20
Како настанале роденденските прослави

Како настанале роденденските прослави?

ново - Црно бело - Забава

Дали некогаш сте размислувале зошто го прославувате роденденот? Кога ќе размислите подобро тоа е само еден начин за вашето семејство и вашите пријатели да ви честитаат дека сте живи и оваа година.

На кои 3 работи се заснова познатата кинеска карактеристика  трпение

На кои 3 работи се заснова познатата кинеска карактеристика - трпение?

ново - Црно бело - Забава

Многу често, кога се работи за постигнување некоја цел, луѓето во модерното општество немаат многу трпение. Сите сакаат работите...

Одберете врата и откријте како ќе ви заврши 2017 та

Одберете врата и откријте како ќе ви заврши 2017-та

ново - Црно бело - Забава

По сите предизвици со кои се соочивте изминатиов период, каков ќе биде крајот на 2017 и почетокот на 2018? Дали и вие чувствувате дека времето ви лета? Денови, седмици, месеци минуваат без да трепнете.

Луѓето најдобро ги запознаваш според начинот на кој заминуваат од тебе

Луѓето најдобро ги запознаваш според начинот на кој заминуваат од тебе

ново - Црно бело - Забава

Љубовта ни се сведе на куртоазно добро утро и дали сакаш кафе? Да, сакам кафе. Сакам и да ме погледнеш во очи додека ти зборувам.

Богати или сиромашни Каков успех ви е запишан во ѕвездите

Богати или сиромашни: Каков успех ви е запишан во ѕвездите?

пред 5 минути - Црно бело - Забава

Поучна приказна Старецот дури на суд сфатил зошто не треба да озборува

Поучна приказна: Старецот дури на суд сфатил зошто не треба да озборува

пред 5 минути - Црно бело - Забава

Еднаш одамна еден старец ширел гласини за својот млад сосед. Тој тврдел дека е крадец, па така полицијата го уапсила момчето еден ден.

Според годишното време кога сте родени Кој е вашиот најсилен адут

Според годишното време кога сте родени: Кој е вашиот најсилен адут?

пред 14 минути - Црно бело - Забава

Како што четирите сезони имаат свои специфични убавини и квалитети, така и луѓето се разликуваат по одредени карактеристики, зависно од тоа во кое доба од годината се родиле.

Итар Пејо #840

Итар Пејо #840

пред 21 минути - Мотика - Забава

Автор: Итар Пејо Македонска снаодливост: Ефикасна заштита од дожд на стара кола

Македонска снаодливост Ефикасна заштита од дожд на стара кола

Македонска снаодливост: Ефикасна заштита од дожд на стара кола

пред 31 минути - Мотика - Забава

Автор: Христијан Поздрав до новите градски татковци од под камениот мост во самиот центар на Скопје

Поздрав до новите градски татковци од под камениот мост во самиот центар на Скопје

Поздрав до новите градски татковци од под камениот мост во самиот центар на Скопје

пред 41 минути - Мотика - Забава

Автор: Анонимен Аха, значи вака изгледала двојазичноста, пола кирилица, пола латиница!

Аха значи вака изгледала двојазичноста пола кирилица пола латиница

Аха, значи вака изгледала двојазичноста, пола кирилица, пола латиница!

пред 41 минути - Мотика - Забава

Автор: Анонимен Поздрав до новите градски татковци од под камениот мост во самиот центар на Скопје Долг е патот до Кочани,...

Петок  17 11 2017

Петок – 17.11.2017

пред 3 часа - Каде вечер - Забава

Ќерката оди во куќата на нејзината мајка и ја фаќа во кревет со бившиот зет татко на нејзиното внуче

Ќерката оди во куќата на нејзината мајка и ја фаќа во кревет со бившиот зет, татко на нејзиното внуче

пред 10 часа - Турлитава - Забава

Трик кој нема да ви го кажа на бензинска  заштедете пари при точење гориво

Трик кој нема да ви го кажа на бензинска – заштедете пари при точење гориво

пред 11 часа - Турлитава - Забава

ЛУДИЛО Меморија растури

ЛУДИЛО: Меморија растури!

пред 11 часа - Start.mk - Забава

Членовите на групата „Меморија" по цели 20 години повторно се собраа и најавуваат нови проекти. Бендот, кој уживаше голема...

ЛУДИЛО Меморија растури

ЛУДИЛО: Меморија растури!

пред 11 часа - Вечер - Забава

Членовите на групата „Меморија" по цели 20 години повторно се собраа и најавуваат нови проекти. Бендот, кој уживаше голема...

