20
1 2 3 4 
vo-turcija-uapseni-petmina-bombash-samoubijci

Фаланга

Во Турција уапсени петмина бомбаш-самоубијци

пред 5 часа - Фаланга

Пет лица се уапсени во реонот на турско-сириската граница под сомнение дека подготвувале бомбашки самоубиствени...

ivanov-na-inauguracija-na-pretsedatelot-na-republika-srbija-vuchik

Start.mk

Иванов на инаугурација на претседателот на Република Србија, Вучиќ

пред 13 часа - Start.mk

На свечената церемонија што се одржа во „Палата Србија", присуствуваа претседателите на Република Словенија, Република...

gol-i-pijan-skopjanec-napadnal-policajci-na-rodos

Фаланга

Гол и пијан скопјанец нападнал полицајци на Родос

пред 3 часа - Фаланга

Министерството за внатрешни работи на Грција денеска информираше дека 30-годишен скопјанец бил осуден на 20 месеци...

skandalozno-srpskiot-patrijarh-pozirashe-so-idnata-gej-premierka

Фаланга

СКАНДАЛОЗНО - Српскиот патријарх позираше со идната геј премиерка

пред 3 часа - Фаланга

Српскиот престолонаследник Александар Караѓорѓевиќ, српскиот патријарх Иринеј и идната премиерка геј Ана Брнабиќ.....

ivica-dachik-ja-peeshe-o-sole-mio-na-inauguracijata-na-vuchik

Infomax

ИВИЦА ДАЧИЌ ЈА ПЕЕШЕ ,,О СОЛЕ МИО“ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА ВУЧИЌ

пред 10 часа - Infomax

Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ на ручекот по инаугурацијата на претседателот Вучиќ на високите...

velt-rizichniot-son-za-golema-albanija

Либертас

„Велт“: Ризичниот сон за Голема Албанија

пред 7 часа - Либертас

На еден ден пред изборите во Албанија, весникот „Велт“ пишува за зајакнувањето на националистичката реторика на...

erdogan-ja-isfrla-darvinovata-teorija-od-uchilishtata

Канал 5

Ердоган ја исфрла Дарвиновата теорија од училиштата

пред 9 часа - Канал 5

За да ги зачува локалните и национални вредности, Турција е подготвена од програмите за средните училишта да ја...

utre-vo-albanija-treba-da-glasaat-nad-3-4-milioni-lica

24 вести

Утре во Албанија треба да гласаат над 3,4 милиони лица

пред 11 часа - 24 вести

Денеска во Албанија е предизборен молк пред утрешните парламентарни избори, на кои ќе биде избран новиот 140-член...

haradinaj-tvrdi-deka-obezbedil-mnozinstvo

ТВ Нова

Харадинај тврди дека обезбедил мнозинство

пред 13 часа - ТВ Нова

Еден од можните кандидати за премиер на Косово Рамуш Харадинај тврди дека обезбедил мнозинство од 61 пратеник за...

zabranet-marsh-na-lgbt-zaednicata-vo-turcija-poradi-bezbednosni-prichini

24 вести

Забранет марш на ЛГБТ заедницата во Турција поради безбедносни причини

пред 11 часа - 24 вести

Канцеларијата на истанбулскиот гувернер го забрани машот за права на ЛГБТ заедницата, наведувајќи безбедносни причини....

kosovskiot-kandidat-za-premier-albin-kurti-izjavi-deka-ke-raboti-za-obedinuvanje-na-kosovo-i-albanija

Сител

Косовскиот кандидат за премиер Албин Курти изјави дека ќе работи за обединување на Косово и Албанија

пред 15 часа - Сител

Основачот на крајнодесничарската косовско движење Самоопределување Албин Курти, кој е и кандидат за премиер, изјави...

ova-e-pobednichkata-vo-rushenje-na-dres-kodot-na-inaguracijata-na-vuchik

Република

Ова е победничката во рушење на дрес кодот на инагурацијата на Вучиќ!

пред 14 часа - Република

Над 7.000 гости, над 7.000 комбинации на облека можеа да се видат за време на инагурацијата на Вучиќ. Имаше кратки...

mu-go-ukrade-shouto-na-vuchik-podarokot-koj-tamara-go-dobi-od-kolinda-gi-voodushevi-site

Република

Му го украде шоуто на Вучиќ-подарокот кој Тамара го доби од Колинда ги воодушеви сите!

пред 19 часа - Република

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ на сопругата на претседателот на Србија, Тамара Вучиќ на...

akusherkata-kovacheva-so-tupanici-i-shishe-se-izzhivuvala-vrz-novorodenche

Убавина и здравје

Aкушерката Ковачева со тупаници и шише се изживувала врз новороденче

пред 15 часа - Убавина и здравје

Извесна Емилија Ковачева, акушерка во софиската болница ,,Софијамед” со тупаници, а можеби и со други тврди предмети,...

sreken-sum-shto-kolinda-mi-go-ukrade-shouto-vaka-vuchik-odgovori-na-napisite-vo-mediumite

Република

Среќен сум што Колинда ми го украде шоуто-вака Вучиќ одговори на написите во медиумите

пред 15 часа - Република

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ одговори на написите на медиумите кои тврдат дека Колинда му го украла...

1 2 3 4