

Off.net | пред 2 дена

ОД МОЈ АГОЛ – Ванчо Димовски: Ниту бевме најдобри на светот кога победувавме, ниту сега сме најслаби

Екипа | пред 2 дена

Дончиќ блескаше, а легендарниот Попович го фалеше: Тој е ѓаволски добар играч! (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Честитки пристигнаа од сите страни: Македонскиот ракометар стана татко по вторпат

Вистина | пред 2 дена

Манџукиќ се огласи откако Италијанците му ја „завршија“ кариерата

Супер спорт | пред 2 дена

(ФОТО) Најубавата фудбалска судика ги запали момците со новите секси фоткит

Спорт Клуб | пред 2 дена

ЛАЗАРОВ: Ќе дадеме сè за победа

Sportmedia | пред 2 дена

Реал поразен, но оди натаму во Купот на кралот

Нетпрес | пред 2 дена

Епска шега: Арсенал спектакуларно го истрола лутиот ривал Тотнем (ФОТО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Стоилов: Не ми е јасно како од петта брзина уфрливме во прва

Спортски | пред 2 дена

Не играше на дербито против Јунајтед бидејќи беше уапсен поради семејно насилство

Гол | пред 2 дена

Атракција на векот: Анголец го даде најспектакуларниот гол во историјата на СП (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

ВИДЕО: Моментот кога Кире ги изгуби нервите против Шпанците

Спортски | пред 2 дена

Kако се изградени јапонските облакодери за да преживеат земјотреси?

Факултети | пред 2 дена

Видео: Бомбата на капитенот Лазаров од десет метри, што по којзнае кој пат докажа што е Кире во ракометот

Маркукуле | пред 2 дена

Ужасниот старт на второто полувреме и го донесе на Македонија вториот пораз

Makpress | пред 2 дена

Алегри: Роналдо секаде постигнувал голови, па постигнува и во Јуве

Гол | пред 2 дена

Душебајев: Разбирам зошто Раул калкулираше во вториот дел

Екипа | пред 2 дена

ВИДЕО: ВАР-системот не реагира, имаше ли пенал од Емре Чан врз Конти?

Гол | пред 2 дена

Џирона го исфрли Атлетико од купот по неверојатното 3:3 реми! (видео)

Макфакс | пред 2 дена

СП 2019: Изјави на Шпанија од прес конференцијата

Сител | пред 2 дена

Анри и Виеира за првпат се соочија крај аут линијата, нивната средба ги обиколи француските медиуми (Видео)

Дерби | пред 2 дена

УО на ФФМ конечно со термин за Собрание: Избор на претседател на 17 март

Нова ТВ | пред 2 дена

Македонија убедливо поразена од Шпанија

Курир | пред 2 дена

Ла Лига се пофали со рекордна посетеност

Опсервер | пред 2 дена

СП 2019: Добро почнавме со Шпанија, лошо завршивме

Сител | пред 2 дена

Јунајтед и Ливерпул во трка за „новиот Депај“, цената е вистинска ситница

Спорт Клуб | пред 2 дена

Мата го воодушеви нисколигашот од Манчестер – посетата на Шпанецот со емотивна позадина!

Спорт Клуб | пред 2 дена

СП 2019: Исланд се израмни со Македонија по победата над Јапонија

Опсервер | пред 2 дена

Македонија го запиша и вториот пораз

РК Металург | пред 2 дена

Чудни, шокантни први 3.5 минути во вториот дел

Sportmedia | пред 2 дена

Стоилов: Само утре нека биде поинаку, да ги погодиме чистите шутеви

Екипа | пред 2 дена

Танкоски: Благодарен му сум на Раул за пружената шанса, утре Исланд мора да падне

Гол | пред 2 дена

Рибера: Серијата 7-1 и замените на Македонија го решија натпреварот

Гол | пред 2 дена

ФОТО: Македонија покажа „магија“, но со едно полувреме не се победува Шпанија

Гол | пред 2 дена

Катар ја намачи Шведска, „трите круни“ минимално до победата

Гол | пред 2 дена

Раул: Треба да бидеме паметни – да се одмориме бидејќи немаме многу време

Спорт Клуб | пред 2 дена

ТОП фудбалска комедија!

