20
1 2 3 4 5 6 7 
london-vozach-vleta-vo-grupa-lugje-pet-lica-se-povredeni

ТВ Нова

Лондон: Возач влета во група луѓе, пет лица се повредени

пред 5 часа - ТВ Нова

Пет лица се пренесени во болница денеска откако возач влета во група пешаци во југоисточен Лондон. Лицето што управувало...

tramp-hilari-gi-namesti-izborite-vo-demokratskata-partija

Алфа

Трамп: Хилари ги намести изборите во Демократската партија

пред 4 часа - Алфа

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека изборите за претседател во Демократската партија се...

tramp-im-zabrani-pristap-vo-belata-kuka-na-kluchnite-mediumi-na-koi-im-beshe-cel

Дневник

Трамп им забрани пристап во Белата куќа на клучните медиуми на кои им беше цел

пред 2 часа - Дневник

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп во Белата куќа одлучи да им го забрани пристапот на...

kim-djong-nam-umrel-15-do-20-minuti-po-napadot-so-agensot-vx

Макфакс

Ким Џонг-нам умрел 15 до 20 минути по нападот со агенсот VX

пред 7 часа - Макфакс

(Photograph: Manan Vatsyayana/AFP/Getty Images) Резултатите од обдукцијата покажаа дека Ким Џонг-нам, полубратот...

nju-orleans-vozach-vleta-vo-grupa-lugje-28-lica-povredeni

Утрински

Њу Орлеанс: Возач влета во група луѓе, 28 лица повредени

пред 7 часа - Утрински

Возач. за кој постои сомевање дека бил пијан, влета вчера во маса луѓе, кои ја гледале главната парада на карневалот...

video-foto-18-pustinata-do-palmira-e-zatrupana-so-trupovi-na-id-armijata-na-sirija-i-vks-na-rusija-se-priblizhuvaat-kon-gradot

Локално

(ВИДЕО+ФОТО 18+) Пустината до Палмира е затрупана со трупови на ИД: Армијата на Сирија и ВКС на Русија се приближуваат кон градот

пред 58 минути - Локално

Пустината во источниот дел на сириската провинција Хомс буквално е преполна со трупови и воена техника на “Исламска...

najmalku-15-povredeni-pri-pozhar-vo-begalski-kamp-vo-shvedska

Алфа

Најмалку 15 повредени при пожар во бегалски камп во Шведска

пред 4 часа - Алфа

Шведската полиција соопшти дека најмалку 15 лица се повредени при пожар што избувнал изминатата ноќ во еден од...

napagjach-so-avtomobil-gazel-lugje-policijata-go-zastrelala

Утрински

Напаѓач со автомобил газел луѓе, полицијата го застрелала

пред 2 часа - Дневник

Еден 73-годишен маж починал како последица од повредите што ги доби откако возач влета со автомобил во пешачка...

iljadnici-marshiraa-vo-sekavanje-na-nemcov-vo-moskva

Р.С. Европа

Илјадници маршираа во сеќавање на Немцов во Москва

пред 7 часа - Р.С. Европа

Илјадници демонстранти се собраа денеска во Москва на Маршот за сеќавање на убиениот критичар на Кремљ и поранешен...

avtobusi-so-privrzanici-na-francuskiot-nacionalen-front-bea-napadnati-od-protivnici-na-marin-le-pen

Алфа

Автобуси со приврзаници на францускиот Национален фронт беа нападнати од противници на Марин Ле Пен

пред еден час - Алфа

Противници на францускиот крајнодесничарски Национален фронт (ФН) нападнаа денеска автобуси со партиски активисти...

pri-prevrtuvanje-na-kamion-vo-indija-zaginaa-16-lica-a-50-se-povredeni

+Инфо

При превртување на камион во Индија загинаа 16 лица, а 50 се повредени

пред 5 часа - +Инфо

Најмалку 16 лица загинаа, а 50 се повредени откако се превртел камионот што ги превезувал. Камионот се удрил во...

egipetskiot-pretsedatel-naredi-pomosh-za-hristijanite-koi-begaat-od-sinaj

Курир

Египетскиот претседател нареди помош за христијаните кои бегаат од Синај

пред 12 часа - Курир

Ова е првата официјална реакција на Египет на нападите врз христијаните во градот Ел Ариш на Синајскиот Полуостров....

liderot-na-talibancite-upati-apel-sadete-drva

Сител

Лидерот на талибанците упати апел: Садете дрва

пред 10 часа - Сител

Талибанците во Авганистан упатија редок јавен проглас во име на својот лидер Хајбатулах Акунџада, со кој Авганистаците...

zakanata-od-teroristichki-napad-vo-britanija-e-ista-kako-vo-vremeto-na-ira-od-pred-40-godini

Курир

Заканата од терористички напад во Британија е иста како во времето на ИРА од пред 40 години

пред 8 часа - Курир

Во разговор за „Сандеј Телеграф“ тој открива дека ги испитувал и потенцијалите на британските разузнавачки агенции...

masovna-grobnica-so-chetiri-iljadi-tela-pronajdena-kaj-mosul

Утрински

Масовна гробница со четири илјади тела пронајдена кај Мосул

пред 6 часа - Утрински

Масовната гробница во која, како што се претпоставува се наоѓаат околу четири илјади тела е пронајдена во близина...

1 2 3 4 5 6 7