притисни ентер »

Топ вести

Забава

ЈА ИСКОРИСТИ АПЛИКАЦИЈАТА: Талат покажа како ќе изгледа за неколку години

ЈА ИСКОРИСТИ АПЛИКАЦИЈАТА: Талат покажа како ќе изгледа за неколку години

Дритон Вејсели публиката ја освои по неговата улога на рецепцинорот Талат во серијата „Преспав“. Со својот хумор тој успеа да ја насмее македонската публика, а со неговата улога во серијата стана еден од омилени актери. Дритон ја искористи апликацијата „Faceapp“ и покажа како ќе изгледа за неколку години.

Нема да верувате за кого била свршена Мирка на Федерер пред да му роди четири деца (ФОТО)

Нема да верувате за кого била свршена Мирка на Федерер пред да му роди четири деца (ФОТО)

Сопругата на тенисерот Рожер Федерер денеска е добро позната но малкумина знаат дека Мирка има љубовно минато за кое не сака многу да говори во јавноста. Мирослава Вавринец е родена во 1978 година во Словачка, а кога имала само две години родителите се селат во Швајцарија. Таа исто како Роже беше професионална тенисерка до 2002 година. Со Роже се запонала

ФОТО: Српската актерка не старее

ФОТО: Српската актерка не старее

Српската актерка Лидија Вукичевиќ вчера наполни 57 години, а роденденот го прослави во кругот на најблиските, пишуваат српските медиуми. Иако актерката ја гази шестата деценија, за неа времето одамна застанало. Ако ги погледнеме нејзините фотографии и снимки од пред 30 години воп нејзината најголема популарност во серијата „Бољи живот“ во улогата на

Холанѓаните секогаш ја отвораат вратата со десната рака кога излегуваат од автомобилот- причината ќе ве натера на истата навика (ВИДЕО)

Холанѓаните секогаш ја отвораат вратата со десната рака кога излегуваат од автомобилот- причината ќе ве натера на истата навика (ВИДЕО)

Кога излегуваат од автомобилот, Холанѓаните не ја отвораат вратата со лева рака, туку со десната. Оваа едноставна промена на навиките која повеќето други возачи ја имаат кога излегуваат од автомобилот може да спаси бројни животи – велосипедисти, возачи и други учесници во сообраќајот. Ваквиот начин на отворање на вратата во текот на излегувањето од

(Видео) „Либеро бенд“ ја промовираа новата песна „1001“

(Видео) „Либеро бенд“ ја промовираа новата песна „1001“

Момците од „Либеро бенд“ ја промовираа новата песна под наслов „1001“. Летниот хит е со модерен ритам и лесен за паметење и пеење велат од бендот. Песната „1000“ е дело на Слаткар, а текстот и музиката се на Дејан Стојановиќ. Спотот е во режија на Даниел Јовески, а видеото го снимаа во Охрид.

ВИДЕО: Едвај извлекла жива глава - притиснала на гас наместо на кочница, па влетала во река

ВИДЕО: Едвај извлекла жива глава - притиснала на гас наместо на кочница, па влетала во река

Постара госпоѓа од Њу Џерси и нејзиниот 27 годишен сопатник, заврши во река со својот „мерцедес“, откако по грешка, место на педалата за кочница, ја стиснала гаста. Жената имала потешкотии околу паркирањето на местото за паркинг на една пералница за автомобили, кој се наоѓал покрај реката. За среќа водата во тој дел била плитка и возилото само делумно

Благотворни рецепти со цимет за убавина и здравје

Благотворни рецепти со цимет за убавина и здравје

Циметот има благотворно дејство на целиот организам. Тој е најпознатиот додаток во кафето како и во голем број популарни јадења, но со векови наназад во Кина и Индија се користи за лечење грип и проблеми со желудникот. Па, доколку сакате да дознаете нешто повеќе за моќта на овој зачин, продолжете со читање. Лош здив Доколку имате проблеми со лош здив,

Акробатка паднала од 11 метри - преживеала, но целата е испокршена (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Акробатка паднала од 11 метри - преживеала, но целата е испокршена (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Дваесет и осумгодишна девојка која работи во циркус сериозно се повреди по пад од висина од 11 метри при изведување на акробатска точка. Настанот се случил во Австралија, а девојката по име Габи Соуза итно била пренесена во болница со тешки повреди. За среќа, четири дена по несреќата Циркусот Рио во својот пост на Фејсбук напишал дека Габи веќе не

Следете ги овие промени на вашето тело- може да си го спасите животот

Следете ги овие промени на вашето тело- може да си го спасите животот

Следете ги овие промени на вашето тело- може да си го спасите животот Човековиот организам е неверојатна машина на која влијаат низа фактори. Телото секојдневно испраќа одредени пораки преку кои може да се открие во каква состојба е. Затоа внимателно слушајте што ви порачува. Со редовно одење на забар ја контролирате состојбата во устата, но можете

Фото: Оваа пејачка нема да ја препознаете

Фото: Оваа пејачка нема да ја препознаете

Пред три децении Италијанската пејачка Сабрина Салерно  се појави на музичката сцена. Таа денес има 51 година. Сабрина  буквално го залуде светот со провокативната тема "Boys, Boys, Boys" и уште попоровокативниот спот. Ако за момент помисливте дека ова на фотките е некоја друга - во заблуда сте. Сабрина и на 51 е бомба! View this post on Instagram

НАРОДНА МУДРОСТ ОД СТРУШКО: Ако е од татка ти ќе се погодиме, ако си го спечалил – тешко