Top Sport | пред 2 дена

Старите пријатели Анри и Виера без победа во првиот тренерски дуел (видео)

Top Sport | пред 2 дена

Супер старт на Македонија: Со феноменални цепелини се „рушат“ Шпанците… (ВИДЕО)

Екипа | пред 2 дена

Манчестер Јунајтед организира реприза на ЛШ од 1999 со истите играчи

Канал 5 | пред 2 дена

ВИДЕО: Џокерот на Раул – „Чудата“ на Митревски на голот и со двајца ракометари помалку…

Екипа | пред 2 дена

Македонија поразена со 11 голови разлика

Нетпрес | пред 2 дена

КИРЕ ЛАЗАРОВ: Времето ќе покаже дали ова што се случи е за добро, или за лошо!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Шпанија ја реши Македонија за две минути за втор пораз на Светското првенство

Сакам Да Кажам | пред 2 дена

Фудбалер на Евертон се сели во Кардиф и отвори место на „Гудисон“ за напаѓачот на Челси

Супер спорт | пред 2 дена

Гатузо објасни што се случувало со Игуаин и зошто не се нашол на групната фотографија на Милан

Дерби | пред 2 дена

(ВИДЕО) „Фалангата“ си направи журка со трубачи на полувреме, но ракометарите им ја уништија

Спорт Клуб | пред 2 дена

Бакрачески си замина од Тиквеш, се сели во Брегалница

Гол | пред 2 дена

Бензема ќе се оперира во недела, сака да игра во сабота против Севиља

Опсервер | пред 2 дена

ВИДЕО: Нервозен како никогаш досега – Раул „експлодира“ поради лоша измена!

Гол | пред 2 дена

ВИДЕО: Сирија доби пенал откако двајца нејзини играчи се судрија во шеснаесетникот

A1on | пред 2 дена

Младински репрезентативец на Македонија на проба во Глазгов Ренџерс

Супер спорт | пред 2 дена

СП 2019: Македонија – Шпанија нерешен резултат од прво поливреме

24 Инфо | пред 2 дена

ГОЛЕМА БОРБА… „Екстра Кире“, „Супер Митревски“ – Македонија рамноправна со „фуријата“

Екипа | пред 2 дена

Новиот пилот на Ред Бул со закана до колегата Ферстапен

Нетпрес | пред 2 дена

Мораеш и Гедбан почнаа со тренинзи

Ако | пред 2 дена

Повторно Македонец ќе игра во Црвена Звезда (фото)

Макфакс | пред 2 дена

ФОТО: „Црвено-жолта“ битка на трибините, Македонците побројни

Гол | пред 2 дена

Лабуништа стартуваше во Охрид, договори четири „тест“ средби

Гол | пред 2 дена

Љафтов: На прво око најлесна група – сигурен сум дека ќе поминеме во втора фаза

Спорт Клуб | пред 2 дена

Ковач истакна дека Хамес ќе мора да се докаже за да остане во Баерн Минхен

Супер спорт | пред 2 дена

Трето прволигашко засилување во Тетекс: Уште еден „романтичар“ ги засили „штофарите“

Спорт 1 | пред 2 дена

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Спортски | пред 2 дена

Микица Гeоргиевски одново на голот на Борец

Sportmedia | пред 2 дена

Познати нашите противници на Европското првенство во одбојка

За Се | пред 2 дена

Франција извлече ас од ракавот – Карабатиќ од утре на теренот!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Измена во селекцијата на Франција, Никола Карабатиќ на местото од повредениот Сораиндо

МКД | пред 2 дена

Екс-вардарецот Којашевиќ потпиша за Раднички Ниш

Спорт 1 | пред 2 дена

Балотели го заби својот личен тренер во огледалото: Ако сакате да ве погоди камион, дојдете кај нас (Видео)

Дерби | пред 2 дена

ВИДЕО: Пјаниќ со топка како „со рака“ за Роналдо, Донарума киксираше – Јувентус пред нов трофеј!

Спортски | пред 2 дена

„Нека воведат гол на празна мрежа да се брои два, па да видиме кој ќе игра '7 на 6'!“

Спорт 1 | пред 2 дена

Мбапе не се менува: Како го славеше трофејот на Мундијалот, така славеше и пред 10 години (ФОТО)

Спортски | пред 2 дена

Меси: Не ме интересираат головите, туку победите!

Нетпрес | пред 2 дена

Хорват во небрано: Батали ракомет, каде е тоалетот? (ВИДЕО)

Екипа | пред 2 дена

Хрватска го декласираше Бахреин, Египет ги задржа шансите за втора фаза

Спорт 1 | пред 2 дена

ФОТО: Братска прегратка на Циндриќ и Карачиќ со македонската „Фаланга“!

