20
odlozhena-amandmanskata-rasprava-za-zakonot-za-jazicite-pred-sobranieto-postaveni-shatori

Сител

Одложена амандманската расправа за законот за јазиците, пред Собранието поставени шатори

пред еден час - Сител

Седницата на собраниската Комисија за европски прашања на која требаше да започне амандманската расправа за Законот...

zaev-ostvari-sredba-so-nerezidentni-ambasadori-za-makedonija-vo-belgrad

Макфакс

Заев оствари средба со нерезидентни амбасадори за Македонија во Белград

ново - Макфакс

Премиерот Зоран Заев на маргините на официјалната посета на Република Србија оствари средба со нерезидентни амбасадори...

oficijalno-i-bez-zadrshka-institutot-za-bugarski-jazik-najavi-promeni-na-makedonskite-uchebnici-posle-ratifikacijata-na-dogovorot-megju-zaev-i-borisov

Курир

Официјално и без задршка: Институтот за бугарски јазик најави промени на македонските учебници после ратификацијата на Договорот меѓу Заев и Борисов

пред 2 часа - Курир

После само два месеци откако Зоран Заев и СДСМ ја преземаа власта во Република Македонија, беше потпишан штетниот...

nova-krivichna-za-obvinetiot-vo-trista-gjoko-popovski

24 вести

Нова кривична за обвинетиот во „Триста“ Ѓоко Поповски

пред еден час - 24 вести

Поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски се соочува со нова кривична пријава. Според информациите од...

minatiot-mesec-duri-39-procenti-od-zhenite-i-29-otsto-od-mazhite-vo-makedonija-koristele-sedativi

Сител

Минатиот месец дури 39 проценти од жените и 29 отсто од мажите во Македонија користеле седативи

пред еден час - Сител

Embedded video for Минатиот месец дури 39 проценти од жените и 29 отсто од мажите во Македонија користеле седативи...

rezultati-od-neodamneshnoto-truenje-na-decata-vo-istokot-od-zemjava

Сител

Резултати од неодамнешното труење на децата во истокот од земјава

ново - Сител

Embedded video for Резултати од неодамнешното труење на децата во истокот од земјава Откриена причината за труењето...

pozitivna-preporaka-vo-fevruari-johanes-han-izrazi-nadezh-deka-slednata-godina-makedonija-ke-gi-otpochne-pregovorite-za-chlenstvo

Infomax

ПОЗИТИВНА ПРЕПОРАКА ВО ФЕВРУАРИ: Јоханес Хан изрази надеж дека следната година Македонија ќе ги отпочне преговорите за членство

пред еден час - Infomax

Се надевам дека во февруари ќе добиете позитивна препорака, со надеж дека преговорите ќе почнат следната година,...

mvr-ja-objavi-poternicata-po-filip-sekulovski-osomnichen-za-ubistvoto-na-fudbalerot-janushev

Скопје Инфо

МВР ја објави потерницата по Филип Секуловски, осомничен за убиството на фудбалерот Јанушев

пред 3 часа - Скопје Инфо

МВР ја објави потерницата по 25-годишниот Филип Секуловски, осомничен за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев....

utre-pochnuva-uvidot-na-3-te-firmi-potencijalni-investitori-na-feni

Сител

Утре почнува увидот на 3 те фирми потенцијални инвеститори на Фени

пред 21 минути - Сител

Утре почнува увидот на 3 те фирми, потенцијални инвеститори во кавадаречки Фени. Трите банки доверители, на кои...

vmro-dpmne-vladata-deneska-ja-zadolzhi-drzhavata-za-novi-31-5-milioni-evra

Start.mk

ВМРО-ДПМНЕ: Владата денеска ја задолжи државата за нови 31,5 милиони евра

пред 2 часа - Start.mk

Расипничката и неодговорна влада на СДС денес  ја задолжи државата за нови 31,5 милиони евра, велат од ВМРО-ДПМНЕ....

zemjodelski-bunt-vo-pelagonisko-nad-1000-toni-piperka-skapuvaat-na-deponiite-foto-video

Вечер

Земјоделски бунт во Пелагониско, над 1000 тони пиперка скапуваат на депониите (ФОТО+ВИДЕО)

пред 36 минути - Вечер

Самиот Зоран Заев пред парламентарните избори во декември минатата година ветуваше отворање нови пазари за земјоделското...

ikea-povlekuva-29-milioni-komodi-poradi-smrtni-sluchai

еМАГАЗИН

ИКЕА повлекува 29 милиони комоди поради смртни случаи

пред 3 часа - еМАГАЗИН

Шведската компанија ИКЕА повторно најави повлекување на 29 милиони комоди по седмиот смртен случај, во кој животот...

