20
Лила Филиповска на забава покрај базен

Лила Филиповска на забава покрај базен

пред еден час - Убавина и здравје - Живот

Спасот од пеколниот бран што го зафати Скопје, најпопуларната водителка Лила Филиповска го најде покрај приватен базен со своите блиски луѓе.

Нивната снимка расплака многумина а докажува само едно љубовта е посилна од сите препреки

Нивната снимка расплака многумина, а докажува само едно, љубовта е посилна од сите препреки

пред еден час - Бриф - Забава

Петра и Матија Мујкиќ од Копривница неодамна се заколнаа на вечна љубов пред своите најблиски, а нивната среќа ја овековечи студио DaVu Weddings , пшува Slobodna Dalmacija .

Димитров и Османи на работен појадок со Прибе

Димитров и Османи на работен појадок со Прибе

пред 2 часа - Нова ТВ - Македонија

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска во просториите на...

Челси потроши над 120 милиони фунти на леви бекови откако Ешли Кол си замина во 2014

Челси потроши над 120 милиони фунти на леви бекови откако Ешли Кол си замина во 2014...

пред 3 часа - 24 фудбал - Фудбал

„Сините“ се на прагот да ангажираат нов лев бек, четврти откако Ешли Кол го напушти Стемфорд Бриџ во 2014 година Долги години, Ешли Кол беше главен на левата бековска позиција во Челси, и „Сините“ мака мачат откако Англичанецот си замина во 2014.

Жиру заминува од Арсенал но останува во Лондон

Жиру заминува од Арсенал, но останува во Лондон?

пред 3 часа - 24 фудбал - Фудбал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру е на излезна врата од Арсенал, но се погласни се шпекулациите дека нема да го промени и местото на живеење.

Ел Шарави ја покажа колекцијата на дресови има од Роналдо Меси Тоти Буфон

Ел Шарави ја покажа колекцијата на дресови, има од Роналдо, Меси, Тоти, Буфон...

пред 3 часа - 24 фудбал - Фудбал

Иако има само 24 години, Стефан Ел Шарави собрал убава колекција на дресови со која се пофали на социјалните мрежи. Напаѓачот...

И соросовото новинарство се претера Портпаролката на Шекеринска ѝ договорила настап во емисијата на својот сопруг

И соросовото новинарство се претера: Портпаролката на Шекеринска ѝ договорила настап во емисијата на својот сопруг

пред 3 часа - Курир - Македонија

Лидија Јанчовска –  Христова, која од новинар од Канал 5 телевизија стана портпарол на новата министерка за одбрана Радмила Шекеринска, ѝ договорила настап на министерката во емисијата на својот сопруг Боби Христов на Телма, „Топ тема“.

Шкендија со косовски голман во квалификациите за Лига Европа

Шкендија со косовски голман во квалификациите за Лига Европа

пред 4 часа - Спорт365 - Фудбал

ХОРОСКОП 27 ЈУНИ ВТОРНИК

ХОРОСКОП 27 ЈУНИ (ВТОРНИК)

пред 4 часа - Актуелно24 - Без катеторија

Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес… Прет. 1 - Овен (21.03-20.04) 2 - Бик (21.04 – 21.05) 3 - Близнаци (21.

Лавров го повика Тилерсон да го спречи провоцирањето на сириските сили

пред 4 часа - Нетпрес - Свет

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го повика американскиот државен секретар Рекс Тилерсон да го спречи провоцирањето на силите на сирискиот претседател Башар ал-Асад во телефонскиот разговор од понеделникот вечерта.

Хороскоп за вторник 27 06 2017

Хороскоп за вторник (27.06.2017)

пред 4 часа - iLike - Без катеторија

Овен Имате многу причини да бидете оптимист. Повлековте важни потези и остваривте финансиска корист. Доколку не сте го направиле тоа, тогаш сте направиле голема грешка бидејќи сте пропуштиле важна можност.

Прибе утре на работен појадок со Димитров и Османи

Прибе утре на работен појадок со Димитров и Османи

пред 4 часа - Фаланга - Македонија

Прибе, како што претходно најави еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, ќе помога во реформите.

Продолжениот викенд заврши Мали колони и кратко чекање на граничниот премин Богородица

Продолжениот викенд заврши: Мали колони и кратко чекање на граничниот премин „Богородица“

пред 4 часа - Скопје Инфо - Без катеторија

За разлика од саботата кога на граничниот премин Богородица, за излез од Македонија и влез во Грција беше забележана километарска колона дури и насилство меѓу возачите, денеска на завршетокот од продолжениот викенд, колоната е многу помала.