Мануши Чилар од Индија е Мис на светот 2017

Мануши Чилар од Индија е Мис на светот 2017

пред 13 часа - 24 вести - Забава

Индиската убавица Мануши Чилар денеска е избрана за Мис на светот за 2017 година. Во финалето на изборот за Мис на светот, кој беше одржан во Кина, круната ја понесе 20-годишната студентка по медицина од индиската држава Харајана.

Индијка е најубавата жена на светот за 2017

Индијка е најубавата жена на светот за 2017

пред 13 часа - Канал 5 - Забава

20 – годишната студентка по медицина ја носи круната на Мис на светот во Индија по цели 17 години ,откако во 2000 титулата ја понесе Пријанка Чопра .

Мануши Чилар од Индија е Мис на светот 2017

Мануши Чилар од Индија е Мис на светот 2017

пред 14 часа - A1on - Забава

Индиската убавица Мануши Чилар денеска е избрана за Мис на светот за 2017 година. Во финалето на изборот за Мис на светот, кој беше одржан во Кина, круната ја понесе 20-годишната студентка по медицина од индиската држава Харајана.

Македонија сепак ќе учествува на Евровизија 2018

Македонија сепак ќе учествува на „Евровизија 2018“

пред 14 часа - Канал 5 - Забава

На официјалната веб-страница на „Евровизија“, Македонија сега стои како една од 43 земји учеснички. Минатата недела, под листата пишуваше дека промената од изборот во 2017 година е што Русија повторно ќе учествувa.

Индиката Manushi Chhillar стана Мис на Светот

Индиката Manushi Chhillar стана Мис на Светот

пред 14 часа - еМАГАЗИН - Забава

Индиката Manushi Chhillar (20) стана Мис на Светот, на натпреварот кој се одржа во Кина. Таа е студент по медицина. Третото место го освои преставничката на Англија, а второто преставничката на Мексико.

Ја продала својата невиност за 2 5 милиони евра на бизнисмен од Абу Даби

Ја продала својата невиност за 2,5 милиони евра на бизнисмен од Абу Даби

пред 14 часа - MK News - Забава

Девојката која се претставува само како Жизел, инаку повремен модел и студентка, тврди дека својата невиност ја продала за 2,5 милиони евра и на тоја начин ѝ се остварил сонот.

Потрошила купишта пари за да стане жива Барбика ГАЛЕРИЈА

Потрошила купишта пари за да стане жива Барбика (ГАЛЕРИЈА)

пред 14 часа - Канал 5 - Забава

25- годишната девојка сакала по секоја цена да стане Барбика . Прво направила корекција на нос , а потоа продолжила со серијата операции по целото тело .

АКИ РАКИМОВСКИ ГИ ИЗНЕНАДИ ГЛЕДАЧИТЕ НА ХРТ СО МАКЕДОНСКИ НАРОДНИ ПЕСНИ

АКИ РАКИМОВСКИ ГИ ИЗНЕНАДИ ГЛЕДАЧИТЕ НА ХРТ СО МАКЕДОНСКИ НАРОДНИ ПЕСНИ

пред 14 часа - Бриф - Забава

Од сабота 25-ти март на првата програма на Хрватската радио телевизија започна да се емитува новата забавно-музичка емисија “А страна”.

Хајди Клум ги остави следачите на Инстаграм без зборови со нејзиното селфи

Хајди Клум ги остави следачите на Инстаграм без зборови со нејзиното селфи

пред 15 часа - Бриф - Забава

Убавата манекенка моментално ужива на плажите на Калифорнија, што ни покажа на фотографијата која ја објави на Инстаграм.

Почина Малколм Јанг гитаристот и основач на AC DC

Почина Малколм Јанг, гитаристот и основач на AC/DC

пред 15 часа - A1on - Забава

Легендарниот гитарист и основач на групата AC/DC Малколм Јанг денеска почина во 64. година од животот, по тригодишна борба со деменција поради што беше приморан да се повлече од бендот.

Аца Лукас во врска со 26 години помлада колешка

Аца Лукас во врска со 26 години помлада колешка

пред 15 часа - Start.mk - Забава

Популарниот пејач Аца Лукас се чини дека потполно ја заборави поранешната сопруга Соња Вуксановиќ, од која се разведе пред неколку месеци.