se-stepaa-srpski-pratenici-kolegata-go-napadna-so-kompjutersko-gluvche

Сител

Се степаа српски пратеници: Колегата го нападна со компјутерско глувче

пред еден час - Сител

Пратеникот на Двери во српскиот Парламент, Бошко Обрадовиќ, го нападна заменик претседателот на СНС и претседател...

incident-vo-srpskoto-sobranie

365

Инцидент во Српското собрание

пред еден час - 365

14 Споделувања Share Tweet На седница на која еден од пратениците се јави за збор дојде до вербална па и физичка пресмет...

provokacija-od-bugarskata-akademija-na-naukite-makedonskiot-jazik-e-zapadnobugarski-dijalekt

Алфа

Провокација од Бугарската академија на науките: Македонскиот јазик е западнобугарски дијалект

пред 5 часа - Алфа

Кочева додава дека долго време дури и бугарските научници биле заблудени од македонската пропаганда околу јазикот,...

gvineja-bisao-ja-povleche-odlukata-za-priznavanje-na-nezavisno-kosovo

Start.mk

Гвинеја Бисао ја повлече одлуката за признавање на независно Косово

пред 23 минути - Start.mk

Гвинеја Бисао ја повлече одлуката за признавање на независно Косово од 2011 година, изјави српскиот министер за...

kluchni-datumi-od-biografijata-na-mugabe

Сител

Клучни датуми од биографијата на Мугабе

пред еден час - Сител

Клучни датуми во животот на Роберт Мугабе кој денеска поднесе оставка на фукцијата претседатаел на Зимбабве: 1...

germanija-bara-izlez-od-krizata

МТВ 1

Германија бара излез од кризата

пред 3 часа - МТВ 1

Германската канцеларка Ангела Меркел се соочува со најголемата политичка криза во нејзината кариера по пропаѓањето...

policijata-vo-berlin-zapleni-100-ukradeni-predmeti-na-djon-lenon

Start.mk

Полицијата во Берлин заплени 100 украдени предмети на Џон Ленон

пред 13 минути - Start.mk

Полицијата во Берлин заплени 100 украдени предмети што му припаѓале на Џон Ленон, меѓу кои се една табакера, рачно...

najmalku-20-lica-zaginaa-vo-samoubistven-napad-vo-nigerija

Вечер

Најмалку 20 лица загинаа во самоубиствен напад во Нигерија

пред 6 часа - Вечер

Најмалку 20 луѓе загинаа во самоубиствен напад врз џамија во североисточниот дел на Нигерија. – Бомбашот го активира...

polovina-skopje-utre-ke-bide-bez-struja

Start.mk

Половина Скопје утре ќе биде без струја

пред 5 часа - Start.mk

Корисниците од населеното место Јурумлери и село Долно Лисиче утре од 8.15 до 10.30 часот ќе останат без напојување...

gradskite-vlasti-pochnuvaat-golema-akcija-na-chistenje-na-skopje-kako-edna-od-merkite-za-pochist-vozduh

Скопје Инфо

Градските власти почнуваат голема акција на чистење на Скопје, како една од мерките за почист воздух

пред 3 часа - Скопје Инфо

Градските власти во соработка со општините почнуваат голема акција на чистење на Скопје, како една од мерките за...

gradonachalnikot-na-skopje-ne-mu-veruva-na-zamenik-ministerot-za-ekologija-deka-avtomobilite-ne-se-prichina-za-zagaduvanjeto-vo-gradot

Сител

Градоначалникот на Скопје не му верува на заменик министерот за екологија дека автомобилите не се причина за загадувањето во градот

пред 55 минути - Сител

Embedded video for Градоначалникот на Скопје не му верува на заменик министерот за екологија дека автомобилите...

od-denes-izvodi-od-matichna-evidencija-i-vo-opshtina-aerodrom

Скопје Инфо

Од денес изводи од матична евиденција и во Општина Аеродром

пред 3 часа - Скопје Инфо

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, заедно со директорот на Управата за водење матични книги, Ѓоко...

mrtov-mazh-so-povredi-na-glavata-pronajden-kaj-kasarnata-vo-gevgelija

Start.mk

Мртов маж со повреди на главата пронајден кај касарната во Гевгелија

пред 3 часа - Start.mk

Мртов маж бил пронајден утринава во близина на касарната во Гевгелија. Според првичните информации од полицијата,...

vo-pretres-na-avtobus-vo-skopje-otkrien-pishtol-kaj-maloletnik

еМАГАЗИН

Во претрес на автобус во Скопје, откриен пиштол кај малолетник

пред 3 часа - еМАГАЗИН

Полициски службеници синоќа околу 19 часот на булеварот „Крсте Мисирков“, пред поликлиниката Бит пазар, извршиле...