Виз Ер најавува зголемување на бројот на летови од Скопје до Будимпешта

Виз Ер најавува зголемување на бројот на летови од Скопје до Будимпешта

пред 4 часа - Скопје Инфо - Скопје

Зголемување на бројот на летови од Скопје до Будимпешта најави Виз Ер. Новиот распоред ќе почне да се примeнува од ноември, 2017 година.

Пред нас е изгор викенд УХМР најавува температура над 40 степени

Пред нас е изгор викенд: УХМР најавува температура над 40 степени

пред 4 часа - Скопје Инфо - Скопје

Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни максимални температури. Уште потопло се очекува да биде од четврток.

Исплови најголемиот британски носач на авиони

Исплови најголемиот британски носач на авиони

пред 4 часа - Фаланга - Свет

Бродот „Кралица Елизабета“ е долг 280 метри и може да плови околу 800 километри дневно.. Најголемиот воен брод и носач на авиони „Кралица Елизабета“ денеска првпат исплови од бродоградилиштето Росит, во источниот дел на Шкотска.

Тереза Меј Европејците ќе може да останат во Британија и по Брегзит

Тереза Меј: Европејците ќе може да останат во Британија и по Брегзит

пред 4 часа - Фаланга - Без катеторија

Британскиот премиер Тереза Меј изјави денеска дека државјаните од земјите на ЕУ кои сега работат и живеат во Британија, ќе може да останат со истите права што и сега ги имаат и по Брегзит.

ВМРО ДПМНЕ Заев создава страв кај судиите

ВМРО-ДПМНЕ: Заев создава страв кај судиите

пред 4 часа - Фаланга - Македонија

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека владеачката партија на премиерот Зоран Заев создава страв кај судиите, со цел да внесе партиски кадри и да го контролира судството.

Ахмети Средбата со Хан беше многу важна

Ахмети: Средбата со Хан беше многу важна

пред 4 часа - Фаланга - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, изјави дека на средбата со комесарот Јоханес Хан разговарале за сите теми кои се однесуваат на интеграциските процеси и притоа ја оцени средбата како многу важна.

Ирската морнарица спасила 712 мигранти кај брегот на Либија

Ирската морнарица спасила 712 мигранти кај брегот на Либија

пред 4 часа - Фаланга - Без катеторија

Ирската морнарица спасила 712 лица кај брегот на Либија, во рамките на меѓународна акција за спасување мигранти во Средоземното Море, соопштиле денеска одбранбените сили на Ирска, јавуваат светските агенции.

Погба со совет за Мбапе и Дембеле Во иднина мораат да бидат сериозни

Погба со совет за Мбапе и Дембеле: Во иднина мораат да бидат сериозни

пред 4 часа - Start.mk - Спорт

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, го искажа своето одушевување од двајцата талентирани француски фудбалери, Килиан Мбапе и Осман Дембеле.

Дилема во Јунајтед Кој отпаѓа од стартната постава по доаѓањето на Матиќ

Дилема во Јунајтед: Кој отпаѓа од стартната постава по доаѓањето на Матиќ?

пред 4 часа - Фаланга - Спорт

Српскиот репрезентативец Немања Матиќ најверојатно ќе биде второ летно засилување за Манчестер Јунајтед, но уште пред да стави потпис на договорот, почнаа анализите како би се снашол тој во својот нов клуб.

Ахмети Го уверив Хан дека ќе ги реализираме прашањата што не приближуваат до Европа

Ахмети: Го уверив Хан дека ќе ги реализираме прашањата што не приближуваат до Европа

пред 4 часа - Актуелно24 - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, изјави дека на средбата со комесарот Јоханес Хан  разговарале за сите теми кои се однесуваат на интеграциските процеси и притоа ја оцени средбата како многу важна.

Вардар нема да биде носител на жрепката за ЛШ

Вардар нема да биде носител на жрепката за ЛШ

пред 4 часа - Актуелно24 - Ракомет

(ФОТО: СкопјеИнфо.мк) Ракометарите на Вардар се европски шампиони, но нема да бидат носители на ждрепката за фазата по групи за сезоната 2017/2018.

Еден Азар Демба Ба и уште неколку фудбалери инвестираат во клуб од Сан Диего

Еден Азар, Демба Ба и уште неколку фудбалери инвестираат во клуб од Сан Диего

пред 4 часа - 24 фудбал - Фудбал

Еден Азар, Демба Ба, Јохан Кабај и Муса Соу инвестираат во нов клуб од САД кој е лоциран во Сан Диего. Сан Диего од следната сезона ќе се натпреварува во НАСЛ, тоа е втора фудбалска лига по ранг во САД.

Погба со совет за Мбапе и Дембеле Во иднина мораат да бидат сериозни

Погба со совет за Мбапе и Дембеле: Во иднина мораат да бидат сериозни

пред 4 часа - Република - Фудбал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, го искажа своето одушевување од двајцата талентирани француски фудбалери, Килиан Мбапе и Осман Дембеле.