Почина Малколм Јанг гитаристот и основач на AC DC

Почина Малколм Јанг, гитаристот и основач на AC/DC

пред 15 часа - Start.mk - Забава

Легендарниот гитарист и основач на групата AC/DC, Малколм Јанг денеска почина во 64. година од животот, по тригодишна борба со деменција поради што беше приморан да се повлече од бендот.

Германски овчар одликуван за спасување на војници

Германски овчар одликуван за спасување на војници

пред 15 часа - Интересно - Забава

Белгискиот овчар стар осум години добил Дикин медал, кој го доделува ветеринарната добротворна организација PDSA, која се смета еквивалентна за животни, добила најмногу награди за воена храброст во Британија.

Ова нема да го видите на друго место Промената на годишните времиња во изминатите 20 години

Ова нема да го видите на друго место: Промената на годишните времиња во изминатите 20 години

пред 15 часа - Курир - Забава

НАСА ги снимила промените на годишните времиња на Земјата во изминатите 20 години и направила глобална мапа. Визуелните податоци се објавени оваа недела и ги покажуваат промените на Земјата гледано од вселената.

Пронајден е древен град на далечен остров

Пронајден е древен град на далечен остров

пред 16 часа - Интересно - Забава

Мистичен остров предизвика надеж дека Атландира навистина постоела. Благодарение на новата технологија, археолозите успеале да го истражат древниот град Нан Мадол, кој досега беше непристапен поради својата оддалечена локација.

На оваа фотографија никој не успеа да најде трета личност Дали вие ќе можете

На оваа фотографија никој не успеа да најде трета личност: Дали вие ќе можете?

пред 16 часа - Курир - Забава

Добро погледнете ја оваа слика- што гледате на неа? Ако сте како повеќето луѓе, тогаш веројатно гледате заљубен пар кој гледа во езерото.

Почина уште еден великан Малком Јанг од AC DC

Почина уште еден великан, Малком Јанг од AC/DC

пред 17 часа - Start.mk - Забава

“Со искрена и длабока тага мораме да соопштиме дека почина Малколм Јанг. Малколм, заедно со Ангус, беа основачи и креатори на AC/DC.

Почина уште еден великан Малком Јанг од AC DC

Почина уште еден великан, Малком Јанг од AC/DC

пред 17 часа - Вечер - Забава

“Со искрена и длабока тага мораме да соопштиме дека почина Малколм Јанг. Малколм, заедно со Ангус, беа основачи и креатори на AC/DC.

Концерт на Криста Бел музата на Дејвид Линч вечерва во МКЦ галерија

Концерт на Криста Бел-музата на Дејвид Линч, вечерва во МКЦ (галерија)

пред 17 часа - Start.mk - Забава

Концертот на Криста Бел (Chrysta Bell), американска пејачка, композиторка, модел и актерка ќе се одржи вечерва во Младинскиот културен центар по проекцијата на филмот „Дејвид Линч: Животот на еден уметник“.

Ова е шефицата на кабинет на руската одбрана

Ова е шефицата на кабинет на руската одбрана

пред 17 часа - Start.mk - Забава

Министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу, за своја нова портпаролка ја именувал 26-годишната телевизиска новинарка, Росијана Марковскаја.

Ова е шефицата на кабинет на руската одбрана

Ова е шефицата на кабинет на руската одбрана

пред 17 часа - Вечер - Забава

Министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу, за своја нова портпаролка ја именувал 26-годишната телевизиска новинарка, Росијана Марковскаја.

Овие соништа не треба да ги игнорирате реагирајте дури не е доцна

Овие соништа не треба да ги игнорирате, реагирајте дури не е доцна

пред 17 часа - Пулс 24 - Забава

Толку време од животот поминуваме сонувајќи, што дури и многу од научниците сметаат дека сонот слободно можеме да го сметаме за алтернативна реалност.

Заеднички роденден Ламбе славеше со Михаил во Мексико галерија

Заеднички роденден: Ламбе славеше со Михаил во Мексико (галерија)

пред 17 часа - Start.mk - Забава

Пејачот Ламбе Алабаковски неколку дена ужива со семејството на плажите на Канкун во Мексико. Откако на својот инстаграм-профил...

Каква трансформација Со месеци пуштал брада и коса а потоа му пукнал филмот

Каква трансформација: Со месеци пуштал брада и коса а потоа му „пукнал филмот“

пред 18 часа - Курир - Забава

Каква трансформација. Овој човек не се шишал нити се бричел цели 6 месеци, а потоа конечно му здодеало и одлучил да се ишиша и избричи, разликата е огромна.