nesreken-sluchaj-pri-sobiranje-drva-vo-aterot-na-selo-dobroshte-zagina-maloletno-devojche

Канал 5

Несреќен случај при собирање дрва во атерот на село Доброште, загина малолетно девојче

пред 7 часа - Канал 5

Како што информира МВР, случајот во Полициско одделение Тераце го пријавил вчера во 23.00 часот Б.Б. (46) од село...

majka-postavila-kamera-za-da-vidi-shto-pravi-dadilkata-so-nejziniot-4-godishen-sin

Пулс 24

МАЈКА ПОСТАВИЛА КАМЕРА ЗА ДА ВИДИ ШТО ПРАВИ ДАДИЛКАТА СО НЕЈЗИНИОТ 4-ГОДИШЕН СИН

пред 6 часа - Пулс 24

Мајка поставила камера за да види што прави дадилката со нејзиниот 4-годишен син: Ова е најголемиот кошмар за секој...

drama-vo-moskva-maribor-izvleche-remi

Top Sport

Драма во Москва, Марибор извлече реми

ново - Top Sport

Спартак Москва веруваа дека стигнаа до важни три поени против Марибор, пред словенечкиот шампион да ги изненади...

bez-kostovski-na-gostuvanjeto-vo-slovachka

Алфа

Без Костовски на гостувањето во Словачка

пред еден час - Алфа

Селекторот на машката кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков се соочува со нови проблеми околу составувањето...

grncharov-nov-izvrshen-direktor-na-mzt

Скопје Инфо

Грнчаров нов извршен директор на МЗТ

пред 3 часа - Скопје Инфо

Поранешниот капитен и кошаркарот кој прв го крена шампионскиот пехар во историјата на МЗТ Скопје Аеродром, Тони...

gjokovik-se-vraka-na-terenite-na-1-januari

еМАГАЗИН

Ѓоковиќ се враќа на терените на 1 јануари

пред 3 часа - еМАГАЗИН

Поранешниот најдобар светски тенисер Новак Ѓоковиќ, по опоравувањето од повреда на раката, официјално на теренот...

vakva-ne-ste-ja-videle-lila-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-ne-propushtajte

Start.mk

Ваква не сте ја виделе: Лила во „Твоето лице звучи познато“, не пропуштајте

ново - Start.mk

„Моето лице звучи познато ТЛЗП“, напиша Лила танцувајки и пеејќи песна од Ана Николиќ. Прекрасната водителка која...

novogodishnata-elka-stasa-vo-belata-kuka-video

+Инфо

Новогодишната елка стаса во Белата куќа ВИДЕО

пред 5 часа - +Инфо

Првата дама на САД, Меланија Трамп, заедно со својот син Барон, ја примија новогодишната елка наменета за Белата...

bukvalno-se-stopi-elena-risteska-drastichno-oslabe-i-se-fotografirashe-vo-seksi-poza

Курир

Буквално се стопи: Елена Ристеска драстично ослабе и се фотографираше во секси поза

пред 3 часа - Курир

Елена Ристеска периодов на својот Инстаграм профил неколкупати откри дека е активно посветена на вежбањето и донесувањет...

kako-djon-kolison-stana-najmladiot-milijarder-vo-svetot

Економски

Како Џон Колисон стана најмладиот милијардер во светот

пред 4 часа - Економски

Џон Колосер е ко-основач на американскиот софтверски бизнис, за кој повеќето луѓе никогаш не слушнале, која се...

hit-na-internet-shvajcarcite-povikuvaat-dojdete-kaj-nas-davame-60-000-evra

Start.mk

Хит на интернет: Швајцарците повикуваат, дојдете кај нас даваме 60.000 евра!

пред 6 часа - Start.mk

На новите жители ќе им се понуди 25.000 франци (околу 22.000 евра) за секоја возрасна личност во семејството и...

angelot-na-viktorija-dozhivea-golem-blam-na-revijata-manekenka-padna-na-pistata-i-gi-nasmea-site

Сител

Ангелот на Викторија доживеа голем блам на ревијата: Манекенка падна на пистата и ги насмеа сите

пред 3 часа - Сител

На најпрестижната ревија на светот, манекенка доживеа голем блам од кој со денови ќе треба да се опоравува. Манекенката...

pijan-rusin-padnal-od-devetti-kat-povikal-policija-i-prodolzhil-da-pie

+Инфо

Пијан Русин паднал од деветти кат, повикал полиција и продолжил да пие

пред 3 часа - +Инфо

Маж во Москва, се опијанил и паднал од прозорецот од деветти кат во зградата каде живее, а потоа се вратил во неговиот...

