притисни ентер »

Топ вести

Забава

Над 200 бесплатни филма на онлајн-видеотеката Cinesquare.net

Над 200 бесплатни филма на онлајн-видеотеката Cinesquare.net

Ова се четирите најдобри хороскопски двојки

Ова се четирите најдобри хороскопски двојки

Бик и Рак Ова е една од оние двојки на чија врска сите се љубоморни. Тие се лојални, грижливи и нежни, така што ретко се појавува конфликт во нивната врска. Без разлика колку долго се заедно, тие остануваат вљубени еден во друг како што тоа го правеа првиот ден и честопати делуваат како тинејџери пред останатите. Лав и Лав Кралевите на Зодијакот едноставно

Време за промени: 4 решенија за подобар квалитет на живот

Време за промени: 4 решенија за подобар квалитет на живот

Започнете го проектот Без оглед кој проект сакате да го направите, креирајте го сега. Делот од вас што сака да создава нема да биде присутен засекогаш. Книгата што би ја напишале на 25 години би била многу различна од книгата што би ја напишале на 30, 35, 40 и така натаму. Како што се менуваме, така се менуваат и нашите перспективи и чувства. Создадете

Природата го возвраќа ударот: нов вид на диви животни по улиците на Скопје

Природата го возвраќа ударот: нов вид на диви животни по улиците на Скопје

Многумина велат дека луѓето се вирусот на планетата Земја и сега кога повеќето се во карантин, земјата може да здивне и конечно да го врати својот природен баланс. Тоа за среќа највеќе го искористуваат дивите животни кои се враќаат во својот природен хабитат, од кој дел бил некогаш и главниот ни наш град, Скопје. Познатиот историчар и спикер, Дејвид

Понекогаш избирам да се исклучам од сѐ и да не бидам достапна за никого...

Понекогаш избирам да се исклучам од сѐ и да не бидам достапна за никого...

Околу нас има премногу бука. Премногу информации, најчесто непотребни и бескорисни, кои само не оптоваруваат. Премногу вести, слики, зборови, звуци. Си го замислувам мозокот како кутија во која ги трупам сите тие глупости. И на крај кутијата станува преполна, не можам да ја затворам и не можам да го пронајдам она што ми е потребно, паѓаат работи од

Не сакавме да запреме и да се смириме, па животот реши да го направи тоа наместо нас

Не сакавме да запреме и да се смириме, па животот реши да го направи тоа наместо нас

Кога самите не сакавме да застанеме, животот реши да го направи тоа за нас, нѐ сопре и нѐ натера да се запрашаме зошто и кон што цело време трчавме и брзавме, кои беа тие работи кои беа неодложни и кои цело време ги стававме пред нашето здравје и семејство. Нѐ сопре за да нѐ потсети кои сме и кое е нашето место во овој свет, нѐ сопре за да ги слушнеме

Морате да се заштитите и од лошите вести, исто како и од коронавирусот

Морате да се заштитите и од лошите вести, исто како и од коронавирусот

Луѓето највеќе се плашат од промени. Да направат нов чекор, да изговорат нов збор, да излезат од удобната зона, од секојдневнието на кое се навикнати. Оттаму е и целиот овој страв. Човештвото се плаши од коронавирусот, но и од промените. И сите се исплашени поради огромните манипулации од страна на многу медиуми. Животот сега изгледа сосема поинаку

Големи промени во април за три хороскопски знаци

Големи промени во април за три хороскопски знаци

Април е прекрасен месец во кој пролетта доаѓа на голема врата, а вистинска пролет доаѓа за Водолиите, Близнаците и Биковите. На 8 април имаме полна Месчина, а Венера во Близнаци од 3 април дополнително ја полни оваа полна Месечина. Венера го започнува своето ретроградно движење од 13 мај до 25 јуни. Врските се префрлаат на ново ниво. На 4 април Јупитер

Златен ретривер кој е опседнат со прегратките

Златен ретривер кој е опседнат со прегратките

Лубутина е ретриверот кој има 58.000 следбеници на Инстраграм. Тој  е опседнат со прегратките. За него, прошетките се важни токму поради тоа што може да ги прегрнува луѓето кои ги среќава.

Кога ќе заврши сево ова не би стравувала да се вратам: Јована Нешова за искуството во Кина

Кога ќе заврши сево ова не би стравувала да се вратам: Јована Нешова за искуството во Кина

Оваа млада девојка на сите ви е помалку или повеќе позната, бидејќи уште од тинејџерските години беше следена од будното око на јавноста. Ја запознавме како модел, а колку таа се проби во оваа работа говорaт и нејзините ангажмани во многуте држави ширум светот. Денес, таа малку се повлече од оваа професија, а одлуката за тоа ја донела минатата година

Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

Сега имаме многу време, така што оваа година нема оправдување куќата да не биде совршено украсена. Велигден се приближува, а ние предлагаме да направите дрво на среќата што ќе го освежи вашиот дом и ќе донесе добра енергија. Еве идеја како да го донесете вистинскиот празничен дух, а треба да имате само неколку работи. Една гранка, некои бои, пластични

Нездрави навики што луѓето ги практикуваат кога се дома

Нездрави навики што луѓето ги практикуваат кога се дома

Мислите дека сте безбедни од коронавирусот ако го поминувате времето во вашиот дом? Тоа би можело да биде точно, но само ако не ги практикувате овие нездрави навики. 1. Не се грижите за нередот околу вас Сега кога вашиот дом стана истовремено и работно место, теретана и место за одмор и медитација, нередот на кој инаку не му обрнувавте внимание може