20
Се надминаа самите себе Еве како се вика новороденчето на Ким Кардашијан и Кание Вест

Се надминаа самите себе: Еве како се вика новороденчето на Ким Кардашијан и Кание Вест

пред 16 минути - Start.mk - Забава

По долги претпоставки, драми и размислувања - името на новороденото девојче на Ким Кардашијан и Кание Вест е откриено. На Сеинт и Норт им се приклучува и малата Чикаго.

Се надминаа самите себе Еве како се вика новороденчето на Ким Кардашијан и Кание Вест

Се надминаа самите себе: Еве како се вика новороденчето на Ким Кардашијан и Кание Вест

пред 17 минути - Вечер - Забава

По долги претпоставки, драми и размислувања - името на новороденото девојче на Ким Кардашијан и Кание Вест е откриено. На Сеинт и Норт им се приклучува и малата Чикаго.

Како живее ќерката на Бил Гејтс

Како живее ќерката на Бил Гејтс?

пред 45 минути - Канал 5 - Забава

Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно . 21- годишната Џенифер Гејтс сподели и фотографии од нејзиниот дечко , со кого се заедно на универзитетот Станфорд  .

Лондон блесна со фестивалот на светлината ГАЛЕРИЈА

Лондон блесна со фестивалот на светлината (ГАЛЕРИЈА)

пред 2 часа - Канал 5 - Забава

Над 50 инсталации се поставени од вчеравечер во Лондон , осветлувајќи ги најзначајните објекти , како и смаите улици на градот .

Љуми Бекири си ја отвори душата во кампањата Сега кажувам  Му велам со погруб тон дека сум машко

Љуми Бекири си ја отвори душата во кампањата „Сега кажувам“: Му велам со погруб тон дека сум машко…

пред 3 часа - Лидер - Забава

ГАЛЕРИЈА Овие голи фотографии на Нора Морк ги споделувале норвешките ракометари 16

ГАЛЕРИЈА: Овие голи фотографии на Нора Морк ги споделувале норвешките ракометари (16+)

пред 4 часа - Лидер - Забава

Македонската актерка и Анџелина Џоли прегрнати како вистински другарки

Македонската актерка и Анџелина Џоли прегрнати како вистински другарки

пред 5 часа - Прес 24 - Забава

На многумина им е добро познато дека македонската актерка Јелена Јованова е во пријателски односи со светски познатата Анџелина Џоли уште по снимањето на филмот „Во земјата на крв и мед“ во режија на Џоли.

Моника Белучи со нов имиџ сите изјавуваат дека се подмладила

Моника Белучи со нов имиџ, сите изјавуваат дека се подмладила

пред 5 часа - Канал 5 - Забава

Пофалби пристигнаа од сите страни. Some more images from the 15th. Happy Wednesday you all❤️ #monicabellucci #bellucci#bella...

Богата програма на последниот ден од проектот Од 20 ти до 20 ти СИТЕ ВО ОХРИД

Богата програма на последниот ден од проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“

пред 5 часа - A1on - Забава

Последниот ден од проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ донесува богата програма. Покрај стандардните активности за...

Како хуманоидниот робот Софија одговара на навреди

Како хуманоидниот робот Софија одговара на навреди

пред 7 часа - Канал 77 - Забава

Првиот робот кој што доби државјанство – Софија, на американскиот модел Криси Теиген ѝ одговори на навредите преку својот профил на социјалната мрежа Твитер.

14 откачени работи во кои што луѓето од средниот век сериозно верувале

14 откачени работи во кои што луѓето од средниот век сериозно верувале

пред 7 часа - Мотика - Забава

Овие „факти“ кои денес би се сметале за лудост во средниот век биле сфаќани сериозно и луѓето строго држеле до нив. Средниот...

Ја паметите Ѓокче од Љубовта на мојот живот  денес нема да ја препознаете

Ја паметите Ѓокче од „Љубовта на мојот живот - денес нема да ја препознаете

пред 7 часа - Прес 24 - Забава

Младата турска актерка Ханде Догандемир, нам ни е позната од серијата „Љубовта на мојот живот“, каде ја играше улогата Ѓокче.