zemjotres-vo-porodilishte-sestrite-gi-spasuvaa-bebinjata-za-da-ne-padnat

Сител

Земјотрес во породилиште: Сестрите ги спасуваа бебињата за да не паднат

пред 5 часа - Сител

Два силни земјотреси неодамна беа регистрирани во Јапонија, а за време на едниот била снимена една необична  ситуација...

forbs-za-2017-godina-bijonse-e-najplatena-zhena-vo-muzikata

+Инфо

„Форбс“ За 2017 година: Бијонсе е најплатена жена во музиката

пред 5 часа - +Инфо

Кога Адел доби Греми за албум на годината, ја скрши наградата на половина за да ја подели со колешката Бијонсе,...

dobri-vesti-od-oliver-dragoevik

Start.mk

Добри вести од Оливер Драгоевиќ

пред 23 минути - Start.mk

-Оливер смета дека ќе може да одработи и вториот концерт. Немам тука ништо дрвено да чукнам. Добро е Оливер. Добро...

10-godini-sobirashe-hrabrost-za-da-go-napravi-ova-menadjerkata-na-toshe-za-prv-pat-go-poseti-negoviot-grob-vo-krushevo

Сител

10 години собираше храброст за да го направи ова: Менаџерката на Тоше за прв пат го посети неговиот гроб во Крушево

пред 9 часа - Сител

Поранешната менаџерка на трагично загинатиот пејач Тоше Проески, по неговата смрт се повлече од естрадата и јавноста. ...

tanja-savik-potpolno-go-promeni-svojot-izgled-velat-deka-e-ista-kim-kardashijan

Пулс 24

Тања Савиќ потполно го промени својот изглед, велат дека е иста Ким Кардашијан

пред 3 часа - Пулс 24

Тања Савиќ ги изненади сите на социјалните мрежи со новата фотографија, односно новиот имиџ кој поголем дел ги...

samsung-so-lukav-plan-da-gi-prezede-korisnicite-na-iphone

Телефони

Samsung со лукав план да ги презеде корисниците на iPhone

пред 2 часа - Телефони

Samsung Mobile смисли лукав план со кој ќе се обиде да ги презеде корисниците на iPhone во домашната Јужна Кореја....

germanija-gi-zabrani-pametnite-chasovnici

Start.mk

Германија ги забрани паметните часовници

пред 7 часа - Start.mk

Германската телекомуникациска компанија „Bundesnetzagentur" ги забрани паметните часовници за деца и ги замолува...

facebook-ja-ukinuva-opcijata-koja-site-gi-nervirashe

USB

Facebook ја укинува опцијата која сите ги нервираше

пред 6 часа - USB

Конечно веќе никој нема да може да ве кани да играте Candy Crush, Framville или некоја друга игра. Социјалната...

lenovo-gi-prezentirashe-tab-7-i-tab-7-essential

Интересно

Lenovo ги презентираше Tab 7 и Tab 7 Essential

пред еден час - Интересно

Android таблетите се многу евтини - 99 и 79 долари. Премногу ниската цена сигурно ќе им помогне да се пробијат...

so-simfoniski-koncert-nasloven-sreken-ti-rodenden-makedonskata-filharmonija-ke-go-proslavi-svojot-73-rodenden

Скопје Инфо

Со симфониски концерт насловен “Среќен ти роденден” Македонската филхармонија ќе го прослави својот 73. роденден

пред 3 часа - Скопје Инфо

Со симфониски концерт насловен “Среќен ти роденден!” Македонската филхармонија на 24 ноември (20 часот) ќе го прослави...

6-knigi-shto-zadolzhitelno-treba-da-gi-prochitate-ovaa-esen-pred-da-gi-gledate-filmovite

Р.С. Европа

6 книги што задолжително треба да ги прочитате оваа есен пред да ги гледате филмовите

пред еден час - Либертас

Што имаат заедничко војниците, детективите и кловновите убијци? Сите тие се главни ликови во најновите филмови...

noviot-broj-na-spisanieto-stozher-posveteno-na-laureatite-na-dpm

Вечер

Новиот број на списанието „Стожер’ посветено на лауреатите на ДПМ

пред 5 часа - Вечер

Списанието „Стожер“ во својот најнов број (124) донесува книжевни прилози од и за лауреатите на Друштвото на писателите...

besplatni-pretstavi-za-dechinjata-od-zavodot-za-rehabilitacija-na-deca-i-mladinci-i-od-zlatan-stremec

Start.mk

Бесплатни претстави за дечињата од Заводот за рехабилитација на деца и младинци и од „Златан Стремец“

пред 4 часа - Start.mk

По повод светскиот ден на детето, 20 ноември, Театарот за деца и младинци ќе донира влезници за претстави на Заводот...