20
fudbal-u-21-makedonija-ja-sovlada-crna-gora-so-2-0

24 вести

Фудбал (У-21): Македонија ја совлада Црна Гора со 2:0

ново - 24 вести

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година славеше победа над Црна Гора со 2:0. Новата генерација...

shpanija-na-evrobasket-2017-so-brakata-gasol

Сител

Шпанија на Евробаскет 2017 со браќата Гасол?!

ново - Сител

Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација, Серхио Скариоло, најави дека браќата Пау и Марк Гасол би требало...

lihtenshtajn-so-eksperiment-vo-odbranata-makedonija-ima-dobitna-formula-vo-napadot

Sportmedia

Лихтенштајн со експеримент во одбраната, Македонија има добитна формула во нападот

пред 24 минути - Sportmedia

Лихтенштајн ќе мора да експериментира во одбраната поради отсуство на тројца од четворицата стандардни репрезентативци,...

evroliga-16-500-evra-kazna-za-crvena-dzvezda

24 вести

Евролига: 16.500 евра казна за Црвена Ѕвезда

пред 13 минути - 24 вести

Дисциплинската комисија на Евролигата ја казни белградска Црвена Ѕвезда со 16.500 евра парична казна. Имено, дисциплинци...

kraj-na-agonijata-arijan-ademi-se-vraka-na-fudbalskite-tereni

Екипа

КРАЈ НА АГОНИЈАТА: Аријан Адеми се враќа на фудбалските терени!

пред 13 минути - Екипа

Конечно крај на агонијата за македонскиот репрезентативец Аријан Адеми. Арбитражниот суд во Лозана по долго одолговлекув...

nadezhite-trgnaa-so-remi-protiv-ukraina-na-chetiri-nacii

Македонски Спорт

Надежите тргнаа со реми против Украина на „четири нации“

пред еден час - Македонски Спорт

На турнирот „четири нации“ за играчи до 18 години, нашата и репрезентацијата на Украина одиграа 1:1 а стрелец на...

fati-me-ako-mozhesh-nerealniot-slalom-na-nejmar-vo-montevideo-ja-obikoli-juzhna-amerika

Дерби

Фати ме ако можеш: Нереалниот слалом на Нејмар во Монтевидео ја обиколи Јужна Америка

ново - Дерби

Паулињо со трите постигнати гола беше херој на Бразил во убедливата победа над Уругвај со 1:4, но ако некој играч...

kantona-so-najlud-komentar-za-epskiot-presvrt-na-barsa-ne-beshe-nitu-chudo-na-terenot-nitu-grabezh-na-vekot-toa-beshe

Дерби

Кантона со најлуд коментар за епскиот пресврт на Барса: Не беше ниту чудо на теренот, ниту грабеж на векот, тоа беше…

пред 23 минути - Дерби

Епскиот пресврт кој го направи Барселона на осминафиналниот реванш против ПСЖ засекогаш ќе остане одбележан во...

mzt-skopje-so-mijatovik-protiv-rabotnichki

Start.mk

МЗТ Скопје со Мијатовиќ против Работнички

пред еден час - Start.mk

Актуелниот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје, утре од 18 часот ќе го одигра вечното дерби против најтрофејниот тим...

naumoski-vozvrati-ne-meshaj-politika-i-sport

Вечер

Наумоски возврати: Не мешај политика и спорт!

ново - Вечер

Претседателот на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), Петар Наумоски одговори на писмото во кое беше прозван...

nba-top-5-san-antonio-vo-element-mamuzite-so-strashna-timska-akcija-go-reshija-memfis

Дерби

НБА Топ 5: Сан Антонио во елемент-„Мамузите“со страшна тимска акција го решија Мемфис

пред еден час - Дерби

Екипата на Сан Антонио Спарс го победи Мемфис Гризлис со 97-90 и на тој начин го продолжи да го притиска Голден...

mkf-gi-izreche-kaznite-kozhuv-olesnat-za-46-000-denari

Sportmedia

МКФ ги изрече казните: Кожув „олеснат“ за 46.000 денари

пред еден час - Sportmedia

За неспортско однесување и обид за физички напад на службено лице, претседателот на Кожув, Димитар Димитровски...

lejno-ushte-dve-godini-na-golot-na-vardar

Екипа

Лејно уште две години на голот на Вардар

пред 33 минути - Екипа

Амандин Лејно ќе продолжи да го носи дресот на Вардар и во иднина откако одличната голманка од Франција договори...