Заводлива Италијанка Кристина Бертевело

Заводлива Италијанка, Кристина Бертевело

пред 7 часа - Кајгана - Забава

Кристина Бертевело е фотомодел и модна блогерка родена на 22 мај 1996 година во Италија. Во слободно време сака да патува, а некои од државите кои ги посетила се Ирска, Англија, Франција, Шпанија и Холандија.

Конечно еднаш и самите да се затворат Битола

Конечно еднаш и самите да се затворат [Битола]

пред 8 часа - Мотика - Забава

Автор: Филипандро Има некој предлог за гравче без „издувни гасови“?

Упс не толку високо

Упс, не толку високо!

пред 8 часа - Мотика - Забава

ТВ водителката не сакајќи го поздрави светот :).

Плавушата  водителка знае да си одбере соодветно фустанче за ТВ емисија во живо

Плавушата – водителка знае да си одбере соодветно фустанче за ТВ емисија во живо

пред 8 часа - Мотика - Забава

Кој има нешто против да гледа вакви водителки на ТВ, нека објасни во коментари.

Животот е полесен кога си еластична плавуша

Животот е полесен кога си еластична плавуша

пред 8 часа - Мотика - Забава

Домаќинката навистина има квалитети со кои ретко која жена може да се пофали.

Спајдермен на Водици во Струмица 2018

Спајдермен на Водици во Струмица 2018

пред 8 часа - Мотика - Забава

Автор: Струмичанец Има некој предлог за гравче без „издувни гасови“? Ја бараме кумановската Пепелашка, која си ја заборавила...

Чистење снег од покрив со лизгави чевли  лоша идеја

Чистење снег од покрив со лизгави чевли = лоша идеја

пред 8 часа - Мотика - Забава

Другарот затоа и го снимаше, се знаеше каде ќе заврши, само да видиме како.

Има некој предлог за гравче без издувни гасови

Има некој предлог за гравче без „издувни гасови“?

пред 8 часа - Мотика - Забава

Автор: Марија Спајдермен на Водици во Струмица 2018

Како Канаѓанец си оди дома од работа

Како Канаѓанец си оди дома од работа?

пред 8 часа - Мотика - Забава

Не му треба автомобил, затоа што има многу поедноставно и поелегантно решение од возење автомобил зимно време.

Е ова е тренинг а не ќе крене 1 тег и пола саат ќе се гледа на огледало

Е ова е тренинг, а не ќе крене 1 тег и пола саат ќе се гледа на огледало!

пред 8 часа - Мотика - Забава

Кој рече дека не сме настанале од мајмуни?

Кога во училиште во Порто Рико ќе дојде струја после 112 дена

Кога во училиште во Порто Рико ќе дојде струја после 112 дена

пред 8 часа - Мотика - Забава

Така учениците, но и наставничките, научија да ги ценат малите нешта кои го прават животот убав. Во училиштето толку многу време немало струја поради штетата што ја направил ураганот Марија.

Кога мразот на реката со мал водопад ќе започне да се топи

Кога мразот на реката со мал водопад ќе започне да се топи

пред 8 часа - Мотика - Забава

Доволно е малку да се придвижи за да започне овој феномен интересен за гледање.

Влези Игор Каде отиде бе влези ти реков

Влези Игор! Каде отиде бе, влези ти реков!

пред 8 часа - Мотика - Забава

Во меѓувреме во Сибир…

Овие 28 камионџии добиле возачка со печено прасе

Овие 28 камионџии добиле возачка со печено прасе

пред 8 часа - Мотика - Забава

Често гледаме видеа со камионџии кои се вистински професионалци во својата работа, но ги има и вакви, кои очигледно положиле со врски.

Жената сама си гради ѕид ПО ЛОГИКА

Жената сама си гради ѕид, ПО ЛОГИКА!

пред 8 часа - Мотика - Забава

Ваков како што го направила ќе тера 101 година без празници :).

