20
1 2 3 4 5 6 7 
gruevski-edvaj-chekam-da-ja-dokazham-svojata-nevinost-pred-javnosta-i-ne-planiram-da-begam-tuku-da-pobedam-na-izbori

Start.mk

Груевски:Едвај чекам да ја докажам својата невиност пред јавноста и не планирам да бегам, туку да победам на избори

пред 13 минути - Start.mk

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на денешната јавна седница на Апелацискиот суд во врска...

talat-djaferi-lokalnite-izbori-ke-bidat-raspishani-na-6-avgust

+Инфо

Талат Џафери: Локалните избори ќе бидат распишани на 6 август

пред 17 минути - +Инфо

Локалните избори, доколку се оди по планот, ќе ги распишат на 6-ти август, а по овој датум годинава би можел да...

vmro-dpmne-sjo-e-politichko-obvinitelstvo-upravuvano-od-strana-na-sds

Start.mk

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС

пред 23 минути - Start.mk

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување...

veljanoski-dimovski-i-miloshoski-baraat-debrca-da-se-zashtiti-od-izgradba-na-deponija

Сител

Вељаноски, Димовски и Милошоски бараат Дебрца да се заштити од изградба на депонија

ново - Сител

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Вељаноски, Илија Димовски и Антонијо Милошоски повикаа да се заштити Општина Дебрца...

ohridskoto-ezero-ne-smee-da-bide-prepushteno-na-rizicite-od-zagaduvanje

Start.mk

Охридското Езеро не смее да биде препуштено на ризиците од загадување!

пред 43 минути - Start.mk

Вратите на Владата на Република Македонија се отворени за сите општини и во прв план на актуелната Влада е интересот...

misajlovski-sds-nema-kapacitet-da-gi-zavrshi-proektite-na-vmro-dpmne

Република

Мисајловски: СДС нема капацитет да ги заврши проектите на ВМРО-ДПМНЕ

пред 18 минути - Република

СДС е влезен во медиумска кампања и во прикажување дека проектите што ги почнавме не се добри, дека имало проблеми...

pratenichka-grupa-na-vmro-dpmne-dogovorot-shto-go-spremaat-dimitrov-i-zaev-e-mnogu-shteten-za-makedonija-zatoa-se-krie-od-javnosta

Курир

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Договорот што го спремаат Димитров и Заев е многу штетен за Македонија, затоа се крие од јавноста

ново - Курир

Ако договорот е добар, како што тврдат Заев и Димитров, нека го објават веднаш. Граѓаните ќе ги поздрават и ќе...

se-najavuva-nov-pekolen-bran-ova-se-temperaturite-napladne-vo-makedonija

Прес 24

Се најавува нов пеколен бран - ова се температурите напладне во Македонија

пред 38 минути - Прес 24

Времето денеска топло, а од утре се очекува пеколен бран со температури до 40 степени. Ова се моменталните температури...

pribe-na-sredba-vo-aavmu-za-itnite-reformski-prioriteti

24 вести

Прибе на средба во ААВМУ за итните реформски приоритети

ново - 24 вести

Во рамки на спроведувањето на итните реформски приоритети од извештајот со препораки од 2015 година, експертски...

strateshki-dokument-zaev-i-carovska-masovno-ke-doselat-migranti-vo-makedonija-ke-im-davaat-drzhavjanstva-vrabotuvanje-stanovi-i-kuki

Курир

СТРАТЕШКИ ДОКУМЕНТ: Заев и Царовска масовно ќе доселат мигранти во Македонија, ќе им даваат државјанства, вработување, станови и куќи

пред 27 минути - Курир

Документот на МТСП е наречен „Предлог нацрт стратегија за интеграција на бегалци и странци ‎2017 – 2027 година,...

ilioski-ako-ne-se-prifatat-pette-zabeleshki-za-dogovorot-so-bugarija-toa-e-opasna-igra-za-makedonskiot-narod

Денешен

Илиоски: Ако не се прифатат петте забелешки за договорот со Бугарија тоа е опасна игра за македонскиот народ

пред 53 минути - Денешен

Зоран Заев на почетокот кажа дека за овој договор постои можност за поправање и договарање, а денес министерот...

ne-mu-e-dosta-drushtvoto-na-eden-srpski-kriminalec-po-obradovik-i-kriminalecot-i-meshetar-bashanovik-vo-vladata-na-zaev

Infomax

НЕ МУ Е ДОСТА ДРУШТВОТО НА ЕДЕН СРПСКИ КРИМИНАЛЕЦ: По Обрадовиќ и криминалецот и мешетар Башановиќ во владата на Заев!

пред 43 минути - Infomax

Денеска во Влада се вдоми уште еден експерт од Србија со свита од 20 луѓе. Станува збор за за специјалниот советник...

se-slavi-svetecot-koj-e-zashtitnik-na-decata-ova-nikako-ne-go-pravete-deneska

Прес 24

Се слави светецот кој е заштитник на децата: Ова никако не го правете денеска

ново - Прес 24

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 8 јули. Денеска е Св. великомаченик Прокопиј и преподобен...

sednica-na-dik-za-kandidatskite-listi-za-lokalni-izbori

24 вести

Седница на ДИК за кандидатските листи за локални избори

пред 27 минути - 24 вести

Државната изборна комисија денеска  ја одржува 123 седница на која, како што е најавено, треба да биде разгледано...

maasikas-digitalnoto-opshtestvo-se-potpira-na-otvorenosta-na-gragjanite-za-digitalni-uslugi

Start.mk

Маасикас: Дигиталното општество се потпира на отвореноста на граѓаните за дигитални услуги

пред 43 минути - Start.mk

Естонија важи за земја светски првак во дигитализацијата на општеството. Покрај воведувањето на дигиталната лична...

1 2 3 4 5 6 7