novata-u-21-reprezentacija-ja-pobedi-crna-gora

Макфакс

Новата У 21 репрезентација ја победи Црна Гора

пред 2 часа - Макфакс

фото/makfax Новата генарација на македонски фудбалери, оние кои во септември ќе стартуваат во квалификациите за...

seha-f4-vardar-prv-na-terenot-vo-brest

Телеграф

СЕХА „Ф4“: Вардар прв на теренот во Брест

пред 3 часа - Телеграф

СЕХА-класико, односно дуелот меѓу македонскиот првак Вардар и неизбежниот сеха-ривал ППД Загреб е дуелот со кој...

vardarki-vikendov-vo-koprivnica-na-turnir-vo-vrhl-ligata

Македонски Спорт

Вардарки викендов во Копривница на турнир во ВРХЛ лигата

пред 3 часа - ЖРК Вардар

Како подготовка за четврт-финалето на ЛШ ракометарките на Вардар во следните две недели ќе одиграат четири натпревари...

hamilton-uporen-ferari-se-favoriti

Топки

Хамилтон упорен: Ферари се фаворити!

пред 24 минути - Топки

Ферари се фаворити за титулата во 2017 година пред стартот на новата сезона, вели трикратниот шампион на Мерцедес,...

has-moraat-da-go-smenat-t-kriloto

Sportmedia

Хас мораат да го сменат Т-крилото

пред еден час - Sportmedia

Тимот на Хас доби наредба да го отстрани своето Т-крило пред вториот тренинг во Австралија и останува неизвесно...

na-formula-1-i-treba-alonso-so-brz-bolid

Start.mk

На Формула 1 и треба Алонсо со брз болид

пред 4 часа - Start.mk

Британскиот пилот во Формула 1, Луис Хамилтон сака силна конкуренција и добро знае кој се најдобрите и кој може...

fetel-ne-sakashe-da-napravi-transfer-vo-mercedes

Start.mk

Фетел не сaкаше да направи трансфер во Мерцедес

пред 4 часа - Start.mk

Првиот човек на Формула 1 тимот, Мерцедес, Тото Волф, открива дека Себастијан Фетел не бил еден од возачите кои...

jotovski-ostana-bez-finale-vo-dvojki-vo-tunis

Дерби

Јотовски остана без финале во двојки во Тунис

пред 2 часа - Дерби

Првиот македонски рекет, Томислав Јотовски нема да игра во финалето во двојки на ИТФ фјучерсот во Хаммет, Тунис...

gjokovik-ke-igra-vo-monte-karlo

Start.mk

Ѓоковиќ ќе игра во Монте Карло

пред 4 часа - Start.mk

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе учествува на реавијалниот турнир во Монте Карло кој има хуманитарен карактер...

rafa-nadal-i-enrike-iglesijas-otvorija-restoran-vo-majami

Бизнис вести

Рафа Надал и Енрике Иглесијас отворија ресторан во Мајами

пред 5 часа - Бизнис вести

Поп ѕвездата Енрике Иглесијас и тенисерот Рафаел Надал отворија свој ресторан во Мајами оваа недела. Двајцата,...

djumhur-besen-na-sudijata-ne-e-magionichar-za-da

Дерби

Џумхур бесен на судијата: Не е магионичар за да…

пред 20 часа - Дерби

EPA/STRINGER Дамир Џумхур успеа да извојува тешка победа над Кореецот Хуеон Чунг на Мастерсот во Мајами, а мечот...

makedonecot-leon-proglasen-za-najdobar-fudbaler-vo-germanija

Start.mk

Македонецот Леон прогласен за најдобар фудбалер во Германија

ново - Start.mk

Капитенот на тимот Нипес 12, на течен македонски јазик вели дека негови идоли се Томас Милер, Лионел Меси и Лукас...

ozil-vo-fenerbahche-poradi-mis-turcija

Start.mk

Озил во Фенербахче поради мис Турција

пред еден час - Start.mk

Вицешампионот на Турција ќе биде во можност да реализира еден ваков спектакуларен трансфер затоа што за време на...

mbape-nedostapen-i-za-rekordni-110-mil-evra

Вечер

Мбапе недостапен и за рекордни 110 мил. евра

пред еден час - Вечер

Прво, челниците на англискиот премиерлигаш понудиле 80 мил. евра за новопечениот репрезентативец на Франција, но...

kraft-pobedi-vo-planica-na-chekor-do-trofejot

Sportmedia

Крафт победи во Планица, на чекор до трофејот

пред еден час - Sportmedia

Австриецот Штефан Крафт е победник на петочното индивидуално натпреварување во Планица со што се доближи до титулата...