20
1 2 3 4 5 6 7 
voditelka-se-porodi-vo-zhivo-vo-utrinska-emisija

Весник

Водителка се породи во живо во утринска емисија

пред 2 часа - Весник

Кесиди Проктор, водителка на радио-станицата „The Arch“ од Сент Луис, одлучи радоста за доаѓањето на нејзиниот...

pijanistot-so-najbrzi-prsti-piter-bens-za-prvpat-vo-makedonija

Вечер

Пијанистот со најбрзи прсти, Питер Бенс за првпат во Македонија

пред 16 минути - Вечер

Унгарскиот пијанист Питер Бенс, кој го освои интернетот со своите преработки на хитовите на Мајкл Џексон, Квин...

odberete-ja-vashata-omilena-mesechina-i-prochitajte-ja-moknata-poraka-shto-vi-ja-nosi

Кафе пауза

Одберете ја вашата омилена месечина и прочитајте ја моќната порака што ви ја носи

пред 22 минути - Кафе пауза

Месечината е волшебен и мистериозен. Тој може да дефинира некои аспекти од вашиот живот и карактер. Погледнете...

dneven-horoskop-za-23-fevruari

Репортер

Дневен хороскоп за 23 февруари

пред 4 часа - Репортер

Овен Ќе бидете многу задоволни доколку зграбите некоја добра шанса и ако најдете заеднички јазик со некој. Релативно...

test-za-izdrzhlivosta-na-spotmini

IT.mk

Тест за издржливоста на SpotMini

пред 8 часа - IT.mk

Не е лесно да се биде робот. Новите тестови на издржливост на SpotMini од Boston Dynamics покажуваат каква е издржливост...

koj-posti-dushata-ja-gosti-shto-se-jade-za-vikend-koi-se-obichaite

Весник

Кој пости, душата ја гости: Што се јаде за викенд, кои се обичаите?

пред 3 часа - Весник

Тоа е пост со повеќе имиња – повеќеимен пост. Се нарекува: Велигденски пост – затоа што завршува на Велигден и...

nutricionistkata-shto-tvrdeshe-deka-veganstvoto-lekuva-od-rak-pochina-od-istata

Сител

Нутриционистката што тврдеше дека веганството лекува од рак - почина од истата

пред 23 часа - Сител

Мари во своите емисии тврдела дека веганството може да ги излекува луѓето од рак и од хомосексуалност, а Лиз и...

sedum-dena-piele-samo-voda-i-nishto-ne-jadele-poglednete-shto-se-sluchilo-so-mozokot-i-teloto

Весник

Седум дена пиеле само вода и ништо не јаделе - погледнете што се случило со мозокот и телото

пред 9 часа - Весник

Блогерот Ерван Хеусаф и неговата сестра актерка и модел Солен тргнаа по невообичаен предизвик, пиејќи само седум...

nauchnicite-na-pragot-na-vakcina-protiv-zavisnost-od-narkotici

USB

Научниците на прагот на вакцина против зависност од наркотици!

пред 6 часа - USB

Во САД секој ден умираат 115 луѓе од предозираност со разни дроги и лекови. Кон епидемијата на смртни случаи од...

pronajdeni-ostatocite-na-eden-od-najozoglasenite-pirati-na-site-vreminja

Канал 5

Пронајдени остатоците на еден од најозогласените пирати на сите времиња?

пред 6 часа - Канал 5

Меѓу загинатите бил и Семуел Белами – озогласен пират, попознат како “Црниот Сем“. До својата 28 година, Белами...

pedesetgodishen-pacient-izlegol-od-operacija-so-dve-srca

Весник

Педесетгодишен пациент излегол од операција со две срца

пред 22 часа - Весник

Пациент од Индија на возраст од 50 години трабало да добие ново срце преку стандардна трансплантација, но во текот...

rodiv-zdravo-bebe-no-mi-go-ukradoa-vo-bolnica-potresna-ispoved-na-majka-koja-prezhivea-pekol

Весник

„Родив здраво бебе, но ми го украдоа во болница“: Потресна исповед на мајка која преживеа пекол

пред 3 часа - Весник

Родив здраво машко дете, а при излегување од болница лекарот ми рече: „Не издржа". Бебето никаде не е закопано,...

lindzi-von-ja-rasfrli-pepelta-od-svojot-dedo-vo-pjongchang

+Инфо

Линдзи Вон ја расфрли пепелта од својот дедо во Пјонгчанг

пред еден час - +Инфо

Американската скијачка Линдзи Вон му оддаде чест на својот дедо по завршување на својата последна трка на Зимските...

vo-stan-vo-buenos-aires-pronajdeni-nad-200-zmii

Популарно

Во стан во Буенос Аирес пронајдени над 200 змии

пред 11 часа - Популарно

Аргентинската полиција откри 219 змии во стан во центарот на Буенос Аирес, меѓу кои има питони и боа. Змиите кои...

premiera-na-prviot-bmw-x2-vo-makedonija

еМАГАЗИН

Премиера на првиот BMW X2 во Македонија

пред 4 часа - еМАГАЗИН

Атрактивниот, возбудлив и екстровертен BMW X2 ја доживеа својата македонска премиера. Увозникот за BMW во Македонија...

1 2 3 4 5 6 7