Риболовот на мраз и вотката не одат заедно

Риболовот на мраз и вотката не одат заедно!

пред 8 часа - Мотика - Забава

Основно правило во риболовот е: Ако носиш ракија, на враќање од риболов навраќаш до продавница и купуваш риби.

Која од овие две прекрасни Шпанки повеќе ви прави мерак Гледајте до крај

Која од овие две прекрасни Шпанки повеќе ви прави мерак? Гледајте до крај!

пред 8 часа - Мотика - Забава

Доколку до самиот крај не можете да се одлучите, девојките ќе ви помогнат. Инаку тие се другарки, Sonia Amat Sánchez и Neiva Mara и двете се многу славни на Инстаграм.

Погледнете каков жесток удар доби човеков од ветрот

Погледнете каков жесток удар доби човеков од ветрот!

пред 8 часа - Мотика - Забава

Среќа што остана жив после ваква несреќа.

20 фотографии од толку смели жени што предизвикале револт во јавноста

20 фотографии од толку смели жени, што предизвикале револт во јавноста

пред 9 часа - Мотика - Забава

Жените поминале низ тешки времиња борејќи се за нивните еднакви права, кои денес се неопходни за едно современо општество.

10 приказни за луѓе чија што волја за живот била посилна од околностите

10 приказни за луѓе чија што волја за живот била посилна од околностите

пред 9 часа - Мотика - Забава

Постојат моменти во животот на секој човек кога се чини дека целиот свет е против нив. Во такви ситуации, најважно е да не се откажуваме или да дозволиме тешкотиите да победат.

Како да поминеш на патарина а да не платиш пари

Како да поминеш на патарина, а да не платиш пари?

пред 10 часа - Мотика - Забава

Возачов ќе ви покаже една многу едноставна финта, па вие после направете си математика дали е паметно да плаќате патарина или не.

Плавушата се загрева за вечер

Плавушата се загрева за вечер

пред 10 часа - Мотика - Забава

Се стегнала, се дотерала, уште да ги повежба малку движењата и спремна е да тргне во лов.

Знаеш дека е студено кога ќе отидеш на бензинска да ставиш нафта а цревото тера инает

Знаеш дека е студено, кога ќе отидеш на бензинска да ставиш нафта, а цревото тера инает

пред 10 часа - Мотика - Забава

Од големиот студ дури и цревото замрзнало.

 Никогаш не го заборавајте тато  35 годишен татко оставил трогателна порака за неговите мали ќерки пред да почине од рак

„Никогаш не го заборавајте тато“: 35-годишен татко оставил трогателна порака за неговите мали ќерки пред да почине од рак

пред 10 часа - Мотика - Забава

Татко на смртна постела го замолил неговото семејство да се погрижи неговите две девојчиња никогаш нема да го заборават....

13 годишни ученици малтретираат соученичка на пат кон дома

13 годишни ученици малтретираат соученичка на пат кон дома

пред 10 часа - Мотика - Забава

Видеото е снимено во градот Махачкала во руската република Дагестан, а откако беше објавено на интернет, освен што учениците има шанси да бидат избркани од училиште и таткото на девојката јавно кажа дека ќе ги најде.

Вака изгледаат хакерите според тоа како ги опишуваат на вестите на ТВ

Вака изгледаат хакерите, според тоа како ги опишуваат на вестите на ТВ

пред 10 часа - Мотика - Забава

Маската на лицето е задолжителна, инаку ако прикажат некој дебел, мрзлив бубалица пред компјутер, веста нема да биде интересна.

Кафанска финта како да испиете 3 чаши скап пијалак за 50 денари

Кафанска финта како да испиете 3 чаши скап пијалак за 50 денари

пред 10 часа - Мотика - Забава

Само треба да најдете жртва што ќе сака да се обложи со вас дека можете да му го испиете пијалакот без да го допрете шеширот :).

Како точно изгледа рајот

Како точно изгледа рајот?

пред 10 часа - Мотика - Забава

Патот до рајот е лизгав и полн со искушенија, но ако одиш внимателно, ќе стигнеш.