Гол | пред 2 дена

Порано беа соиграчи сега „лути“ ривали од тренерските клупи (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Посакуван расплет: Македонија во група во Љубљана, ќе играме и против Турција на Јошко

Спорт Клуб | пред 2 дена

Не-органска вс. органска храна

Off.net | пред 2 дена

Јонсон: Македонија игра ракомет на кој сме навикнати

Дерби | пред 2 дена

Црвена Звезда се засили со поранешен македонски младински репрезентативец

Гол | пред 2 дена

Кеирош ќе биде селектор на Колумбија по завршувањето на Азискиот куп

Макфакс | пред 2 дена

Баже се врати во Шкендија, Бопесу си замина од Работнички

Sportmedia | пред 2 дена

Струга ТЉ започна со четири новајлии и седум договорени тест-мечеви

Гол | пред 2 дена

НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА ЗА ТРАНСФЕР НА КАРИЕРАТА: Со 20 милиони го урна рекордот на кариерата!

Sportmedia | пред 2 дена

Крвнички старт Пепе, го обележа враќњето во Порто (Видео)

Top Sport | пред 2 дена

Екс играч на МЗТ додека со својот клуб се борел за опстанок барал да оди на одмор со Дара Бубамара

Спорт Клуб | пред 2 дена

Дарко Чурлинов продолжи да импресионира за Келн

Гол | пред 2 дена

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

Спорт Клуб | пред 2 дена

Отпор или дебакл: Што може Македонија против европскиот шампион?

Екипа | пред 2 дена

Нов момент во случајот: Поранешната девојка ќе го „уништи“ Роналдо

Екипа | пред 2 дена

ГОЛЕМ ДЕН: Мик Шумахер се договори со Ферари!

Спортски | пред 2 дена

Солскјаер: Ова е вистинскиот Јунајтед, а не игра со глупави и досадни додавања

Top Sport | пред 2 дена

Начевски и Николов „свиреа“ добро, Аргентина прокнижи бодови со Ангола

Гол | пред 2 дена

Велковски потпиша за Аигиниакос на Јонуз

Sportmedia | пред 2 дена

Гудмундсон: Многу ја почитуваме Македонија, но верувам дека ќе ја победиме…

Екипа | пред 2 дена

Сите го испратија за Лондон, но сега пристигнува видео како доказ – Игуаин е во Џеда!

Спортски | пред 2 дена

Титаните на KAMAZ-Master го освојуваат релито Дакар 2019

Кајгана | пред 2 дена

Џеко ќе добие понуда од 10 милиони евра годишно од кинески клуб

Кајгана | пред 2 дена

Исени чека да го раскине договорот со Вардар за да се врати во Шкупи!

Спорт 1 | пред 2 дена

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Лазаровски засега единствено ново име

Sportmedia | пред 2 дена

Македонец роден во Нови Сад, потпиша со Црвена Ѕвезда!

Sportmedia | пред 2 дена

Мане сигурен: Ние ќе бидеме шампиони!

Спортски | пред 2 дена

Словенец ќе ја води Летонија во евроквалификациите против Македонија

Спорт 1 | пред 2 дена

Шкендија подобра од Ренова во тетовската пријателска пресметка

Екипа | пред 2 дена

ВИДЕО: Нека биде вака и вечерва – пред две години им продадовме три цепелина на Шпанците

Гол | пред 2 дена

Зошто големите холандски бисери го носат бројот 34?

Off.net | пред 2 дена

Кошаркарскиот Куп во Гевгелија, познати и двојките за четвртфинале

Екипа | пред 2 дена

Карамбол со најсреќната можна завршница за едните

Off.net | пред 2 дена

Талески: Играме одлично „седум на шест“, но мораме да ги погодуваме зицерите

Екипа | пред 2 дена

Фудбал/Обложување, статистика

Денешен | пред 2 дена

Швајцарецот Мо Салах ќе ѝ суди на Македонија против Шпанија

Гол | пред 2 дена

Тетекс ја засили одбраната, потпиша со Леон Најдовски

Гол | пред 2 дена

Јувентус е подготвен на секакво сценарио: Алегри би можел да замине од тимот!?

Супер спорт | пред 2 дена

Објаснувањето на Валдес за тоа дека кај Пеп нема никогаш рогачката

Off.net | пред 2 дена

Во либералните земји паѓале повеќе голови по натпревар во просек

Off.net | пред 2 дена

Шарапова ја декласираше Питерсон и закажа меч со Возњацки

Спорт 1 | пред 2 дена

ВИДЕО: Пепе се врати во голем стил во Порто – веднаш почна да ги „коси“ противниците

Спорт Клуб | пред 2 дена