НАРОДНА МУДРОСТ ОД СТРУШКО: Ако е од татка ти ќе се погодиме, ако си го спечалил – тешко

Народни пословици од струшкиот регион Ај без пари, ај без ум, се едно ти е. Ајванот немат ј’зик, та не зн’јт да кажит шчо го болит. Ајванот се врзвит со ј’же, а чвек со збор. Ајдутин од ајдутин се плашит. /Зашчо само ајдутин можит да фатит ајдутин./ Ај нему си му зборвал, ај на дрео (камен, ѕизд) се едно. Ако арно прајме, арно ќе остајме. Ако беше

Бобa од “Жикина династија“ стана дедо: Се занимава со оваа работа, денес многумина не би го препознале

Бобa од “Жикина династија“ стана дедо: Се занимава со оваа работа, денес многумина не би го препознале

Велимир Петровиќ се повлекол од светот на глума, а денеска има внук. Сите го паметиме како Бобо од популарните филмови “Луди години“, “Каков дедо, таков внук“, Одими дојдими“, од осумдесетите. Сепак тој се одчучил за некој друг позив. - Имам агенција за реклами и со таа работа се занимавам со години. Правевме разни реклами. Оженет сум среќно, имам

Денешните деца: Не ти работам за плата од мизерни 500 евра

Денешните деца: Не ти работам за плата од мизерни 500 евра

50 Споделувања Share Tweet Пред некој ден успеав да ја слушнам и оваа мудрост. Ние Македонците сме генерално самопрокламирани експерти на секое можно поле – од религија и фудбал до политика и астероиди, а очигледно експертизата ја започнуваме од најмали нозе. Ќерката на мојата пријателка која годинава стана апсолвент, веќе на големо си ја крои иднината,

ФОТО: Еспресо 40, макијато 50, сок 60 денари

ФОТО: Еспресо 40, макијато 50, сок 60 денари

Еспресо 40, макијато големо 50, а кока кола 60 денари. Голема кисела вода од еден литар 70, голема пица за 220 денари – ова се актуелните цени на популарните плажи во Претор. Освен евтини цени на храна и пијалоци преубавите и модерни комплекси во Претпр, Отешево, Стење, Крани и Сливница нудат солидни цени за сместување. Ова лето Преспа буквално е преполна

(видео) Средби во Белица: Народот не се купува со 500 евра, а симболите сосила не може му ги земете

(видео) Средби во Белица: Народот не се купува со 500 евра, а симболите сосила не може му ги земете

Народот и во многу полоши времиња од овие денешни предавнички покажал дека лесно не се победува, дека симболите и македонското чувство не го продава за лажна Заева просечна плата од 500 евра. Ниту насила можете да му ги одземете и забраните симболите кои ги сака. Еве и во овој момент во кичевското село Белица тоа се потврдува. Таму два дена трае

Рај на земјата во кој се прашувате ДАЛИ СУМ ЈАС ЗА РУЧЕК?

Рај на земјата во кој се прашувате ДАЛИ СУМ ЈАС ЗА РУЧЕК?

Според традиционалните верувања, оној што ќе го изеде срцето на непријателот ќе ја преземе неговата сила и виталност. И денес постојат места на светот каде што можете да станете нечиј ручек, но не оброк на тигрите и лавовите, туку на човекојадците на кои тоа им е дел од традицијата. Понекогаш одредени делови од телото се подготвуваат брзо или споро

Шведска e земја во која политичарите немаат никакви привилегии

Шведска e земја во која политичарите немаат никакви привилегии

41 Споделувања Share Tweet Бразилската новинарка Клаудија Волин, која од 2003 година живее во Шведска, во една своја неодамнешна репортажа опишува како изгледа животот на политичарите во оваа скандинавска држава. „Ова може да звучи чудно за луѓето кои живеат во други земји, но Шведска не нуди никаков луксуз или привилегии за своите политичари. Без

Да се вратиш во татковата куќа и никој да не те чека таму

Да се вратиш во татковата куќа и никој да не те чека таму

59 Споделувања Share Tweet Не сум верувал дека јас, маж речиси на 50, техничар , доста молчалив и дури здодевен, според мојата сопруга, ќе седнам пред компјутер не за да работам, туку да пишувам писмо. Пред 16 години заминав на работа во странство, брзо се снајдов и го зедов кај себе и своето семејство. Малку потоа по*ина татко ми и мајка ми остана

ПОДГОТОВКИ ЗА ПЛАЖА ВО ПОСЛЕДЕН ЧАС: На паркинг почнала да ги бричи нозете (ВИДЕО)

ПОДГОТОВКИ ЗА ПЛАЖА ВО ПОСЛЕДЕН ЧАС: На паркинг почнала да ги бричи нозете (ВИДЕО)

Девојка на паркинг во Херцег Нови, станала ѕвезда на социјалните медиуми за еден ден откако погрешно го проценила времето и местото за последните подготовки пред плажа. Девојката во последен час извадила брич и почнала да си ги средува нозете на паркинг. Многумина реагираа дека вакви работи не се прават јавно. Herceg Novi,nije imala kad prije!😂 pic

Фото: Хрватска мета на Холивудските звезди

Фото: Хрватска мета на Холивудските звезди

Холивудскиот актер ккого  луѓето го обожаваат поради бројните комедии во која играше, но, исто така, има смисла за хумор, Овен Вилсон, пристигна во Сплит, каде што, заедно со колешката Салма Хајек ќе го снима научно фантастичниот филм "Blis". Овен пристигна во Хрватска со своето семејство, а многумина беа изненадени што тој веднаш отиде на прошетка