Се собираат потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во Делчево

Се собираат потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во Делчево

пред 4 часа - Актуелно24 - Македонија

Во Делчево денеска почна собирањето потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во рамки на кампањата „Стоп за незаконското наплаќање кај матичните гинеколози“ што ја спроведува невладината организација КХАМ.

Повторно гори депонијата во Струга

Повторно гори депонијата во Струга

пред 4 часа - Актуелно24 - Македонија

Повторно се активираше пожарот во депонијата кај Струга. Огнот почнал да гори вчера вечерта, а мештаните сведочат дека денеска веќе можат да се забележат поголеми пламени јазици и чад кои излегуваат од локацијата.

Челси на шопинг со 100 милиони евра

Челси на „шопинг“ со 100 милиони евра

пред 4 часа - Актуелно24 - Спорт

Англискиот шампион е пред ангажман на првите звучни имиња во овој летен преоден рок. Извори од „Стемфорд Бриџ“ тврдат дека синиот дрес идната сезона ќе го носат Тиему Бакајоко од Монако и бразилскиот репрезентативец од Јувентус, Алекс Сандро.

Македонка уапсена во Турција држела 40 Кубанки како секс  робинки

Македонка уапсена во Турција, држела 40 Кубанки како секс – робинки

пред 4 часа - Актуелно24 - Свет

Турската полиција уапси македонска државјанка која ќе одговара за организирање мрежа на проституција. Како што објавија медиумите...

Речиси половината ЕУ бара преговори со Русија за гасот, Германија против

пред 4 часа - Нетпрес - Свет

Тринаесет земји членки на Европската унија во понеделникот изразија поддршка за предлогот Европската комисија да биде телот...

Тинејџери постојано ја малтретираат Сузан Бојл

Тинејџери постојано ја малтретираат Сузан Бојл

пред 4 часа - Актуелно24 - Забава

Ѕвездата на емисијата „Британија има талент“ Сузан Бојл е цел на напади на група од петнаесетина тинејџери пред нејзината куќа во Блекбурн.

Додик се брани Продадов станови за 200 000 евра

Додик се брани: Продадов станови за 200.000 евра

пред 4 часа - Актуелно24 - Балкан

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, изјави дека нема намера да одговори на махинациите на министерот Драган...

Првпат исплови најголемиот британски носач на авиони Кралица Елизабета

Првпат исплови најголемиот британски носач на авиони „Кралица Елизабета“

пред 4 часа - Start.mk - Свет

Најголемиот воен брод и носач на авиони „Кралица Елизабета“ денеска првпат исплови од бродоградилиштето Росит, во источниот дел на Шкотска.

Првпат исплови најголемиот британски носач на авиони Кралица Елизабета

Првпат исплови најголемиот британски носач на авиони „Кралица Елизабета“

пред 4 часа - Република - Свет

Најголемиот воен брод и носач на авиони „Кралица Елизабета“ денеска првпат исплови од бродоградилиштето Росит, во источниот дел на Шкотска.

Семејството Дела Вале објави Фиорентина на продажба

Семејството Дела Вале објави: Фиорентина на продажба

пред 4 часа - Нова ТВ - Спорт

Двократниот италијански фудбалски клуб Фиорентина оди на продажба. Огласот го објави семејството Дела Вале во чија сопственост се „виолетовите“ од Фиренца од 2002 година.

СЛАТКО Боки Јовановски  На здравје со Елиф и Лила

СЛАТКО Боки Јовановски: „На здравје со Елиф и Лила“

пред 4 часа - Убавина и здравје - Живот

Претседателот на Меѓународниот сојуз Бојан Јовановски на својот инстаграм-профил сподели видеоклип на кој го гледаме како „кулира“ во кафуле со водителката Лила Филиповска и наздравува со неа и со Елиф .

10 добри причини поради кои би сакале да се забавувате со брадесто момче

10 добри причини поради кои би сакале да се забавувате со брадесто момче

пред 4 часа - Актуелно24 - Забава

Во последнава година честопати се спомнува терминот ламберсексуалци. Тоа се момци кои се карактеризираат со силна и густа брада, растена подолг временски период.

Жена прв пат на чело на гардата на Бакингемската палата

Жена прв пат на чело на гардата на Бакингемската палата

пред 4 часа - Актуелно24 - Забава

Канаѓанката Меган Куто е прва жена на чело на гардата која го чува домот на кралицата Елизабета, односно Бакингемската палата.

Немања Матиќ пред трансфер во Манчестер Јунајтед

Немања Матиќ пред трансфер во Манчестер Јунајтед

пред 4 часа - Макфакс - Без катеторија